U potrazi za prvom pastrmkom

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Da krenemo od početka,ako dolaziš putničkim vozom do Valjeva onda prođeš Valjevo onda je sledeća stanica Gradac-Ćelije,tu siđeš i biraš gde ćeš gore ili dole,moj savet gore.
Drugo,gde planiraš da spavaš ako dolaziš na više dana,vikendom uvek neko ima na objektu Šareno platno pa onda možeš tu biti,noć je 400 din.
Ali ako dolaziš nekim drugim prevozom onda mi se javi 064/138-55-24 Petar da ti makar malo pomognem,naravno ako budem u mogućnosti i da te odvezem gore ,ako ne onda da pokušamo da nađemo nekoga ko će to uraditi umesto mene.

A za muve nemam pojma veruj mi ,nisam pecao zadnja dva meseca ,ali znam da hvataju po neku na nimfe ,u svakom slučaju dobićeš pravi savet kad dođeš.

Pozdrav
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Da ne zaboravim,nemoj mnogo slušati Oholog  :smoke: on samo trči gore dole i ne jede srnetinu(kad nema)  :drool:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
x-faktore sretno ti bilo pa da uradiš i neku dvoju foto reportažu i priču kada se vratiš  :tbumb:
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Usao sam u neki stos sa prevozom da stignem u KV oko pola 8, iz KV-a imam bus u pola 9 do Pozege koji stize tamo oko 10. Voz iz Pozege krece oko 15 do 11 i stize oko pola 1 na stanicu Valjevski Gradac (stanica pre Valjeva), to bi trebalo da bude to. Samo jos kad bih nasao gde je sta na mapi od prilike, pa da znam gde i sta odatle...
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Je l' ta stanica pre ili posle manastira Celije gledano iz smera Pozega - Valjevo (i dalje Beograd)? Vidjao sam cesto da ljudi ovde pominju da su pecali nesto oko manastira, pa pricajte kakva su mesta tu? Da idem iznad ili ispod manastira?
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Stanica je pre manastira (uzvodnije) gledano od Pozege. Ako krenes uzvodno od stanice stici ces do objekta na Sarenom platnu koji je Pera pominjao i gde moze da se prespava.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Okej, hvala Vam puno, ljudi! Sve je spremno, ostalo je da se cujem jos s nekim ljudima sa reke i to je to! U petak sam tamo, nadam se.
I da, treba nekako da se snadjem za vuli bagere, jer nemam ni materijale ni udice za njih, pa ako uspe Djole da vidi poruku i da mi posalje to ujutru onda super!
Ako ne, izgleda da cu ici bez njih...  :(

Ali nema veze, "skarabudzice" se valjda nesto  :blush:
Trenutno mi je najbitnije da se nadjem u onom raju, u potrazi za prvom pastrmkom...  ::)

P.S. Seb, ne znam koliko ce nekog zanimati da cita o mom prvom pastrmskom iskustvu, ali moja prica kroz fotografiju i reci sigurno nece izostati.  :tbumb:
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
X samo ti pecaj i piši. Sigurno će zanimati ljude da čitaju.

Bistro!
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Čim siđeš sa voza odmah na stanici se presvuci (obuci čizme ili šta već) i pecaj.
Odatle već počinju lepi tereni,idi niz vodu max 200 m,a onda kreni ka izvoru i uživaj .
Šta drugo da ti kažem,probaj nimfice,nekog mravića, a kasnije bagere ,ako imaš neke zunzare ,skakavce,viline konjice i sl karakondžule probaj i na njih ,bilo je nekih dešavanja i na to.
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
I nemoj da se smoris ako preko dana budes video ribe koje su totalno nezainteresovane za bilo sta sto im bacis. Nimfa ili suva moze da prodje pored njih da se uopste ne pomere, ili da se jednostavno pomere ali u suprotnom pravcu. Mali je vodostaj i plasljive su na bilo kakva desavanja na vodi. Budi uporan, menjaj muve i cekaj vece... tad ces sigurno videti neku usamljenu kako se intezivno hrani - e ta je tvoja ;) .
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
cikamike je napisao(la):
I nemoj da se smoris ako preko dana budes video ribe koje su totalno nezainteresovane za bilo sta sto im bacis. Nimfa ili suva moze da prodje pored njih da se uopste ne pomere, ili da se jednostavno pomere ali u suprotnom pravcu. Mali je vodostaj i plasljive su na bilo kakva desavanja na vodi. Budi uporan, menjaj muve i cekaj vece... tad ces sigurno videti neku usamljenu kako se intezivno hrani - e ta je tvoja ;) .

nepoznam reku Gradac ali slicno je ovih dana i kod mene i mogu samo da kazem da je savet dobar i dodao bih to jos...probaj forsirati tanke predveze 0,10-0,14mm i neka budu malo duži, neka riba prvo vidi mušicu a ne najlon, takve prezentacije....  ja bi probao prvo nimfice #16-#14. Ako grešim neka me lokalne kolege koji tamo love isprave.
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
cikamike je napisao(la):
I nemoj da se smoris ako preko dana budes video ribe koje su totalno nezainteresovane za bilo sta sto im bacis.
Mene ovo nema sanse da smori. Smori me kad vidim da u reci uopste nema ribe.  :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
predvez ispod 0,14 ne koristi...osim ako bacas muve od #18 i manje
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Ljudi, krenuo sam. Hvala svima jos jednom na svemu i nadam se da ce biti lepih ulova!  :bye:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
E pa da nam se sit napecaš i ovdje da nam sve svoje utiske preneseš.
Mogu te zamisliti i ja sma tako bio sav ushićen!
 
Vrh Dno