Štuka 2010

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
E moj Seb da samo znaš kako nam je teško kad gledamo fotke sa tvog prebogatog jezera sa ovih naših OLEŠENIH voda :'(
Bravo, svakako :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e mito mito pa imate vi jocu  ;) tamo koliko mi je poznato love se mnogo veće i češće. Kada budem opet u srbiji jocu obavezno ima da posetim  :yeswink: a ima tamo i šarana  ::) pa sada čim otopli ima da se skupi na sred vode tik pod površinom  :yeswink: u jatima. Baš me zanima kolika je največa štuja u joci  ::)

Kod nas navodno da je uhvačena jedna, tako se govori, od skoro metar i po' što je meni malo sumnjivo ali da ima ogromnih to jeste. Ponekada iz čamca ali i sa obale vidim takve ogromne sigruno preko 120cm ali te su uglavnom na večim dubinama i miruju. Kada ogladne pokupe neku ribu od par kila (ili pače pa čak i patku) pa su mirne neko vreme a u dubini je hladnije pa joj i metabolizam sporije radi te ona polako vari par kila mesa u želucu. U toplijim vodama pre svare hranu pa i češće love (mislim na te velike). Dok sam varaličario imao sam par takvih metrašica. Sada kako več 7 godina isključivo mušičarim na žalost imam manje mogučnosti da bi lovio kada hoću pa su mi i šanse mnogo manje. Ipak ja lovim samo kada mogu da si priuštim dnevnu kartu i kada imam vremena za to. Ali tada to iskoristim do maksimuma.
Planirao sam se učlaniti u rd Bled ove godine ali neke nenadane stvari su mi pobrkale konce. Nadam se da če mi supeti da se za sledeču godinu prijaviti na vreme. Ovde se za članstvo skupljaju prijave krajem godine. Onda godinu dana minimalno pripravništva pa ispit pa onda loviš samostalno kada očeš na jezeru a na savi b. imaš 20 dana što je za mene super. Ionako mene više zanimaju jezerske ribe jer su mnogo veće :D lipko i pajka jesu meni posebno drage ali trenutno sam u filmu žestokih i jakih borbi sa ribama koja ima barem par kilograma  :D

Štuka mi to definitivno pruža a pored svega to je moja prva ljubav (u svetu ribolova). Samo kada se setim mojih prvih susreta sa njom i to u srcu kopačkog rita. Tada se na jednom delu kopačkog rita lovilo i do 30 štuka za jedan dan po jednom ribolovcu. Bilo je čak i više...u nekim danima je svaki drugi ili treči zabačaj značio ribu. Kopački rit još uvek krije nemani od ribe i to Gogo dobro zna ali sada je sve mnogo drugačije...nije to više onaj kopački rito ko' što je nekada bio. Toliko se sve promenilo da me više ništa ne vuče tamo.

No, ajde sada malo vi, ja sam okačio neke slike sada ste vi na redu....juriš na jocu po metrašice  ;)
ali ima Dunav još uvek takvih riba samo treba čamac imat i znati neka mesta  :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kakav ispit,kakvi bakrači!Pa pokaži im forum i slike riba koje si hvatao,ako te ne prime preko reda onda nisu ni za šta!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:tbumb: Super fotke  :respect1:

Seb koji ti je to Red head strimer ?
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
e mito mito pa imate vi jocu  ;) tamo koliko mi je poznato love se mnogo veće i češće. Kada budem opet u srbiji jocu obavezno ima da posetim  :yeswink: a ima tamo i šarana  ::) pa sada čim otopli ima da se skupi na sred vode tik pod površinom  :yeswink: u jatima. Baš me zanima kolika je največa štuja u joci  ::)

Ne lovi se cesce, koliko sam ukapirao ti si uhvatio 13 stuka za dan sto je i za Jocu izuzetan ulov. Sto se tice velicine stuka prosek je 2-4 kg mada se relativno cesto hvataju i one 5-6-7! Najveca uhvacena je oko 12 kg ali ove jeseni je bilo vise ulova stuka 10-11 kg sto na varalicu, sto na kedera a nazalost ni jedna u toj klasi na fly. Na Joci se intenzivnije peca tek od prose godine tako da me u buducnosti ne bi nimalo iznenadio ulov stuke od 15 kg.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hehe :) sve sam ja to vecplanirao ;) ali sta budu zahtevali ja cu da uradom ako mi je u moci pa onda kada postanem punopravan clan ehehehe ;) pa mogu na vodu kad mi dusa oce a ona to oce svaki dan hahhahaha :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sone hvala, to je od jambolije ili craft fura onaj sto sam ti ga spominjao. Rep je od jambolije trakica lo za zonkera onda je jambolija bela upredena u ocu sa flesom I kao kada palmerises do glave I dobije lep izgled. Glava je markerom obojana. Imam ga vec trecu sezonu. Taj je izbockao vec more stuka. Drugi je od slinki fajbera.

Ekoljuba, hvala za informacije o joci!!! No, za takav broj stuka se treba bas potruditi na fly ali prosle sezone je jedan dan bio bas urnebes kako je stuka radila. Rekli mi da je neki klinac izvadio varalicom 50 stuka u tom danu. No, ni jedna nesto ekstra ali... Ja kada idem bas ciljano uvek ulovim nekoliko mada forsiram je vecim strimerima da se barem malo resim onih manjih. Ipak ja trazim one od bar 4kg pa na vise. Lepo je loviti I ove malo lakse ali zelim onu vecu. Tako da kada je lov na vidjeno mogu najcesce zaobidjem ove ispod od oka 70cm.
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Malo bolji pogled na Sebastianovom rodnom mestu. ;)
 

Prilozi

  • P8053669.JPG
    P8053669.JPG
    175,4 KB · Pregleda: 370

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hehe...bato, koji datum je ove slike? da nije mozda sveze?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Svrati ti opet, obav ezno! Mozda bi mogli zajedno na vodu. Da probas bocnuti mozda kakvo sarance. Cim otopli lov na vidjeno je vrlo moguc ;) ali I stuku se da sada lepo loviti.
 
Vrh Dno