Tirolac i vaser kugla na Drini!?!?

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
Samo na potezu od Tresnjice do Ljubovije sretnem leti barem 30 ljudi koji love tirolcem i sa jedne i sa druge strane. U dodatku za dozvolu pise da je ribolov tirolskim drvcem i vaser kuglom zabranjen. Ali i dalje se peca i sa jedne i sa druge strane. Vaser kuglom manje ali zato tirolcem pocepase lipljana. Lipljana u Drini ima dosta ali ako se nastavi ovako da se nosi i vise nego sto treba kuci, kao i ono sto nije u meri,  lipljana ce sve manje biti. Zato je po meni resenje, sto ceshce kontrole i vise zaposlenih ribocuvara.
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
U pravu si Miloshe, taj deo izmedju Tresnjice i LJubovije je dosta napadnut tirolosima, malo je udaljeniji od puta tako da ribocuvari redje dolaze, ali su rigorozniji od ovih iz B.Baste, koji blagonaklono gledaju na to, a poznati musicari iz tih krajeva koju pljuju tirolase, tim istim prodaju nifme  za tu vrstu ribolova, mnogo ce vode proteci Drinom valjda ce jos biti lipljana dok stvari dodju na svoje mesto tj., dok ribolovacka etika ne udje u ljude...
 

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
Za to sam cuo da prodaju musice tirolasima, a znam od prilike i ko je to. Verovatno si i ti bio ovde pa znas ko tako radi,a taj covek mislim da cak i nije musicar nego tirolas, a svi kazu da pravi dobre nimfe. Mozda takvi sebe zovu musicarima zbog toga sto prave musice a nepecaju musicarskim priborom.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ajde da se i treci Milos ukljuci u polemiku. :)
Kada bi cuvari radili svoj posao i kontrolisali dnevni dozvoljeni ulov, bilo bi skoro svejedno kako ko peca. Kada bi ribari znali da je strogo kaznjivo uzeti lipljana ispod mere, ili premasiti dozvoljeni ulov, oni tirolasi koji su na reci samo zbog mesa bi ostali kuci.
Ovi drugi, koji su na reci jer vole da pecaju i postuju propise, ne bi bili opasnost po Drinu.
P.S.  Ala se namnozilo Milosa na forumu.  :hammer:
 

milep

Newbie
Učlanjen(a)
27.09.2007.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
u  ljuboviji ima ukupno 2 musicara sve ostalo su tirolasi
 

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
ja znam za tebe, mene i jos jednog coveka iz Vrhpolja kod sam video sa musicarskim stapom ali mozda je i titolas.
 

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
mile , znaci samo nas dvojica  . Super uskoro ce biti potencionalni i treci musicar pero pjesak
 

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
U pravu si imenjace ima nas dosta. A sto se ovoga tice nemoze se zabraniti dok nekog neudare po dzepu pa valjda sledecem nece pasti na pamet da napravi istu gresku.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
milosh je napisao(la):
U pravu si imenjace ima nas dosta. A sto se ovoga tice nemoze se zabraniti dok nekog neudare po dzepu pa valjda sledecem nece pasti na pamet da napravi istu gresku.

E da, to je sustina. Dzaba nam zakon, ako se ne postuje.
Ako bi npr. nekog kaznili sa 500 EUR za krsenje propisa, tesko da bi taj opet dosao da krade. Kad bi se proculo da su kaznjena trojica, problem bi bio resen.
Prosto k`o pasulj.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
verujte da ne vrede ni kazne.ima ljudi koji vole da krse zakon i jos im je veci izazov sto je kazna veca  :poke: .tu pomaze samo MOTKA   :bat:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
pozdrav za ljubovijske musicare, ako vam treba bilo kakvca pomoc , svakog ponedeljka sam u ljuboviji
pozz igor
P.S. mile zna gde moze da me nadje
 

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
Pozdrav Igore. Mile je do malopre bio na sajtu. Cucemo se Veliki pozdrav jos jednom
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
Igore da li znas onu pesmu oj... Moravo...
 
Vrh Dno