U sta se pretvara nase "Musicarenje"

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Musicarenje je ono sto ja mislim da radim pecajuci musicarskim priborom i musicarskim zabacajima! Meni je tako a ko ce sta da misli bas me zabole, sve dok je meni lepo. Imam neke svoje principe koje uvek postujem a svidjaju li se oni drugima, to me ne zanima. Nemam nista protiv da se svako drugi smatra musicarem sve dok koristi adekvatne zabacaje i pribor. Ali ja sam sebi odredio granicu pa znam da nikad necu koristiti drvene musice ili dodatke leptira ili pakte na strimer.

I sam ovaj naslov treme je diskutabilan i deli musicare na "nase" i "vase", a tako ne bi trebalo da bude.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
simpson H je napisao(la):
...znam da nikad necu koristiti drvene musice ili dodatke leptira ili pakte na strimer.
Ako pod "drvene mušice" podrazumevaš nešto poput voblera, onda se skroz slažem, ali drvo kao dodatak za plovnost standardnih mušica i nekih strimera je valjda OK.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Milan VB je napisao(la):
Musicarenje neminovno trpi promene i razvija se u raznim pravcima ....
potpuno pogresan i bespotreban pogled,musicarenje apsolutno nista ne trpi...
svakom je moguc licni izbor da usece leskov stap,pocupa konju rep ako ga ovaj ne nokautira tom prilikom  :) i napravi kanap,iskuje udicu...i da se oseti
tradicionalistom u pravom smislu te reci.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Postoje suve musice koje su od drveta i sto kazes one su OK......

Meni nisu jer kao sto prihvatam fly casting vezano za musicarenje tako prihvatam i fly tying. Modelarstvo i ostale drvodeljske vestine me ne zanimaju vezano za musicarenje, mozda za brodogradnju ulu izradu namestaja ali za ribolov ne. Kao sto bih pre stavio indikator od antrona uvek pre nego od balze tako bih uvek pecao radije na neku bubu od foama ili kafenu nego drvenu bambulu ili osu-strsljena.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Milan VB je napisao(la):
Meni se ne svidja sto se musicarenje spusta na nivo da imitira varalicarenje...
Lagano strimerisanje moze da se provuce kao musicarenje ali strimerisanje sa strimerima od nekoliko grama je cisto varalicarenje....
jos jedan pogresan pogled,da ne kazem besmislen!
musicarenjem grabljivica u warmwater-u ili saltwateru-u,prosto se ne moze primeniti imitacija suve musice,vec se za to koriste imitacije riba (strimeri).
imitacija bilo insekta ili ribe ne odredjuje sta je to musicarenje a sta nije.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Lagano strimerisanje moze da se provuce kao musicarenje ali strimerisanje sa strimerima od nekoliko grama je cisto varalicarenje....

Milane analogno ovome sto si rekao, varalicarenje strimerima laksim od nekoliko grama UL varalicarskim priborom je ustvari musicarenje? :hammer:
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
schok je napisao(la):
iz mog ugla potpuno ne razumljiv naziv teme
schok je napisao(la):
potpuno pogresan i bespotreban pogled
schok je napisao(la):
jos jedan pogresan pogled,da ne kazem besmislen!

Ovako pocinju tvoji postovi u ovoj temi, vise nego je ocigledno sa kojim ciljem postujes....
Najlepse te molim da me zaobidjes, jer stvarno nemam nameru da polemisem sa tobom o bilo kojij temi... A ti vrlo dobro znas razlog...
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Dakle...pod hitno kod veterinara, ako nije vec i kasno za cjepivo.  :doh:

 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
ja tebe Milane ne mogu da razumem nikako,postavis temu na forumu u kojoj prihvatas samo misljenja koja su istovetna tvojim,cemu diskusija na forumu ako imamo svi jednaka misljenja i poglede.ja sam strimeras-musicar i naravno da se iz tog razloga ne mogu sloziti sa tvojim pogledom na stvar,a ne iz razloga koje ti mislis.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Musicarenje je ono sto ja mislim da radim pecajuci musicarskim priborom i musicarskim zabacajima! Meni je tako a ko ce sta da misli bas me zabole, sve dok je meni lepo.

AMIN!
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
To sto ti naprimer radis mozda jeste musicarenje ali ako neko na tipet stavi olovo od 10 g i udicu sa glistom i zabacuje musicarskim zabacajima to nikako ne moze da bude musicarenje....

  To je kao da igras fudbal i hoces rukom da uneses loptu u go i da kazes fudbal je ono sto ja hocu da radim trceci po livadi sa loptom noseci kopacke....
Kao sto u fudbalu postoje pravila tako i u musicarenju moraju da postoje neka pravila i okviri odakle-dokle je musicarenje...
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Milane,ti si regularno strimer-musicarenje okarakterisao kao nesto ne legitimno.stuku lovim imitacijama raznih riba (strimeri),a ne olovicama i glistama.u warmwateru i saltwateru imas i pored imitacija riba i imitacije larvi insekata i racica.znaci,regularno strimer-musicarenje se ne moze porediti sa nekim karabudzenjem varalicarske i musicarske opreme i koristenje zivih mamaca.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
  To je kao da igras fudbal i hoces rukom da uneses loptu u go i da kazes fudbal je ono sto ja hocu da radim trceci po livadi sa loptom noseci kopacke....
Kao sto u fudbalu postoje pravila tako i u musicarenju moraju da postoje neka pravila i okviri odakle-dokle je musicarenje...

Ako si vec upotrebio poredjenje sa fudbalom onda si imao bolji primer a ne ovako nakaradan. Nepriznavanje pecanja strimerom kao muscarenje je kao da ne priznajes golove date glavom u fudbalu. Jer zaboga fudbal je sutoranje lopte nogom u osnovi, kontakt lopte i ruke je okarakterisan kao prekrsaj i to bi trebalo da se poredi sa tirolcem recimo.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Opet.

Mušičarenje je sportsko ribolovačka tehnika koja se razlikuje od drugih tehnika po tome što svoj mamac zabacujemo težinom kanapa. Mamce koje koristimo nazivaju su "mušice" iako ne imitiraju samo insekte. Te mušice su umetni mamci koje vežemo thnikom vezanja.

To je apsolutna istina za sve hteli to ili ne. Pošto nas je 100 ljudi tu je i 100 čudi. Zato svako ima pravo da razumije to na svoj način i zamišlja pravo mušičarenje na svoj način.

Nekome je pravo mušičarenje ako koristi popere da bi ulovio neku grabežljivicu još uvek pravo mušičarenje dok mu upotreba nekog rotirajućeg krila pada iz tog konteksta. Čovek ima pravo, to je za njega njegova subjektivna istina i tu je srečan.

Za nekoga drugoga je nešto drugo itd.

Na kraju opet, dok god bacamu umetnu imitaciju urađenu tehnikom vezanja težinom kanapa to je sve deo priče "mušičarenje"....ostalo su sve naše fikcije šta jeste i šta nije.

Mene iskreno totalno zabole ko šta misli o strimerisanju, nimfarenju itd. Dok jedni love na sve moguče tehnike i onda se prave pametni oko mušičarenja i koje je pravo ja lovim samo mušičarskom tehnikom  ;)  :smoke: i dok za jedne postoje štapovi samo od wt2 do wt5 za mene postoje od wt000 do wt14 i +  :hammer:

Još nisam čuo niti ptočitao niti jedan argument koji bi promenio moje razumevanje mušičarenja koje nije samo moje nego večine nas. Uglavnom svi ti argumenti su sa priokusom neke kivnje i neke nostalgije i glase "to je tako zato sto je tako"  :blush:




 
Vrh Dno