Štuka 2010

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
*
Jesi video Seb kakav ugodjaj a ? Ludilo mozga ,tako ti je to ovde ,seljana ..jbga !
**
E Danas su neki krivolovci morali da prazne čuvarke sa ribom tj da vraćaju u vodu nedorasle primerke ,pale su i krivične prijave .. a najsmešnije je bilo kada su neki varaličari koji su  i ronili za čuvarkom sa ribom u mutnom Tamišu pošto im je prethodno puko truli kanap za koji je bila vezana na kraju morali sve da ih vrate u vodu ..itd  :D Bila je vika ,huka,dreka ,zvonjava telefona .a posle ribočuvarske kontrole ,kao u pozorištu  :)
***
Ahhh da ,ja sam imao opet 4 štukajlice i još  par udaraca i otkačinjanja ,jedna baš lepa onako rekao bio oko kilo ipo mi je dopratila  a udarni strimer je bio plavo beli bunker na udici #4/0

****
 

Prilozi

  • 24.7.2010.jpg
    24.7.2010.jpg
    126,4 KB · Pregleda: 259

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Šone,kako ti se pokazao bunker za štuku?Ajde,posle ću ja da napišem šta mi se danas desilo!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Hvala ljudi  :bye:

zvezdan je napisao(la):
Šone,kako ti se pokazao bunker za štuku?Ajde,posle ću ja da napišem šta mi se danas desilo!
Danas sam sve ribe imao samo na Bunker i to na ludačko brzo potezanje i to na samo taj plavo'belo'crveno dekor ,situacija je specifična  : voda je puna kedera ,kao oko i štuka sumnjam da je gladna jer joj je dovoljno da samo otvori usta i pet komada kedera će u momentu da zguta ,ovo je čisto uzimala na iritaciju ..
Recimo juče sam dobio jednu u samom propadanju zonkera i na sporu vuču ali danas totalno druga priča ...

@Sebastiane ,nadam se..nadam  se ..jedna lasta ne čini proleće ,koliko sam uspeo da čujem ,ti pecaroši nemaju pojma ni kolika je minimalna mera za štuku ,niti su oni upisivali ulove u karton na dozvoli ,ma sumnjam da su i imali neke dozvole ..ali to nije usamnjen slučaj nego su se danas na vodi bukvalno skoro svi tako ponašali jedino je jedan deka penzioner normalno pecao na plovak belu ribu i jedan tip na varalicu ,vidi se odmah ko je normalan a ko je došao da pravi haos ,90% ostalih  ko sa ropca i konopca ,nekultura ...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
čisto informativno pitanje *

Kad smo već umešali ribokradju i javašluk na Vodama u Srbiji sa Štukama imam jedno pitanjce ,dakle zanima me (@Pitanje je za Sebastiana a može i neko drugi iz Evrope da odgovori) Šta bi mi se desilo da recimo dodjem na Bled u SLO  ,pritom sam državljanin te iste SLO i uhvatim da pecam .Nemam dozvolu za ribolov ,derem se ,vičem ,punim čuvarsku sa ribama ispod mere i u mnogo većim količinama nego što je to dozvoljeno ,imam više štapova nego što je to dozvoljeno  i taj ulov ne upisujem nigde pošto naravno nemam na šta da ga upišem sem na toalet papir ?Šta bi mi se desilo da me zatekne Slovenačka ribočuvarska služba na delu?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovako nekako:

1. Kazna za svaku ribu preko mere.
2. Kazna za svaki štap "viška".
3. Kazna za ribolov bez dozvole.
4. Kazna zbog zadržavanja žive ribe u čuvarci.
5. Kazna zbog nesportskog odnosa do ribe
6. A zog deranja i vikanja bi te i policija dokačila zbog uznemiravanja javnog reda i mira i tako redom

onda cifra ispadne i do nekoliko .000€ i to je onako ugrubo kako sam čitao neke stvari iz zakona...ali nisam se nikada zanimao za zakon jer ja strogo poštujem pravila na vodi. Uglavnom, smučila bi ti se svaka pomisao na ribu i ribolov sam. Pošteno bi te ogologuznili. Za one koji izigravaju neke opasne likove koji misle da se njih zakon ne može dotaknuti postoje i rigoroznije metode. Uglavnom, ljudi i ovde love na šverc ali se skrivaju ko' ninđe ali hvala Bogu njih je malo. Na žalost na nekim vodama je i ovde čuvarska služba malo u pravom obilasku terena pa neki domorodci love na šverc glistama i koječime čak i mladice onako za roštiljanje sa komšilukom ili rodbinom. U ovih nekoliko godina kako sam tu svašta sam več čuo a da sam vidio odmah bi to prijavio.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ta struja bi ga više koštala nego što godišnje potroši kod kuće  :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Danas 5 komada ,par otkačinjanja i praćenja ,mrzelo me da fotkam baš su bile male  ...

**
Ribočuvarska služba je tri puta obilazila mesto gde sam ja bio ,išli su čamcima a i obalom  ,neke su uhvatili ,neki su bežali ,krili se po žbunju i tako svašta .Prodje kontrola skoro sve se ispazni od pecaroša ,čim odu eto ti posle pola sata nova tura i sve tako..užas ,toliko je ukornjen idiotski odnos prema vodi (čitaj krivolov) da treba puno truda (čitaj kazni) uložiti da bi se stvari dovele u red !!Nažalost i pored svog truda čuvarske službe opet je odnešeno priličan broj štukica ispod svake mere .Neznam više ,kako da  se ti ljudi (čitaj krivolovci) opamete !
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Svaka cast za ulove Sone, a i slike.  :tbumb:
Bar se nesto pokrenulo po pitanju tolikog krivolova i drago mi je zbog toga. Nije mnogo uradjeno, ali se makar krenulo. Ako nastave ima se cemu nadati.
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Sada razumem, zasto ne dolaze stuke sa Dunava na gornji deo Tamisa, ceka i Sone sa plavo, belo, crvenim strimerima, Kako ja onda da napecam nesto od stuka?!?. Bravo, Sone! Probudio si mi apetit za stukom, doduse ja sam pecao stuku vise na kanalima koji se ulivaju u tamisu, probacu kada se izbistri malo voda da upecam i ja neku na tamisu.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Udario sam štukama blok  :D nema migracija više  :hammer:
 
Vrh Dno