Tirolac i vaser kugla na Drini!?!?

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
OSX je napisao(la):
dojava 50, kazna 200, i svima dobro...

Ahahahah ideja je sjajna samo ko to da plati? Evo ja pristajem na cenu dozvola od 100e, stim da polovina ide na fond za dojave :D
 

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
pa kad naplate kaznu, od tih para nek placaju dousnike....
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Da sam tebe upoznao ranije verovatno nikada ne bih poceo da se bavim musicarenjem. Srecom upoznah neke druge ljude.
Ja zaista ne umem da lecim prividjanje pa bih te molio da moje reci tumacis onako kako ih i napisem jer ne napadam nikoga sto nosi ribu koliko je dozvoljeno. Samo napadam one koji lazu da ne nose a nose, ili one sto je iznose tamo gde nije dozvoljeno kao i one sto se kunu kako je pecanje na musicu isto sto i musicarenje. A na one koji se slikaju sa ribama koje puste dok im se poneka jos koprca u kesi, sam alergican.
kad je tako kreneš onda od svog sajta, a ja ću ti priložiti neku sliku tih tvojih dobrih ljudi koji najviše propagiraju C&R te koje si prvo upoznao........  :yeswink: :yeswink: :whistle:
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
dakle ljudi ne podržavam tirolac ni slične stvari jer bez njih riba ima bar malo više šanse. To je sva razlika. A mesari mogu biti i sa tirolcem i bez tirolca ,i sa jednom udicom i sa pet udica, to nema veze sa tim. Znači to je do ljudi bilo na šta da love i njih treba posebno suditi(moralno ali bolje zakonski). Znači i mi koji lovimo na zakonit način smo isto mesari ako već ubijamo ili povredjujemo ribu, manji mesari ali mesari. To je istina ako želimo da vidimo cijelu sliku a ne samo komadić koji nas interesuje. To je sve što sam želio da kažem ništa drugo i ništa drugo mi ne imputirajte.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ove godine (2010) sam u par navrata video u SRB da se lovi na tirolca.Na potezima oko Ljubovije.Čak se jedan drznuo da baca sa terase etno sela u Vrhpolju,na očigled svih nas.Ja se naglas nakašljem i kažem "jel' to na tirolca'",naravno dotični je nešto promrljo i odmah spakovao pribor.
Dok ima drugih koji samo što vas ne otjeraju,u fazonu,ja ću tu da pecam jer je to moje mjesto i slične gluposti.Čak su nam nesavjesni ljudi (kupači) ulazili u vodu,tik pored nas i krenuli bi da plivaju,dok je lipljen kupio!!! Mogao sam da izvršim ubistvo i samoubistvo u afektu  :'(
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
joker je napisao(la):
dakle ljudi ne podržavam tirolac ni slične stvari jer bez njih riba ima bar malo više šanse. To je sva razlika. A mesari mogu biti i sa tirolcem i bez tirolca ,i sa jednom udicom i sa pet udica, to nema veze sa tim. Znači to je do ljudi bilo na šta da love i njih treba posebno suditi(moralno ali bolje zakonski). Znači i mi koji lovimo na zakonit način smo isto mesari ako već ubijamo ili povredjujemo ribu, manji mesari ali mesari. To je istina ako želimo da vidimo cijelu sliku a ne samo komadić koji nas interesuje. To je sve što sam želio da kažem ništa drugo i ništa drugo mi ne imputirajte.

Sa sjetom se sjecam vremena kada se u Hr lovilo na vaserkuglu. Tada je za musicara bilo riba k'o nikad. Pastrva od 60 i lipljan od 50 bile su domace zivotinje. Kucni ljubimci, bolje receno. I tirilac je bio dobar. Najlosije je postalo kada su se mesari donekle priucili musicariti.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
stoke je uvek bilo......primera je milion....i ja sam pecao klena do prosle godine sa vaser kuglom jer nisam ni znao za drugi nacin.....ali svejedno,uredno sam vracao sve i jednu u vodu....isto tako,mozda ima i musicara koji mesare......glupost nema granica.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Tirolac gore ili dole, nije on problem več upravo to MESARSKO nastrojeni ribolovci ne glede kojom metodom lovio.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Sto se tice tirolca, varalice, vaserkugle pa i famozne gliste, ne volim vode gdje se tako lovi prvenstveno zato sto taj soj ribolovca obicno buci, galami i mlati po vodi plaseci ribe. Ulove, ali ne toliko da bi potpuno nestalo ribe. Medjutim, mesarski nastrojen musicar koji zna posao, a nema morala i obzira, moze isprazniti vodu do zadnje ribice. Cak i vode gdje se musicari pridrzavaju legalne dnevne kvote od jedne, dve ili tri ribe, pri vecem pritisku ribolovaca ostanu bez prave ribe. Strogi ulovi&pusti ili ogranicavanje ukupnog broja ribolovnih dana su jedina razumna rjesenja koja dugorocnije cuvaju vodu.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Št se vaser kugle tiče,gledam jednog pačenika koji je to skoro otkrio.Po cjeli božiji dan on baca i mota,uglavnom dobija kedere,a zna svašta da mu zaluta.Tako je jednom ubo kalifu od oko 300g.A šta bi tek uradaio da ode na neku vodu gdje preovladavaju salamonoidi.Ne smijem ni da pomislim.

Što se tirolca tiče njime povadiše sve kapitalne lipljenove.Mi sa mušičarskim priborom im nikada nećemo moći parirati.
Oni mogu da love u svim uslovima a o izbačaju da i ne govorim.Dobro je pa je ovo kod nas zabranjeno (SRB) a opet kod nas u (BIH) nije.Jedna voda dva zakona.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod mene (SLO) i članovi RDa imaju određen broj dana na salomindnoj vodi a to je cifra od 20-30tak dana godišnje. Na nekim delovima voda je dozvoljena vodena kugla a tirolac je zabranjen na svim salminidnim vodama (koliko je meni poznato).

No, kako god, i čak kada bi tirolac bio dozvoljen s tim da se koristi samo jedna muva bez kontrakuke to ne bi bilo štetno ako ribolovac ne bi bio mesar...
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Apsolutno se slazem sa time da nije najveci neprijatelj ribljem fondu ni vaser kugla, ni tirolac, ni varalica, ni zivi mamac, ni musicarski pribor, ni broj dana na vodi godisnje, vec mentalitet ljudi koji ih koriste. Kada bi se postovali zakonski propisi u smislu lovostaja, minimalnih mera i broja komada, revirski propisi (C&R) i drugo, ribe bi bilo sasvim dovoljno.
Ko o cemu - ja cu opet o Italijanima: kod njih je dozvoljen ribolov salmonida cak i na glistu sbirolino tehnikom, pa opet ljudi imaju sasvim zavidnu populaciju pomenutih riba. Ali zato skoro svi postuju zakonske propise ili praktikuju C&R u svim situacijama.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
a ja cu opet o slovencima. Meni se ovde opadaju pravila kao npr. Ako je voda baš salmonidna ili samo revir kao takav tu može samo da se mušičari i ništa više.
 
Vrh Dno