U maloj nam deželi podalpskoj

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Milan VB je napisao(la):
I bre Sale, kako mozes da kazes da ja kenjam po nasem narodu?!
Ja sam veliki  i nacionalista.
Ja sam objektivan, i mnogo bolje mislim i mnogo bolje cu da uradim mom narodu ako sam objektivan.
Ta politika da smo najbolji, najpametniji, najlepsi e to je pogresna politika, pogresna je politika da trazimo razloge i opravdanja zbog cega smo u ovom slucaju uspod Slovenaca, mi trebamo da budemo objektivni i da se borimo da promenimo stvari na bolje i da posignemo nasu Srbiju...
milane, ne sumnjam da si rodoljub. bar u nasem kraju ih ima gomila i retki su oni koji misle lose nasem narodu. retki su i oni koji misle lose bilo kojem narodu . sto bi se reklo iskren i naivan narod . e to je glavni problem druze . decenijama su ti slovenci kupovali sirovine bas ovde kod nas i pravili fruktal sokove i lesnina namestaj . mi smo uvek imali politiku da nekome duvamo u dupe da bi bio zadovoljan . cak je i prva petoletka ogromnu vecinu svoje proizvodnje morala da prodaje preko slovenije . koliko je samo fabrika preseljeno iz srbije na zapad . pogledaj po netu ako se to sada ne uci u skoli ili pitaj starije koliko je godina srbija davala 1% od plata za podrucja nerazvijena i ugrozena zamljotresom . svi su muzli dok je imalo a kada je iskrsla prilika uterali nam kitu
ne sporim nemacki mentalitet slovenaca i disciplinovanost ali dosta smo i mi zasluzni zasto je slovenija tu gde jeste a mi ovde gde jesmo . sami smo to sebi napravili .
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Ajd pod hitno da se vratite na temu, nije ovo mesto za ovakve priče.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Šta ostaje a šta se briše nije tvoja stvar i nemoj da opominjem opet.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Jos samo rec koju ,molio bih ,IZVINJENJE VELIKO !!!::)

Narod se razlikuje,to je fakat. Npr. u Hrvatskoj (Severna Slavonija ),obiluje malim seocima koja su skockana malo monotono ali pod konac.

Znate svi,tipa kuca-kapija-kuca,pod ''libelu ili vaservagu''. Proveo sam tamo dobar deo zivota,otac mi je Slavonac.

Svako jutro ,kao na komandu izlazi sto musko sto zensko i s 'metlom u ruci cisti deo isptred svoje kapije od opalog lisca,ne postoji kazna ako to

ne ucinis. Po najgorem  vremenu ,posle pljuska sam u belim Starkama otiso iz sela do groblja da upalim svecu dedi i babi,pesaka a patike nisam

isprljao. Svuda izbetoniran prilaz.

Malo seoce Lacici,pored Kucanaca gde se rodio blazenopocivsi patrijarh Pavle. Kod nas u Srbiji posle kise u selu na groblju ti trebaju gumene

cizme. 

Drugaciji narod,cak u kafani (gostioni), nema uke ,buke i galame,ljudi mirno uz sale ispijaju ''pivu''.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Bit cu samokritican i reci da je situacija kod mene u Hr, po pitanju opceg reda i ribolovnih prilika, jako daleko od onih u Sloveniji.
Ne mislim da sam uvidjanjem te cinjenice ucinio nazao svojoj zemlji. Dapace, vjerujem da prava dijagnoza pridonosi brzem ozdravljenju.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
MAFKE je napisao(la):
  Jos samo rec koju ,molio bih ,IZVINJENJE VELIKO !!!::)

Narod se razlikuje,to je fakat. Npr. u Hrvatskoj (Severna Slavonija ),obiluje malim seocima koja su skockana malo monotono ali pod konac.

Znate svi,tipa kuca-kapija-kuca,pod ''libelu ili vaservagu''. Proveo sam tamo dobar deo zivota,otac mi je Slavonac.

Svako jutro ,kao na komandu izlazi sto musko sto zensko i s 'metlom u ruci cisti deo isptred svoje kapije od opalog lisca,ne postoji kazna ako to

ne ucinis. Po najgorem  vremenu ,posle pljuska sam u belim Starkama otiso iz sela do groblja da upalim svecu dedi i babi,pesaka a patike nisam

isprljao. Svuda izbetoniran prilaz.

Malo seoce Lacici,pored Kucanaca gde se rodio blazenopocivsi patrijarh Pavle. Kod nas u Srbiji posle kise u selu na groblju ti trebaju gumene

cizme. 

Drugaciji narod,cak u kafani (gostioni), nema uke ,buke i galame,ljudi mirno uz sale ispijaju ''pivu''.
tema je o Sloveniji a ne o Slavoniji
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Strelac je napisao(la):
Šta ostaje a šta se briše nije tvoja stvar i nemoj da opominjem opet.
:eek:
Nemoj molim te!
Rekao sam ti iz dobre namere jer ti opomena nije na mestu!
Ispada da ti nama naredjujes da se vratimo na temu!
Ti mozes da kazes da smo otisli u off i da ne idemo dalje a da li cemo uopste da nastavimo u skladu sa temom to je nasa stvar!

A ako si mislio da takav stav i takvo vodjenje foruma vodi nekuda, mozes odma da se uveris da nisi u pravu!!!
Bolje povedi racuna da komunikacija izmedju clanova bude u prijateljskom tonu i da ove sto pokusavaju da galame malo utisas, pusti naredjenja nije ovo vojska!

 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
SCHOK,pa da pozovemo POLICIJU :hmmmm:

Izvinio sam se uljudno,i dodao o mentalitetu. Na ovom forumu svi se nesto tripujete da ste administratori. Opusteno...

Strelac IZVINI !
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ovaj forum ima dusu i njegova glavna prednost je sto je liberalan, i zato pokusavati neke naredbe ili sl samo moze da ima kontra efekat! 
Ovde treba opusteno da se diskutuje o raznim temama, i kao u zivom razgovoru tema krivuda, sto temama daje zivost i pecat savremenog vremena!
Normalno do odredjene granice, ali kada se granica predje treba kao sinoc izbrisati suvisne postove a ne naredjivati sta treba da se radi!
Kada bi svi txtovi bili iskljucivo o temema u cijem se naslovu nalaze, nebi bilo 20 % sadasnjih postova!

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Liberalan ali ja vise puta bio na ledu :D

Ma bre sta vise kukas, evo hoces da ti kazem da su Slovenci kulturniji od Srba ali samo da se vise ne javljas u ovoj temi?

Jesu, kulturniji su, pametniji, napredniji, bolji skijasi, ribolovci, vaterpolisti, ma u svemu su bolji i napredniji.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
MAFKE je napisao(la):
  Jos samo rec koju ,molio bih ,IZVINJENJE VELIKO !!!::)

Narod se razlikuje,to je fakat. Npr. u Hrvatskoj (Severna Slavonija ),obiluje malim seocima koja su skockana malo monotono ali pod konac.

Znate svi,tipa kuca-kapija-kuca,pod ''libelu ili vaservagu''. Proveo sam tamo dobar deo zivota,otac mi je Slavonac.

Svako jutro ,kao na komandu izlazi sto musko sto zensko i s 'metlom u ruci cisti deo isptred svoje kapije od opalog lisca,ne postoji kazna ako to

ne ucinis. Po najgorem  vremenu ,posle pljuska sam u belim Starkama otiso iz sela do groblja da upalim svecu dedi i babi,pesaka a patike nisam

isprljao. Svuda izbetoniran prilaz.

Malo seoce Lacici,pored Kucanaca gde se rodio blazenopocivsi patrijarh Pavle. Kod nas u Srbiji posle kise u selu na groblju ti trebaju gumene

cizme. 

Drugaciji narod,cak u kafani (gostioni), nema uke ,buke i galame,ljudi mirno uz sale ispijaju ''pivu''.
pa sta ti bi onda brate mili da iz te harmonije dodjes ovde u blato ?? :doh:
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Ime,svadjati se ? Pa tamo mi dedovina a zivim u Jagodini ceo zivot,U BLATU  :p
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
MAFKE je napisao(la):
SCHOK,pa da pozovemo POLICIJU :hmmmm:

Izvinio sam se uljudno,i dodao o mentalitetu. Na ovom forumu svi se nesto tripujete da ste administratori. Opusteno...
pogresno si protumacio,nemam nikakvih pretenzija na administratorski tron.jednostavno stalno iskaces iz tema sa nezanimljivim pricicama i svojim hvalospevima u ribolovu.
 
Vrh Dno