U potrazi za prvom pastrmkom

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
simpson H je napisao(la):
Kakve bre tajne? Prevrnes kamen, zahvatis travu pa vidis, sta je tu tajna? Joooj Boze svi bi izmisljali neke tajne u musicarenju a "protivnik" ima mozak od 2g. Malo manje druzenja sa filozofima koji mrze internet jer im je raskrinkao sve tajne. Nauci majmun da vozi raketu za 6 meseci a vi bi o tajnama musicarenja.

Jedan od najpametnijih postova na forumu.... :respect: :respect: :respect:  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"tajne" to je napisano pod navodnicima "TAJNE" to znači da nema tu nikakvih tajni več da je sve prosto i jednostavno što se tiče toga. Za nekoga ko ne zna nešto onda mu je to tajnovito ili ti prostije rečeno skriveno.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
da nema tajne svako bi ko ode na reku i ima vise od 2 g mozga uhvatio svaku ribu na koju naidje  :) ribolov je velika tajna koju niko ili retki provale . ta bica sa dva grama mozga znaju da zezaju bas dobro  ;)
xfactor, da ti dam ja jedan predlog?
da nabavis ti druze knjigu znakovi na vodi  :) izuzetno korisna knjiga. meni je mnogo pomogla u vreme kada sam pocinjao da pecam pastrmku . kada je procitas otvore ti se oci i odjednom sve postane mnogo prostije . naravno i dalje nemas pojma ali ti olaksa start i dalje vremenom polako napredujes ...i nikad dovoljno ne naucis i cesto se vratis bez ulova  :D
to ti je druze ribolov , da je drugacije ne bi bilo interesantno  :tbumb:
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Vrhunski video! Ovo je preview
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ah3LTcXHGoM[/youtube]
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Riba se hrani instinktivno i u 90% slucajeva onom hranom koju sa najmanje utrosene energije moze da uhvati.

Nema tu mnogo filozofiranja...sta je u vodi to bacaj...Ako si vest ulovices sigurno nesto.


 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
da nema tajne svako bi ko ode na reku i ima vise od 2 g mozga uhvatio svaku ribu na koju naidje  :) ribolov je velika tajna koju niko ili retki provale . ta bica sa dva grama mozga znaju da zezaju bas dobro  ;)

Pa i moze da uhvati svako sa vise od dva grama mozga. Ribolov ne poznaje kategorije glup, pametan, bogat, siromasan, inteligentan, da je tesko hvatati ribu i da je hvataju samo pametni nase reke bi bile prebogate ribom :hammer:
Ovako, ribolov je zabava za siroke narodne mase i sve zavisi koliko si mu posvecen. Mika pripadnik Romske zajednice (u prevodu ciganin :D) ispod Brankovog mosta ne ume da razlikuje dobro od loseg, trougao od kruga, plovak od 2 i 10 grama, ali mu to uopste ne smeta da hvata najvise protfisa na autohtonu savsku glistu iz mulja. Pazi za njega nema tajni a za tebe ima, prosto neverovatno :D

Drugo, ko je malo pogledao postove Xfactora mogao je da zakljuci da covek nije bukvalni pocetnik koji je juce poceo. Ribolov mu je tradicija u porodici, bavio se njime od malih nogu, hvatao ribe...

Cuj ribolov velika tajna, ovo je biser mogao bi da ode u signature na forumu :D :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
simpson H je napisao(la):
... da je tesko hvatati ribu i da je hvataju samo pametni nase reke bi bile prebogate ribom :hammer:...

Ovo je na žalost živa istina i zato ne valja ni svakoga poučiti kako uloviti što više ribe. Par "mesara" me moljakaju povremeno da idu samnom vamo i tamo... ali to če se desiti tek kada promenu neke svoje navike i razmišljanje...

npr. ja znam da xfactor nije juče počeo da maše ali nije još ulovio pastrmku. Istina je da je pastrmka riba kao i svaka druga ali i ta pastrmka ipak ima drugačije navike i drugačije se ponaša od klena. Čak su nijanse u tim navikama od reke do reke. Razlike nisu uglavnom drastične ali ipak postoje rezlike. Možda ovo vreme sada nije idealno za lov Gradcu ali nije nemoguće uloviti barem jednu ribu.

Najbolje bi bilo da kolega Xfactor opiše sva tri ribolovna dana: kako je i čime lovio, šta je opazio u vodi, koliko je riba sreo... kako se je kratao pored niske i bistre vode i gde je lovio... itd.

Šteta što netko od lokalnih iskusnih mušičara nije mogao da mu bude gajd...sigurno bi to sve bilo drugačije.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
kakve je imao savetodavce,dobro je i prosao  :hammer:
izgleda da je doziveo emotivni ribolovacki slom,jos nema snage da otkuca koje slovo  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
schok je napisao(la):
kakve je imao savetodavce,dobro je i prosao  :hammer:
izgleda da je doziveo emotivni ribolovacki slom,jos nema snage da otkuca koje slovo  :D

koliko je meni poznato savete su mu delili ljudi koji tamo love uspesno i u opce love uspesno....  :blush:
i  stvarno sumnjam da bi mu dali namerno pogresne savete...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
kolega shock je veoma pametan pa je vidim pokusao da pomogne.... od 9 postova ni jedan nema bez nekog nadobudnog stava.....

shock, bolje izvadi kabal od tastature i kucaj u prazno ako vec moras...
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
A tako je prosto, prevrnes kamen..... Mislim da je vazno da se zna cime se riba hrani ali da jos dosta toga mora da se zna da bi se lovilo, da nije tako nebi bilo razlike medju ribolovcima pa bio on neki ciga ili doktor u belim rukavicama i svi bi identicne utiske imali....
  Mislim da je vaznije znati pravilno kako  plasirati mamac a to se ne uci preko noci, dzabe sto zna cime se riba hrani ako po maloj vodi gaca na sve starne ili prvo pregazi vir pa onda pokusava da tu upeca nesto....
Neko rece gore da je sada u ovom periodu apsurdno praviti neke ekspedicije na male pastrmske recice po srbiji iz svima dobro poznatih razloga.... Neznam kako to propustismo, da ga unpred pripremimo na moguci scenario da vrlo slabo prodje.....
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
oholi je napisao(la):
kolega shock je veoma pametan pa je vidim pokusao da pomogne.... od 9 postova ni jedan nema bez nekog nadobudnog stava.....

shock, bolje izvadi kabal od tastature i kucaj u prazno ako vec moras...

kolega oholi nije u pitanju nadobudan stav,humor humor,ako ti uopste znas sta je to.

ja vise volim da ga stavim i da .ucam  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš tako, kada se proađe prava muva valja je i pravilno prezentirati i voditi...

evo, gledam neke turiste dok love na prepunoj Bohinjki, ponekada ih i ja gajdam, imaju pravu muvu, zabace daleko gde riba radi i onda čekaju da se desi čudo....nemaju kontakta sa muvom, riba dopliva i uzme muvu i ako tok nije jak izbaci muvu iz usta a ovi misle kako riba neče da radi  :blush: Nisam ja neki ekspert ali ipak znam kako stvari funkcioniraju. Zato mnogi koriste indikator. Ja lično izbegavam upotrebu indikatora. Ove godine nisam ni jednu ribu ulovio pomoću indikatora. Ali kako god, dešava se da dođu turisti na našu Bohinjku i jako slabo prođu a potrošli su mnogo više love i za put i za karte. Riba im pliva pod nosom i to nisu ribetine več u proseku 20-30cm. Onih velikih je jako malo i retko kada se ulove. Plate i preko 200€ za dan ako ih netko gajda i ulove možda par ribica jer su ipak poslušali vodića. Mnogi bi samo da gajd kaže ovde i ovde i čim. Onda oni mlate celo vreme pa ne bude ništa. Pa ako gajd kaže ja ovde lovim ovako i ovako i ulovi pritom ribu za primer ponekada i poslušaju pa malo bolje onda love. Ali uvek je moguće  i da je dan slab i da bi se nešto ulovilo i najiskusniji trebaju više koncentracije da bi se ulovila pristojna riba ili pristojan broj riba. Ipak, nije sve u tome da se nalovi ribe, treba uživati u samom ribolovu.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
au u sta se ovo pretvori....x factor-e...pametan si pa i sam da vidis ovde ko ti zeli dobro a ko ne to sto  nisi nista upecao u reviru nemoj da te obeshrabruje ja recimo ne smem da se usudim da odem u isti jer kakve sam srece i pastrmskog  znanja verovatno bih prosao kao i ti....samo hrabro i ne citaj bas sve ovde sto se pise jer ocigledno par njih samo pisu korisne stvari a oni jos pametniji forumasi mudro cute... :yeswink:
 
Vrh Dno