Tenkara - Japansko tradicionalno mušičarenje

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Tankara je predvidjena pre svega za suvu muvu 80%,a odakle tabi to da ja na maloj recici nemam direktan kontakt sa muvom sa #2.

Vrlo bezobrazan post s tvoje strane Saleja. Dal sam ja polumozgas da mi ti objasnjavas sta je ''tenkara'',ja nemam internet???

skoro 2 decenije bubam i pravim prepiske o FF-u i FT-u pre tvoje genijalne'' internet generacije'',da bi mi SAJBER MUSICAR kakvog me ti nazivas,pametovao nesto.

Nikad vise da me nisi ispravljao ili dopunjavo,ti nisi kompetentan za to.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
bucko tradicionalne japanske muve su mokre za tenkaru....a realno direktniji je kontakt nego sa klasicnm ff stapom,
jer:
nemas konac koji je tezak, pa ometa vodjenje,struje ga vuku itd...
sam predvez je lagan, muva se prirodnije kreće jer je vrlo malo predveza/tipeta na vodi...

sa klasicnim ff stapom, pogotovu 2# koja je obicno kratka, najcesce treba i kanapa malo da izbacis na vodu pa imas predvez+kanap koje razne struje vuku i zatezu pa ti kontakt nije toliko direktan...

stvar logike, nista vise
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  ok, Oholi,odakle ti to da su sve #2 -ke kratke,prave se ipreko 3 m,i dali se kao ja 100% bavis ultralight ff po potocicima od pola m uraslim u

dzunglu???
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
pa baš zato i mislim da dvojka koju imaš nije duga već neki kratež, jer tako je najbolje(a znam da se rade i duže te lakše varijante, i ja bih jednu za mokre i nimfe rado uzeo)....a ja inače koristim trojku, a peticu za drinu ili baš kad je jaka voda pa nimfarim.

mada ovo pisanje po forumima je jako nezahvalno jer može lako čovek da pogrešno protumači neke reči....
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
Dvojka mi u opste nije kratez,za razliku od vecine #2-#3 koje se rade u duzini 6' i jos'' frtalj'',moja je malo ispod 8' 0'' sto je za #2 BOMBONA.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Mafke prvo nisam imao nameru da te isprovociram niti da ti solim pamet .... niti sam tebe ispravljao vec sam rekao svoje misljenje i kako ja vidim primenu ove tehnike. sto se kontakta sa muvom tice, ja na to gledam kad ti ne udaras kontru vec riba sama. tankara  je za mene najblize high stick nimfarenju. a za vrh tvog ljubimca je sala mala i ne znam zasto si ovako reagovao, bas si me zbunio..?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
i 8ft je kratko za ovo sto sale kaze, ja i on se slazemo ocigledno. nista strasno, samo razlicita misljenja imamo
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
    Odakle vam svima ideja da tupite o tenkari ,kada originalni pribor niko sa foruma nije uhvatio u ruke?!

  Posto mnogi ovde porede "tenkaru"sa leskovacima i petljasima (mislim na stapove,naravno),imam debelo iskustvo strogo lovom na insekte  bez otezanja ,ponavljam dugogodisnje.. Dok je vecina forumasa vozila plovkove ,dubinkarila ili ti sta ja znam vec..
Sa punim pravom  mogu da kazem da imam vise iskustava od vecine.
  Moj celi zivot u ribolovu je vezan za insekte bez otezanja i prikradanje po potocima ,sto me je i navuklo na musicarenje .

  Dok danas ljudi bez iskustva i sa sitnom belom ribom vec postaju musicari,za jednu godinu!
 
  AZBUKA SE UCI OD SLOVA A!

  SAleja,ja kontakt sa muvom +ribom,a sa ovim ultra lakim stapom poznajem u dusu i sav sam mu se  posvetio,TI BI TO TREBAO DA ZNAS-KAO        MOJ ZET,I KOLEGA,a na redu je #0,koji mi stize uskoro.Ipak je ultralight blizi eleganciji i lepoti koju ti pominjes.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Stapom vece duzine imas mnogo bolju kontrolu bilo da je suva,mokra ili nimfa u pitanju.
Stapom vece duzine mnogo brze reagujes na svako javljanje ribe.
...
Nema sanse da stapom(musicarskim) 8fita u bilo kojoj klasi moze da se peca kao sa tenkarom a smem da se kladim da ce i produktivnost na manjim daljinama biti u korist tenkare.

Sve je stvar ukusa a o njima ....





 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
MAfke ja razumem tvoju zaljubljenost u ultra lako musicarenje i ne sporim njegovu lepotu i eleganciju niti uporedjujem sa tankarom... po mom skromnom iskustvu i misljenju te dve stvari nemaju veze jedno sa drugim. Meni je tankara jako zanimljiva bas zbog svoje jednostavnosti i posto mnogo vise volim da musice vodim ispod povrsine no iznad ta tehnika mi se cini najidelnija za to . Jes da na zalost imam prilike to da vidim samo na internetu ali u istinu tankara i jeste nalik pecanju leskovakom, bambusom koji na svom kraju imaju samo upredeni predvez. naravno dosta je tezak to fizicki posao.. pa gubi onaj deo sa finocom... A i shuro ovo je tema o tankari vrlo verovatno da niko od nas nije uzivo ni video taj pribor, nekima se svidja, a nekima nema razlike sa plovkarenjem svako ima pravo na svoje misljenje i sve postujem. jedini koji ga je upredio sa ultra lakim si ti. A sta je stobom danas pa si tako raspolozen za svadju ???
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
Bucko M. je napisao(la):
    Odakle vam svima ideja da tupite o tenkari ,kada originalni pribor niko sa foruma nije uhvatio u ruke?!

  Posto mnogi ovde porede "tenkaru"sa leskovacima i petljasima (mislim na stapove,naravno),imam debelo iskustvo strogo lovom na insekte  bez otezanja ,ponavljam dugogodisnje.. Dok je vecina forumasa vozila plovkove ,dubinkarila ili ti sta ja znam vec..
Sa punim pravom  mogu da kazem da imam vise iskustava od vecine.
  Moj celi zivot u ribolovu je vezan za insekte bez otezanja i prikradanje po potocima ,sto me je i navuklo na musicarenje .

  Dok danas ljudi bez iskustva i sa sitnom belom ribom vec postaju musicari,za jednu godinu!
 
  AZBUKA SE UCI OD SLOVA A!

  SAleja,ja kontakt sa muvom +ribom,a sa ovim ultra lakim stapom poznajem u dusu i sav sam mu se  posvetio,TI BI TO TREBAO DA ZNAS-KAO        MOJ ZET,I KOLEGA,a na redu je #0,koji mi stize uskoro.Ipak je ultralight blizi eleganciji i lepoti koju ti pominjes da nedostaje u tenkara fori.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
mesto tenkara pisem tankara, sta ti je poznavanje materije :doh: :D :D :D :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
BUCKO, aj ja cu jos malo da tupim....sta se inace od pocetka i tradicionalno koristi kao tenkara stap? mislim na period od postanka te tehnike do danas sigurno japanci nisu stotinama godina u tajnosti pecali na stapove od grafita.... a verujem da ni ti nisi probao ORIGINALNI PRIBOR, pa opet raspravljas sa svima

i pricas o potpuno drugoj stvari od one o kojoj je rec, procitaj sta je crni napisao....
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Da se Crni pita,zabranio bi temu TENKARA  :D :D

Jebiga i ja ga tupim malo vise,za mene je klasik FF suvom MAMA ! ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
da je najlepse jeste....ja npr ne bezim ni od nimfe, pa sam poceo i da je volim bas. sad prvo nimfa ide na tipet gde god daa sam (sem kad na drini pecam)
zelja mi je na mokru....stap neka trojcica 10ft i indijanac pristup, da mi samo predvez viri iz stapa....(tako najcesce i nimfarim)
 
Vrh Dno