Tenkara - Japansko tradicionalno mušičarenje

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
913
Ja sam samo rekao da je ovo za mene oblik mušičarenja u pravom smislu riječi nisam rekao dqa je 100% isto.

Pitam Simpson, Nespreto šta je za Vas dvojicu esencija mušičarenja da li je to možda (prevariti ribu  na mušicu po mogućnosti svoju kreaciju, koju zabacujemo pomoću strune bez otežanja ili plovka, uživanje u prirodi i onom adrenalinu kad riba uzme pa ljepoti kad se ista pogotovu ako je velika pusti)  

Ali kad nestane argumenata onda je najbolje završiti diskusiju...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ubudjace ti se stega dok cekas...  :D. Ili mozda imas neku japansku koja ne rdja  :-\
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
silvio je napisao(la):
Ja sam samo rekao da je ovo za mene oblik mušičarenja u pravom smislu riječi nisam rekao dqa je 100% isto.

Pitam Simpson, Nespreto šta je za Vas dvojicu esencija mušičarenja da li je to možda (prevariti ribu  na mušicu po mogućnosti svoju kreaciju, koju zabacujemo pomoću strune bez otežanja ili plovka, uživanje u prirodi i onom adrenalinu kad riba uzme pa ljepoti kad se ista pogotovu ako je velika pusti)  

Ali kad nestane argumenata onda je najbolje završiti diskusiju...

Ako gledamo da je oblik musicarenja jer se lovi na vestacku musicu, potpuno se slazem da jeste. I tu kod mene nema dileme. Ne posmatram musicarenje kao uzivanje u prirodi jer mogu u onome sto je od te prirode preostalo da uzivam i bez stapa. Takodje mislim da je uhvatiti ribu eventualno na svoju kreaciju musice samo krajnji rezultat musicarenja, a na musicarenje gledam kao na zabavu, sport, rekreaciju i uzivanje u jednoj vestini sasvim drugacijoj od ostalih ribolovnih tehnika.
Ribu mozemo da hvatamo na bezbroj nacina, na svoje kreacije viljuski, ostiju, svoje kreacije agregata, svoje kreacije sistema za tirolac, svoje kreacije wobblera, kasika, pilkera, gumica, na svoje kreacije leskovog stapa i pletenih struna... ali priznaces da je sasvim drugaciji osecaj musicarenjem.

E bas taj drugi osecaj i jeste za mene musicarenje.

Silvio ti bese negde od Neretve? Koliko je na Neretvi popularan lov salmonida na zivu baju?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milanče je napisao(la):
Ne vidim zašto ovo ne bi bilo mušičarenje!!! Pre nego što sam nabavio prvu mušičarsku strunu na čekrk mi je bio namotan najlon 0.35mm a iza njega po metar 0.30 i o.25 i na kraju suva mušica. Sa ovakvim sistemom mogao sam da zabacim najviše 2-3 dužine štapa i MUŠIČARIM. Uzvodno i popreko. A poneka pastrmka se i prevarila.

Mito ne tupi 'leba ti znamo se odlicno.
Da si bio u mogucnosti da kupis ili nadjes negde musicarsku strunu, jel' bi lovio dobrovoljno na taj sistem o kom  pricas?
Zamisli samo horde Tenkarasa koji dolaze na Ribnik ili Gradac sa takmicarcima i nazivaju sebe musicarima trazeci da se puste da pecaju...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
hehe...sedam za stegu ali prvo priznaj da je tankara čisto mušičarenje  :bleh: :lol: ;)

Evo ja cu da priznam ali tek posto ti priznas da su ljudi postali od majmuna, sisli sa drveta i uspravili se na dve noge :D
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Svi u pravu, a raspravljate se bez veze.
Može se reći da je to osnova mušičarenja i sam početak. Znanje i tehnika su vremenom to razvili u današnje mušičarenje.
I prvi model aviona braće Rajt jeste - avion, i prvi film Braće Limijer - jeste film.
Uzdravlje i bataljujte raspravu
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Nesp, eeeeee i toprava japanska, sve sami titanum  :lol: ;)

@Sims, hahahaha priznam  :whistle: Inače,  :D, poznam neke likove koji su se kanili majmunskih poslova pa su se uspravili i sada blagonjima hodaju ko pravi ljudi  ;)

No, mislim da smo rekli sve što se dalo reči o tenkara načinu pecanja. Malo smo podeljeni u mišljenjima ali tako je to. Nema veze, važno da MI smo ti koji volimo da lovimo mušičarskim priborom,neki isključivo njim i lovimo. Takmičarca nikada ne bi koristio za tankara prut....to je kao da bi uzeo biciklo i pretvaro se da vozim mopeda ili dodao mu neki kobajage motorčić a on i dalje nema one performanse kakve bi trebalo da ima.

Neimaština čovek često natera da proba kojekakve stvari ali neki u tome otkriju i neke retke kvalitete koje bi prevideli u blagodati...kako god ko što rekoh mislim da o Tenkari rekli smo što smo mogli reći.

A sada odovezati neke ninđe samo za kolegu nespetra ;)  :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Čekaj bre Simpsone,pa ti nisi pristalica Darvinizma :-\
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jesam pristalica evolucije u pravom smislu reci, ali ne na nacin kako je opisao Darvin, to je za mene zaista ponizavajuce.

Ako si mislio na ovo Sebovo sto sam ga zezao, rekao sam samo zato sto znam i njegove stavove.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ne bre,nego vidim gore da si postavio pitanje o majmunu i silasku,pa sam pomislio da nisi neki sajentolog ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kvarite mi temu  :D ;)

Simsa ču da banujema ako ne ispiše kemsikom olovkom ceo A4 papir rečima: "priznam da je tenkara pravo mušičarenje" i to nam skenira sa svojim potpisom. To če mu bude pokora (iako ne verujem u nju)  :hammer:

Šala mala!  ;)

Živ nam bio Boki  :firends:







 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
:doh:E, stvarno, da l' je tenkara mušičarenje ili ne... :hammer: :whistle:
:D :D :D :D :D :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
simpson H je napisao(la):
Da si bio u mogucnosti da kupis ili nadjes negde musicarsku strunu, jel' bi lovio dobrovoljno na taj sistem o kom  pricas?
Zamisli samo horde Tenkarasa koji dolaze na Ribnik ili Gradac sa takmicarcima i nazivaju sebe musicarima trazeci da se puste da pecaju...
Kupio sam čim sam našao... a mušičario sam i pre toga i bez nje.
A Tenkaraše ne bi mogao da sprečiš nikako dokle god pecaju na veštačku mušicu, bez tirolca ili vaser kugle. Ni na Ribniku ni na Gradcu ni na Drini niti igde drugde. Zato što ne krše nijedno pravilo i mušičare na svoj način :bleh:

P.S. Ne tupi ni ti :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
913
JESTE oblik ako ne i preteča! :hammer: :hammer: :hammer:
A ipak ti sveznad Simpson vidiš zna neko i pravila za takmičenja u mušičarenju pa iz ovoga proizilazi da tvoja poređenja s varaličarenjem nemaju nikakva uporišta...
Simpson@
Silvio ti bese negde od Neretve? Koliko je na Neretvi popularan lov salmonida na zivu baju?
Ne ovdje ti prakticiraju samo (raketu) tirolac ili leptira.
Ja sam mahao kao klinac do 13g od i kad sam došao u Čapljinu poklonio mušičarac Silstar ali od predprošle godine opet mašem. Zašto pitaš?!
 
Vrh Dno