Strimeri za basa

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ko naruceno, sada imas vremena do sezone da namotas kojega, malo se potrudi I ima da bude ko bombonica  ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ovi u petak ide da otvore sezonu,..mislim da ce raditi dobro jer prolecni bass bas ne voli veliko buckanje sto je totalno drugacije leti..s proleca mi je nekako suptilan i uzima puno plasljivije nego leti...u svakom slucaju javicu rezultat...prosti strimeri i laki za izradu za 2min je spreman....jebe me sto nemam duzeg pp za rep ali i ovo ce odraditi posao...
 

Prilozi

  • head foam.jpg
    head foam.jpg
    181,2 KB · Pregleda: 232

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
https://www.youtube.com/watch?v=DP9ZntG766U
https://www.youtube.com/watch?v=YD1Yy9hMqzs

Vrhunski rad!  :eek:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Sjajno..veceras vezujem jednog ovakvog ujutru idde na test...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Vrhunski rad!  :eek:
[/quote]

Narocito ovaj drugi!!! Moramo na BB cim pre!  ;)
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Pomagajte. Idem 4.9. u USA kod brata na svadbu i obavezno nosim pribor. Kako sam relativno nov u ff a pojma nemam o pecanju velikoustog a jos gore o maloustog basa treba mi svaka informacija. Bicu u Klivlendu a kako vidim na google-u ima dosta manjih jezera u okolini pored jezera Iri.
Stap mi je 9' 5/6 a kanap mi je wf5f. Koji lider mi preporucujete (duzina, debljina vrha ...) i koju debljinu tipeta. Razmisljam da kupim i kanap sa tonucim vrhom ili samo da uzmem poly lidere za strimere a ovaj plutajuci sto imam da koristim za popere i slajdere.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
http://www.flyfishohio.com/Bass%20Bugging.htm

Da sam na tvom mestu, nista nosio ne bih vec bih se tamo opremio... Srecan ti put i bistro!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja ti mogu reci da licno koristim fluo carbon debljine 0.20 ili 0.23 ,retko stavljam 0.18 iskljucivo  s proleca kad bas nema puno trave i vodenog rastinja...pecam iskljucivo na floating kanap ,jednom probao intermediate i nikad vise posle toga....lider sa tipetom mi je negde oko 2metra sve ukupno...nema potrebe za duze...bass se ne boji buckanja i losih prezentacija...koristim stap #4 jer sam #3 polomio na granu.....tako da tvoj 5/6 ce biti isto dobar....poperi,gurgleri,bube kojekave,minnows,zabice ...ma sta god hoces u ostalom evo ti link pa gledaj,ja pecam na njegove kreacije....odlicne zabice je izumeo...
https://www.youtube.com/results?search_query=tying+froggy+fly
bistro i kaci slike da vidimo us basove....
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Hvala drugari. Skupo ce mi izaci da se tamo opremim jer planiram da kupim flot tube da ne bih placao iznajmljivanje camca ili kajaka (9$/1h). A treba nesto para i za svadbu da ostane  :)
Slike kacim obavezno u to budite sigurni.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ja sam presao za razliku od Gegule sa stapa klase 6 na klasu 8, kako bi mogao izbacivati vece zabice i miseve! Sto se tice predveza isto kao gegula, 0,22 providni i udri... Bistro ti bilo i dobar provod!  :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Koristio sam ja I 6 I 7 stapove I od tad su u tubama..veliki poperi I steimeri nisu mu doneli bolje rezultate..opet sam pecao iste velicine ribe..jedina prednost jacih stapova je bolja konteola ribe.. I s obzirom da ne bacam vece imitacije od 5 do6cm mislim da cu I dalje koristiti 4stap....inace sam pecao orvis clearwater #6....
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Nosim i ja uvek 6ticu sa sobom, ali miseve kad se natope jako je tesko prevrtati sa njim pa zato ponesem i 8icu... nekad zna da lupa samo na miseve, ostalo ni da pipne... svakako, lepsi je fajt sa slabijim stapom!  :drool:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Kuda ih pecas ako nine tajna??? Vidim iz ns si...jel cuvena bager bara izu ns???
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Bager bara obavezno, Veliki bački u Vrbasu, Crvenka, u NSu ga ima na Sodrosu ali sitan (potamane ga mesari), Odzaci, Berava itd... Gde god ga ima idem... Najbolje je u Madjarskoj, na granici sa Hrvatkom gde se Drava izliva i pravi bare... Drugar iz Formaxa sa ekipom ide tamo, basovi po 3 kg, tamo ga Madjari uopšte ne pecaju, cirkus! Ali tamo je tesko za fly, poprilično nedostupne obale a camac zabranjen...
 
Vrh Dno