Tehnika ribolova vestackom musicom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ljatifi

Junior member
Učlanjen(a)
29.10.2007.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Sve gluposti polaze od nepoznavanja definicije mušičarenja. Mušičarenje je veština lova riba muvama, a u tome ne zaostajemo.
Musicarenje je pored toga ili bas u okviru toga i vestina izrade vestackih musica i zabacivanja, zar ne? A o odnosu prema ribi kao bogatstvu, prema prirodi, ribi kao ulovu i kolegama musicarima (i koleginicama musicarkama posebno!) da ne govorimo.

Mixmaster je napisao(la):
Naših najboljih vezača muva i mušičara nema po Internetu i svetskoj literaturi, ne zato što nisu vrhunski stručnjaci i talenti, već zato što svetska mušičarska industrija nije našla za shodno da im posveti pažnju. To nije nimalo čudno, jer smo ranije živeli u zatvorenom tržištu, a u poslednje dve decenije ratujemo i smaramo ceo svet.
Oni koji su se istakli u svetu fly tyinga su par profesionalnih proizvođača muva, koji se tako reklamiraju. Ostali, među kojima ima pravih umetnika i ribo-ubica (što dokazuje da su im muve ubitačne i vrhunske), nisu imali razloga niti prilike da se ističu.

Andrija Urban je bio pilot JNA, koliko znam, Goran Grubic je profesor univerziteta, Aleksandar Panic radi u zdravstvenoj ustanovi, kao i Aleksandar Ivanovic, koliko znam... Koji profesionalni vezaci muva? Ili fly caster-i? Opet, koliko znam, najveci pretendent za profesionalca je upravo autor gornjih redova, Srdjan Despot-Blaf i slicni afirmisani musicari koji ne rade nigde sem na rekama. A nema ih bas na Internetu previse kao relevantih citata. Prvonavedeni to rade kao izraz svoje ljubavi prema musicarenju, konstruktivno, doprinoseci njegovom razvoju i afirmaciji srpskog musicarenja u svetu, svako na svoj nacin. Slazem se da ima puno dobrih vezaca muva, ali samo od njih zavisi hoce li se afirmisati na pravi nacin. Neki to bas zarko zele, a neki i ne polazu puno na to.


Mixmaster je napisao(la):
Ovaj sajt je prilika da se dokaže da nismo nimalo zaostali, već u mušičarskim veštinama prednjačimo u odnosu na većinu zemalja.
Kako bi ste lakše shvatili da nismo zaostali u mušičarenju, za početak, uporedite našu zemlju, ili ex Yu, sa Francuskom, Italijom, Španijom, Portugalijom, Rumunijom, Slovačkom, Poljskom....
Nemojte odmah sa Amerikom i Engleskom. Polako... ???
Sajt jeste prilika, ali njegova sudbina je pokazivala i pokazace jesmo li je iskoristili. Svaa cast za njegovo pokretanje i opstanak, verujem da svi na svoj nacin zele da se nase musicarenje preko njega afirmise. Ali, krajnje je ignorantski porediti SRPSKO MUSICARENJE sa francuskim, ceskim i poljskim, npr., pa i slovackim donekle, jer je u tim zemljama sve na daleko visem nivou nego kod nas. Mzda i u ostalim gore navedenim drzavama, ali o tome malo znam; mislim da je Spanija nama manje poznata, ali prebogata pastrmskim vodama, kao i Italija.
Sigurno je samo da ko se sam mnogo hvali, prikriva nesto sto ne zeli da se vidi.


Profesore, svaka cast! :tbumb:
Mislim da posle ovoga ne treba pisati ...

Ne znam samo kako neko moze da se uporedi sa drugima kada od rodjenja nije ni mrdnuo iz klenovskog budzaka :doh: A usudjuje se da pominje Francusku, Italiju, Spaniju ...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mislis? Pa neko je hteo sirinu za izrazavanje i hvalio je u okviru ovog topica. Nemam nista protiv da bude tako sirok, iako nisam sklon previse tom pristupu. Ali, ako u okviru toga ima razlicitih misljenja, onda zato ne treba praviti drame! Dakle, ako treba da se "homogenizujemo" da sajt ne klizi, ostaje posle toga jos samo da se pasterizujemo i da budemo kao neki drugi. Mislim da bi trebalo samo da se uzdrzavamo od nepotrebnih provokacija, ali ne po cenu uzdrzavanja od pristojnog i principijelnong iznosenja misljenja. Moze li, Ljatifi? Svako moze da se usudi da iznese sta misli, a u skladu sa svojim znanjem i tako izneseno misljenje ga i deklarise i u meri u kojoj je on sam svestan toga obavezuje. Zato to "Kako se usudjujes da..." ume da zvuci i vrlo ... neprikladno.
 

Ljatifi

Junior member
Učlanjen(a)
29.10.2007.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Mislis? Pa neko je hteo sirinu za izrazavanje i hvalio je u okviru ovog topica. Nemam nista protiv da bude tako sirok, iako nisam sklon previse tom pristupu. Ali, ako u okviru toga ima razlicitih misljenja, onda zato ne treba praviti drame! Dakle, ako treba da se "homogenizujemo" da sajt ne klizi, ostaje posle toga jos samo da se pasterizujemo i da budemo kao neki drugi. Mislim da bi trebalo samo da se uzdrzavamo od nepotrebnih provokacija, ali ne po cenu uzdrzavanja od pristojnog i principijelnong iznosenja misljenja. Moze li, Ljatifi? Svako moze da se usudi da iznese sta misli, a u skladu sa svojim znanjem i tako izneseno misljenje ga i deklarise i u meri u kojoj je on sam svestan toga obavezuje. Zato to "Kako se usudjujes da..." ume da zvuci i vrlo ... neprikladno.

Profesore,
mislim da nisam nista lose rekao, samo izneo svoje misljenje. Ne znam samo zasto Milance misli da topik klizi? A ako i klizi, neka "poledicu" trazi kod Mixmastera :-[
Milo mi je da prof. Pedja ima povremeno ucesca u ovakvim stvarima, jer je njegov recnik puno lepsi za uvo od moga, a posebno od nekih drugih koji ovde postuju. I konkretan je, cesto argumentovan. Iskreno, ja veoma postujem ucene ljude iako se nisam u skoli proslavio (jedini ja u celoj familiji, crna ovca!).
A to sto pojedini imaju i takvih problema (mislim na kompleks nize vrednosti) pa ga ovde ispoljavaju u svakoj izgovorenoj reci - e to je njihov problem!

Pozdrav,

Lj.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mislim da se Ljatifi na svoj nacin izvinio i to je dobar gest. Za to moze i plusic. :tbumb:
Ono sto kazes nekome govori o tebi, a ono kako kazes govori koliko ti je do njega stalo, tj. koliko ga uvazavas.
Mislim da nije tesko pokazati elementarno uvazavanje kad zezanje predje u ozbiljni ton i kada govorimo o ozbiljnim stvarima, a statusna pitanja (nazovimo ih tako) musicara i musicarenja svakako bi trebalo da budu ozbiljna pitanja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Žalosno je kad neko ne zna šta je mušičarenje, pa svoje pogrešno tumačenje pokušava da proširi. Pogledajte samo naslov. Blue Fox, ko god da je, mudro postavlja stvari na svoje mesto i u naslovu kaže "ribolov veštačkom mušicom", što je sinonim za mušičarenje.
Pravljenje mušica, predveza, konaca, filozofija, ihtiologija, kopiranje zapada, ekologija, entomologija... su posebne oblasti, koje mogu, ali ne moraju, imati veze sa lovom mušicama, to jest, mušičarenjem.
Jebote, neki ne znaju ni šta znači reč mušičarenje, a komentarišu i kritikuju prave mušičare!? ??? PedjaBG i slični, prevešću vam, na engleski, u nadi da će pomoći.
FLY-FISHING Do you understand now? Two words, nothing more.  :lol:
Mali dodatak. Svi koje je nabrojao PedjaBG su veoma često ili prodavali svoje muve ili na drugi način naplaćivali svoje mušičarske aktivnosti, što znači da su se na Internetu istakli sa namerom da se reklamiraju, kao što sam ja i napisao. Mislim da to nije nikakvo zlo, ali ne znam što ih PedjaBG proziva i iznosi njihove lične podatke.
Slovačka, Bugarska, Belgija, Španija... uopšte nisu na višem nivou poznavanja mušičarenja od Srbije i ostalih ex Yu zemalja. To može da napiše samo neko ko ne poznaje najbolje mušičare Balkana ili ih ne "simpatiše".
PedjaBG, umij se hladnom vodom, išamaraj se pred ogledalom, pojedi nešto zdravo za ručak, pa počni da učiš mušičarenje na terenu, a ne pred kompjuterom. Ako ti ne ide, pređi na čuvanje štiglica ili hrčaka, jer je i to lep hobi.
PedjaBG, nemoj, molim te, da opet čitamo kako si ti "učen" i "ekspert". Za to formiraj poseban sajt, pod nazivom "www.srpskiprofesori.com" ili "www.ekspertiprotivsamoukih.org", pa tamo učlani i Ljatifija. Ovaj sajt se zove www.musicarenje.org i vezan je za sport koji nema blage veze sa vašim dosadašnjim saznanjima.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Žalosno je kad neko ne zna šta je mušičarenje, pa svoje pogrešno tumačenje pokušava da proširi. Pogledajte samo naslov. Blue Fox, ko god da je, mudro postavlja stvari na svoje mesto i u naslovu kaže "ribolov veštačkom mušicom", što je sinonim za mušičarenje.

Mikse, a 'el i 'vatanje riba vaser kuglom, tirolsko drvce s dve-tri nimfe po tvome spada u musicarenje? :smoke:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sjekloca je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Žalosno je kad neko ne zna šta je mušičarenje, pa svoje pogrešno tumačenje pokušava da proširi. Pogledajte samo naslov. Blue Fox, ko god da je, mudro postavlja stvari na svoje mesto i u naslovu kaže "ribolov veštačkom mušicom", što je sinonim za mušičarenje.

Mikse, a 'el i 'vatanje riba vaser kuglom, tirolsko drvce s dve-tri nimfe po tvome spada u musicarenje? :smoke:

To bi bila dobra zezalica-pitanje, da se ne radi o priboru i tehnici koju mušičari ne smatraju dozvoljenim u mušičarskoj praksi. Korisnik vaser kugle i tirolca se u našoj praksi ne naziva mušičar, mada to nije slučaj u svim krajevima i zemljama.
U vreme strike-indikatora, koji sve više liče na vaser kuglu i tonućih predveza, otežanih nimfi i specijalnih olovnih dodataka za predveze, koji su nalik tirolcu, biće sve teže razlikovati ono što većina nas prihvata kao mušičarenje od onoga što se smatra drugačijim pristupom.
Ovo je posebna tema o kojoj možemo da raspravljamo.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
E, Milance, vidis sta je klizanje.  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Mixmaster je napisao(la):
Žalosno je kad neko ne zna šta je mušičarenje, pa svoje pogrešno tumačenje pokušava da proširi. Pogledajte samo naslov. Blue Fox, ko god da je, mudro postavlja stvari na svoje mesto i u naslovu kaže "ribolov veštačkom mušicom", što je sinonim za mušičarenje.
Pravljenje mušica, predveza, konaca, filozofija, ihtiologija, kopiranje zapada, ekologija, entomologija... su posebne oblasti, koje mogu, ali ne moraju, imati veze sa lovom mušicama, to jest, mušičarenjem.
Jebote, neki ne znaju ni šta znači reč mušičarenje, a komentarišu i kritikuju prave mušičare!? ??? PedjaBG i slični, prevešću vam, na engleski, u nadi da će pomoći.
FLY-FISHING Do you understand now? Two words, nothing more.  :lol:
Mali dodatak. Svi koje je nabrojao PedjaBG su veoma često ili prodavali svoje muve ili na drugi način naplaćivali svoje mušičarske aktivnosti, što znači da su se na Internetu istakli sa namerom da se reklamiraju, kao što sam ja i napisao. Mislim da to nije nikakvo zlo, ali ne znam što ih PedjaBG proziva i iznosi njihove lične podatke.

Dragi moj, iliti My Dear Fella (regarding your preference for communication in English that you certainly should practice these days),
Inasmuch some of the persons named above have traded with flies or were payed the casting lessons thay gave, as well as inasmuch I do not sympathize always all of them and dissaprove some their actings, I can not deny their occurrence, activities and importance in the Serbian fly fishing community and public domain.
Therefore, I do not understand the dicky-anger (or "kurobesanje) you expressed after I named them otherwise than you heavily envy them, but that is not the subject of this topic. At least I hope so...

Mixmaster je napisao(la):
Slovačka, Bugarska, Belgija, Španija... uopšte nisu na višem nivou poznavanja mušičarenja od Srbije i ostalih ex Yu zemalja. To može da napiše samo neko ko ne poznaje najbolje mušičare Balkana ili ih ne "simpatiše".
Have you ever been in Poland, Czech, or SLovak Republics? Have you ever learnt anything about their fisheries management system? I doubt on the posting you've made...

Mixmaster je napisao(la):
PedjaBG, umij se hladnom vodom, išamaraj se pred ogledalom, pojedi nešto zdravo za ručak, pa počni da učiš mušičarenje na terenu, a ne pred kompjuterom. Ako ti ne ide, pređi na čuvanje štiglica ili hrčaka, jer je i to lep hobi.
No comment! Or, maybe dicky-anger?

Mixmaster je napisao(la):
PedjaBG, nemoj, molim te, da opet čitamo kako si ti "učen" i "ekspert". Za to formiraj poseban sajt, pod nazivom "www.srpskiprofesori.com" ili "www.ekspertiprotivsamoukih.org", pa tamo učlani i Ljatifija. Ovaj sajt se zove www.musicarenje.org i vezan je za sport koji nema blage veze sa vašim dosadašnjim saznanjima.
Again as above.

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlično. Nije ti loš engleski, mada to nije dobra vest, jer treba da otvorimo forum na tom jeziku. :doh:
 

Quote from: Mixmaster on Today at 01:19:53 PM
Slovačka, Bugarska, Belgija, Španija... uopšte nisu na višem nivou poznavanja mušičarenja od Srbije i ostalih ex Yu zemalja. To može da napiše samo neko ko ne poznaje najbolje mušičare Balkana ili ih ne "simpatiše".
Have you ever been in Poland, Czech, or SLovak Republics? Have you ever learnt anything about their fisheries management system? I doubt on the posting you've made...

Zašto, PedjaBG, opet mešaš fisheries management system sa mušičarenjem? Ako želiš time da se baviš, ne moraš da budeš mušičar. Pazi, mušičar nema veze sa čuvanjem i održavanjem ribo-lovišta. O tome brine fishery manager.
Jesi li se umio hladnom vodom?  ???
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Odlično. Nije ti loš engleski, mada to nije dobra vest, jer treba da otvorimo forum na tom jeziku. :doh:
 

Quote from: Mixmaster on Today at 01:19:53 PM
Slovačka, Bugarska, Belgija, Španija... uopšte nisu na višem nivou poznavanja mušičarenja od Srbije i ostalih ex Yu zemalja. To može da napiše samo neko ko ne poznaje najbolje mušičare Balkana ili ih ne "simpatiše".
Have you ever been in Poland, Czech, or SLovak Republics? Have you ever learnt anything about their fisheries management system? I doubt on the posting you've made...

Zašto, PedjaBG, opet mešaš fisheries management system sa mušičarenjem? Ako želiš time da se baviš, ne moraš da budeš mušičar. Pazi, mušičar nema veze sa čuvanjem i održavanjem ribo-lovišta. O tome brine fishery manager.
Jesi li se umio hladnom vodom?  ???

It is your and only your problem that you can't accept the reality when it oppones you. The fisheries management system is the only valid indicator of the fishing level attained. Again, each of countries mentioned above are far ahead of Serbia in any kind of fishing (including fly fishing), as well as in fisheries management, including the artificial spawning and rearing of both salmionids and non-salmonid fish. E.g., in Poland the annual production of salmonid (trout, huchen and Atlantic salmon) exceeds 20 milion Euro (record from 2003).
You use to avoid to reply on specific questions asked about, e.g., have you ever been in any of those countries and learnt at site what you are trying to persuade us about? Of course not, but you replace that lack of arguments with the common-by-you dicky-anger, expecting that will turn an attention away from the fact that you speak and judge purely on the arbitrary criteria, or even more precisely, on the criterion of own ignorance, but you mustn't admit that due to the danger of dying, or what? Sadly...
Whatever, this practicing of English is free, though no one would mind if I would ask you to pay it, wouldnt he?
And yes, I washed up this mornig, as usually.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
I agree with 100ka. These are dangerous times, with hepatitis A on the loose. Most commonly transmitted by the fecal-oral route, such as contaminated food, hepatitis A does not typically have a chronic stage and does not cause permanent liver damage. So wash your hands, after you wipe your ass.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
I completely agree, but someone else practices the ultimate and unlimited sheet-slicing* without any reserve and that contaminated this previously easy and thoughtful topic.

*sheet-slicing = serendanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno