U potrazi za prvom pastrmkom

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tommylee je napisao(la):
E pa da nam se sit napecaš i ovdje da nam sve svoje utiske preneseš.
Mogu te zamisliti i ja sma tako bio sav ushićen!

očekujemo zanimljivu pričicu ;) :bye:
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Verovatno sam jedini covek koji je bio 3 dana na Gradcu i nista nije upecao. Uopste mi nije svejedno. Mnogo se lose osecam i trebace mi neko vreme da zaboravim to...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Xfactor je napisao(la):
Verovatno sam jedini covek koji je bio 3 dana na Gradcu i nista nije upecao. Uopste mi nije svejedno. Mnogo se lose osecam i trebace mi neko vreme da zaboravim to...

Nista ne brini. Bogatiji si za jedno veliko iskustvo  :tbumb:
Znas za onu da se izlasci bez ulova duze pamte od uspesnih.
Takodje i ribe koje se otkace ostaju duze u secanju od onih koje su izvadjene.
Samo napred  :tbumb:
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Xfactor je napisao(la):
Verovatno sam jedini covek koji je bio 3 dana na Gradcu i nista nije upecao. Uopste mi nije svejedno. Mnogo se lose osecam i trebace mi neko vreme da zaboravim to...
Pa jel ti se svideo Gradac(mada je mala voda sad),priroda,..,sa li si upoznao nekog,jesi li video koliko je Gradac bogat ribom? Sve su to lepe stvari na koje se moras koncentrisati da se ne bi osecao lose!
Naj bitnije sto zelim da te pitam je da li si prevrnuo koji kamen da vidis ste sve zivi ispod,da li iole znas cime se ribe u Gradcu hrane!?
Jedan iskren savet- Ne pokusavaj imitirati kreacije koje nalazis na netu,vec,skini video Olivera Edwardsa (poglesacu koji tacno ili neka neko od clanova kaze ako zna) gde on napravi od dve motke i zavese mrezu i prikuplja i analizira sav taj nali svet koji zivi ispod! Tajne koje trebas otkriti nisu u nekim specijalnim zabacajima(iako ti mogu dosta olaksati)i nikako nisu u muvama koje ostali clanovi a i ja pravimo,...TAJNE SU U VODI! ,zapamti ovo!
Ti rece negde da zelis biti sam na reci,hm,mozda bi bilo bolje sledeci put da zamolis nekog ko peca na toj reci da ti da par saveta i muvica kad vec nemas mogucnosti da dolazis cesto ili nemas volje sve sve navedeno iznad!
Musicarenje je predivna stvar,samo zavisi da li si srcem i dusom u njemu ili se zelis kur..ti! Ukoliko je ovo prvo...ne brini,poslusaj moj savet i rezultati ce jako brto doci!
Pozdrav mladji kolega i ako zelis mogu ti poslati par DVDeva koji su meni pomogli!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Negdje si griješio ja odavde neznam gdje?
Možda izbor muva i njihovo plasiranje!?!
Prosto je nemoguće da nisi imao kontakt sa pastrmkama?
Da li si išao prema konaku Tetrebovac i iznad na Šareno platno?Tu si morao neku dobiti!
Makar da si bambulu bacao  :'(
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Xfactor je napisao(la):
Verovatno sam jedini covek koji je bio 3 dana na Gradcu i nista nije upecao. Uopste mi nije svejedno. Mnogo se lose osecam i trebace mi neko vreme da zaboravim to...

Dao si 4500 dinara za dozvole? Gde si bio na kom delu Gradca?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Xfactor je napisao(la):
Verovatno sam jedini covek koji je bio 3 dana na Gradcu i nista nije upecao. Uopste mi nije svejedno. Mnogo se lose osecam i trebace mi neko vreme da zaboravim to...

hahahah pa ko te prevari majke ti da ides sad na Gradac?  Gradac je u ovom periodu i kada je kisna godina nejlosiji za pecanje a kamoli ova godina kad nepade celo leto kisa, mada mi je pomalo cudno da bas ni jednu ribu nisi upecao.... idi u maju ili junu i popravice ti se utisak....
Sad je Drina prva musicarska destinacija, mada ako si pocetnik i tamo ces da se smoris
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Drina ovih dana nepredvidiva ja u par izalzaka se morao vratiti kući.A razlog je nekotrolisano ispuštanje vode iz HE Perućac.
Za pastrmku preporučujem Đetinju!
Nema da mašiš ili jug Srbije (meni predaleko).
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
a ja preporucujem popinsku reku  :)
ljudi sta je vama ? u ovom mesecu i po ovoj susi totalni promasaj je praviti expediciju na male salmonidne vode srbije. ok je izaci na vodu cisto rekreativno kome je blizu ali potegnuti toliki put i to na vise dana je promasena investicija .  :nowink:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma decko je promasio ili mesto ili cak celu reku. Prosto je nemoguce na Gradcu ne upisati se po bilo kom vodostaju pred mrak ili rano ujutru. NEMOGUCE!

Postoje samo dve varijante:

1. Promasio reku ili mesto.
2. Lozi nas.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Xfactore, dobio si odličan savet "TAJNE SU U VODI".  Tako sam i ja danas opet lepo lovio a jedna dvojica mi kukala kako riba neće i kako je voda previše bistra i niska... pa neče kada bacaju selektivnoj ribi nešto što neče ni da pogledaju a kamo li zgrabe. Isto tako, ja sam skužio šta jedu ali dok nisam spustio na 0,10mm predvez jako slabo se lovilo. Posle samo precizna prezentacija i eto ribe.
Neka si ti putovao, neka si vidio vodu i ako nisi nista ulovio pa sta....zamisli, npr. platis oko 3000€ za dnevnu dozvolu u norveskoj za jedan poseban deo jedne velike reke gde se love največi lososi. Jedva si uspeo i da upadneš u red da kupiš tu kartu jer se čeka u redu duuuugo. Dođeš na tu vodu, mlatiš dvoručnjacima ali ništa. Iako ima ribe desi se i najboljima da slabo prođu a kamo li početnicima ;) Važno je da si bio na lepoj i bogatoj reci. Lepo je ribu uloviti ali treba znati uživati i ako ulov izostane...mada svima to malo uđe pod kožu pa su zafrustrirani ali bitnije je biti na vodi ;) a ulovi će doći.
Kakve su tek frustracije sa mladicom.... :hammer: mnogo izlazaka pa ništa ili samo tri izlaska pa ludnica  :D

Nego, reci ti nama kako je to bilo,  šta si sve opazio na Gradcu, ribe, insekte, kako si lovio...?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kakve bre tajne? Prevrnes kamen, zahvatis travu pa vidis, sta je tu tajna? Joooj Boze svi bi izmisljali neke tajne u musicarenju a "protivnik" ima mozak od 2g. Malo manje druzenja sa filozofima koji mrze internet jer im je raskrinkao sve tajne. Nauci majmun da vozi raketu za 6 meseci a vi bi o tajnama musicarenja.
 
Vrh Dno