Šta nosite od noževa?

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
do 70$ se ne placa carina i porez,valjda to znas  :D
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Ma to svi znamo al to ne mora da znaci nista...opeko sam kozu dva puta racunajuci bas na to...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
do 70$ se ne placa carina i porez,valjda to znas  :D

To nije istina, od Vucica se na sve placa makar PDV. Treba napuniti budzet. Inace to do 70$ nije istina pa ni zakonski jer nasa carina nema osnovicu u dolarima, bolje procitaj carinski zakon. Naravno ne znaci da ce bas sve posiljke biti carinjene jer ima raznih carinika.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
onda vam ja predlazem da lepo dodjete kod mene i pogledate istorijat narudzbina sa Cabele  ,jos na taj iznos nikad nisam platio dazbine!

  u carinskom zakonu stoji u dinarskoj protivvrednosti do 50e za pravno lice i 70e za fizicko lice!!

e jesi bukvalista 70$ je prevod od 50e,tj onaj iznos na koji nikad nisam platio nista ,
jer realno ko jos ista narucuje iz evrope?? kad je sve to isto preko bare dosta povoljnije?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
  u carinskom zakonu stoji u dinarskoj protivvrednosti do 50e za pravno lice i 70e za fizicko lice!!

Nebo lepo kazem da nisi informisan. Pravno lice ne moze da uveze bez carine i dazbina ni katalog sem ako ne da izjavu da je gratis.

Fizicko lice moze da naruci robu u vrednosti 50e od pravnog lica a od fizickog do 70e. Znaci kad kupujes u radnji vrednost robe ne moze da predje 50e a ako ti salje drugar onda 70e. E sad poslednjih nekoliko meseci koristi se to da si oslobodjen carine (koja je na postanske posiljke 10%) ali nisi oslobodjen PDV-a jer ga ne placas ni u inostranstvu pa oni smatraju da mora negde da se plati. Iako nije po zakonu carina moze da radi sta hoce.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
naravno da se misli na posiljku od pravnog odnosno fizickog lica

bio ja informisan ili ne ,znam da na taj iznos ne placam nista! i tako vec godinama! a vi kako hocete
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Bojane onda ti prvo probaj a ja mozda narucim posle tebe.... hvala za info
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
Bojane onda ti prvo probaj a ja mozda narucim posle tebe.... hvala za info
Malopre sam zvao carinu da se raspitam u vezi zakonskih ogranicenja kad se narucuje noz.  Ostrica do 10cm moze,  sve preko posebne uvozne dozvole traze.  Ovaj moze jer je secivo 8.5cm.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Evo meni stigla nova igracka i vreme je da zamenim fiksne nozeve ovim preklopnim. Tako da ce moj veliki Sandvik uskoro u prodaju.

Kakva je ovo spravica, fabricki naostrena da brije i cepa dlaku na dva dela po duzini :)
 

Prilozi

  • k.jpg
    k.jpg
    91,1 KB · Pregleda: 222
  • k1.jpg
    k1.jpg
    90,6 KB · Pregleda: 228
  • k2.jpg
    k2.jpg
    88,2 KB · Pregleda: 235
  • k3.jpg
    k3.jpg
    156,6 KB · Pregleda: 262

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Interesantne ove plinske boje :)  Odlican noz i u zdravlju da te sluzi!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nisam mogao da cekam 2 meseca da mi stigne noz, porucio sam ga drugim kanalom, jedva mao skuplje pa me izasao 25e ali dostava na kucu bez cimanja.
Noz totalno ludilo, Kinez u srcu, vrhunskog celika za nozeve, out of box brije na suvo. Imam i skuplje i na papiru kvalitetnije nozeve ali me ni jedan nije ovako odusevio lezanjem u ruci. Prava outdoor alatka. Robustan, savrsenog lezanja u ruci, precizne izrade, odlicnog mehanizma, odlicni materijali korisceni (440C secivo, G10 drska, Axis brava). Narucih jos jedan, valjace :D
 

Prilozi

  • g.jpg
    g.jpg
    117,6 KB · Pregleda: 213
  • g1.jpg
    g1.jpg
    125,9 KB · Pregleda: 205
  • g2.jpg
    g2.jpg
    107,7 KB · Pregleda: 195

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
simpson H je napisao(la):
Nisam mogao da cekam 2 meseca da mi stigne noz, porucio sam ga drugim kanalom, jedva mao skuplje pa me izasao 25e ali dostava na kucu bez cimanja.
Noz totalno ludilo, Kinez u srcu, vrhunskog celika za nozeve, out of box brije na suvo. Imam i skuplje i na papiru kvalitetnije nozeve ali me ni jedan nije ovako odusevio lezanjem u ruci. Prava outdoor alatka. Robustan, savrsenog lezanja u ruci, precizne izrade, odlicnog mehanizma, odlicni materijali korisceni (440C secivo, G10 drska, Axis brava). Narucih jos jedan, valjace :D
Lep nozic! U zdravlju da te sluzi!  :tbumb:
 
Vrh Dno