Tereni sa Bassa

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
gegula je iz macvanske mitrovice inace ali zivim na u nikoziji na kipru....evo terena ...inace danas bilo oko 25c....sezona ce tek da pocne...
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
kod tebe je sezona počela pred minimalno mjesec dana (da li uopće i prestaje???) kod mene je voda na barama u pličacima tek prešla desetak stupnjava, a Drava je oko 8 stupnjeva (upravo se mrijesti bolen) koja je u ljeti maksimalno 22-24 stupnja...tj. još ni visibabe nisu povenule...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
voda se bitno zagrejala u odnosu na proslu nedelju,jako je bistro jezero i sve se vidi kao u casi,a basovi patroliraju u metar vode,moras biti strpljiv i cekati trenutak da naidje ...ako ga ugledas po mogucstvu oko grane i jos da mu pridjes sa ledja tog ces upecati sigurno,sve ostale situacije jako tesko...u poredjenju sa pecanjem od pre 10ak dana bas aktivniji dossta i borbeniji i danas sam bas obratio paznju ali ni jedan vise nema crvenilo po ustima i zubima..u sredu planiram opet da odem,imao sam promasaj jednog po mojoj proceni 1,5kg ,stajali su u paru i kako je gurgler pao na vodu odma je usledila explozija ali nije se zakacaio..da da ,znam najveci uvek ostanu ne upecani :yeswink: :yeswink: :yeswink:,pa zar nam to nije povod da idemo opet i opet da se nadmudrujemo..
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
to kod mene tek slijedi za koji tjedan, kod tebe će mužjaci uskoro formirati gnjezda...
..ima jedna finta kako da uloviš največeg u jatu, ne zatežeš sve dok ne dođe red da najveći proguta, dok manji proguta čekaš da i ispljune... na ovaj način sam mogao birano iz jata uloviti največeg, a da ga prije na poplašim, što bi se dogodilo da sam zatezao kad su manji primili varalicu (nije mušičarsko iskustvo, ali vrijedi probati)
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ti nebi birao da imaš jednu priliku u godini da u uloviš bassa sezone, ili ovog od kilu i kusur kojeg vidiš skoro svaki put kad si u ribolovu na bassa (izuzev početka sezone, kad je dobro bilo što, što vidiš) ???!!!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
e probacu bas tako da odradim da vidim ...i uvek kao po sablonu najveci ostaje uskracen za mamac....nisam napomenuo kod mene je pristucno za mahanje mahom svuda pa koristim #3 stap i predvez 0.18 fluocarbon od mamaca samo popere i gurglere strimeri i wooley buggers nista...
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Mlinka je napisao(la):
ti nebi birao da imaš jednu priliku u godini da u uloviš bassa sezone, ili ovog od kilu i kusur kojeg vidiš skoro svaki put kad si u ribolovu na bassa (izuzev početka sezone, kad je dobro bilo što, što vidiš) ???!!!

Ma jasno mi to što zboriš, nego meni krivo što nemogu ni te od kile  :doh:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
bio sam pre neki i ni jednog prevario nisam ...inace ih ima na sve strane blizi im se mrest..u obliznjoj sumi koja je pod vodom uspeo sam pronaci nekoliko gnezda od basa,spreman je za mrest a muzjaci stoje i pored gnezda na 1-2m od mene i ne pomeraju se..ljubomorno cuva teritoriju..jedan je bio tu oko kile dok drugi koji je bio dosta plasljiviji (oprezniji) preko 2kg..probao sam da stavim polarizacione naocare ispred objektiva telefona ne bih li ga probao uslikati ali dzaba nije mi uspelo..nema veze ,sledecim put cu ih posetiti opet ali ih necu uznemiravati..sve u svemu lep prizor za oci....
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mlinka ti si doktorirao basa. :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:...
plasim se da ne naidju i ne popecaju ih mada nema sanse da se vidi bez polarizacionih naocara a obzirom kakav je profil ribolovaca ovde kod mene verovatno ce ostati netaknuti....
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Hvala.
Fotka je ispala takva kakva je, jer su uvjeti bili gotovo idealni, pa se mojem "idiotu" posrećilo...

...sreća što kod tebe nema onih koji koriste: trokuke, podmetaće i svetiljke, osti, podvodne puške, da bi ulovili bassa na gnjezdu...kao što je kod mene slučaj...srećom sve manje, jer se ne isplati više, a ne isplati se jer bassa ima u tragovima...

p.s.1. lani sam vidio "predivni" prizor: bass oko kile, na gnjezdu, sa solo trokukom u čelu...  :'(

p.s.2. sad vidiš zašto su bili toliko oprezni prije desetak dana - tražili su lokacije za mrijest i jelo im nije bilo na pameti i tako će biti do ljeta, jer se mrijeste u više navrata, (dva - tri), ne jedinke, nego, kako se kojima poklope uvjeti, jedan bass će se mrijestiti ovaj mjesec, a neki drugi za dva mjeseca...u istoj vodi...(mene jednom doslovno "šokiralo" kad sam sredinom 7 mjeseca vidio bassa na gnjezdu, na jednoj maloj vodi, gdje je prvi mrijest bio sredinom aprila)
 
Vrh Dno