Tamiš

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo prvo jedan minus za Milanceta  ;) sto nije predstavio ovu reku nego moram ja. Imam nekoliko poseta ovoj reci i najkrace sto mogu da kazem, ako hoces da lovis ribu a neznas koju ces pre pravac ova reka. Bogata ribom, pristupacna, nepredvidiva ali moji utisci su toliko jaki da uvek cekam da je se opet sto pre domognem. Nemam slika sa pecanja ali evo par a za ostalo neka nastavi Milance da ne dobije jos jedan -  ;) a i svi ostali kada saznam da su iz tih krajeva ili obitavaju na ovoj reci.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam gostovao kod Milančeta, u Pančevu, kada je Tamiš imao boju za koju su ribolovci sa kojima sam razgovarao tvrdili da je super. Pitam se kako izgleda kad je mutan, kada se ni tad nije providio na više od 10 cm. I ja bih mu dao veliki minus zato što ne piše o reci koja mu je bukvalno pod prozorom, ali ima debelo opravdanje.
Ne isključujem mogućnost da je u nekom delu toka, u neko doba godine, dobar za mušičarenje, ali to će najbolje da nam objasne Milanče ili Bane.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Čovek malo odsutan i odmah pade prozivka :D

Sveta reka Tamiš! Bar za mene jer sam ceo život proveo na 50m(ili bliže) od nje:

Izvire na obroncima Karpata, prolazi Banatom i kod Pančeva se uliva u Dunav. Hemijski nezagađena, ne prolazi ni kroz jedan grad sve do Pančeva ali zato topla, spora i uvek mutnjikava klasična ravničarska reka. Naseljena je mnogobrojnim ribljim vrstama (som, šaran, smuđ, štuka, bucov,...), ima vidre i mnogobrojnih ptičjih vrsta na obalama.
Što se mušičarenja tiče verovatno (uz Tisu) jedna od najnezanimljivijih reka!!! Najbolji uslovi za mušičarenje su krajem proleća ako su vode vellike, razlivene po livadama i tada je voda jedino bistra. U plićaku onda možete uhvatiti protfiša, crvenperku, bodorku, bandara, sunčanicu, bucova, štuku i ko zna šta sve još što priđe u zagrejanu plitku vodu prepunu hrane! Kada je voda u koritu preostaje vam da pojurite bucova ako juri po površini ili da sačekate večernji cug smuđa kada priđe obali.
Da je to ipak moguće - pogledajte u mojoj galeriji!!! http://musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=2302
Evo ipak i jedne fotke za one lenje!!!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nemoj da povecamo broj minusa, znam da si zauzet ali kad ugrabis vreme opisi nam terene koji su tebi atraktivni, minimalno kao sto radi drug Zvezdan. Ja sam okapavao samo kod Tomasevca, te bi mi bilo itekako interesantno da cujem gde jos predlazes i da nas opravljas jer evo ga prolece. Da i dodaj ako imas iskustva sa musicarenjem protfisa na Tamisu, a verovatno imas.  :tbumb: I da dodam vecinu puta mi je sprecacala socivica po tamisu pa daj i onjoj malo kada krece, koliko traje...
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Evo da vidite i ko me jutros obišao dok sam klepao bucove :)
 

Prilozi

  • IMG_0064.JPG
    IMG_0064.JPG
    129,9 KB · Pregleda: 417

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovo je znak da ce zima vrlo brzo.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
zvezdan je napisao(la):
Ovo je znak da ce zima vrlo brzo.

Ma stigla. Ja pod kijavicu. I propali planovi za danasnji izlazak na vodu. Vreme kakvo je takvo i ne smeta mi ali ova prehlada bas mi ne da mira.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Akcija !

todaljetobolje2.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb:

bolje ista nego nista a ja moram da sedim pored tolkih voda  :'(
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Seb ma ovo beše pre koji mesec ,sada je ovde sve belo , - 8C i nema mušičarenja ni u najavi ,a ja se samo prisećam kako beše lepo ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) heh, i ja sam se jucer prisecao. Otvorio moju galerijicu na kompu pa slideshow  ::) i mogu reci da mi je '09. godina bila debelo u znaku šarana  :)

Ako marta izađem samo jednom na pastrmku to če da bude fešta...jedva čekam...a "pravi" ribolov me čeka tek tamo maja a samo možda krajem aprila.

Jučer sam malo davio jednog kolegu sa pitanjima  :D kako se proveo sa mladicama i imali ih i kaže da ovde na bohinjki ove godine ima mnogo komada (vidio ih u vodi) i to sve od 80-100cm ali on nije imao ni udarca, pratio je jednoga stranca ali ni taj nije imao...čini mi se da je palo samo par komada. Morat ču se prošetati pored te reke pa da ja malo bacim pogled.
Sad bi se ja več spakirao ali kada god ja nešto naumim mene neke glupe obaveze spreče  :mad:  :D :doh:
 
Vrh Dno