Udice

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Auuu, pa ja sam izgleda debelo pomešao Forellea sa ljudima koji nemaju veze s njim! Nije trebalo da verujem onom.... Prelazim na temu "Mixmaster i Forelle", iako sam otkad sam vaskrso odlučio da se ne svađam. Ovo je neko s kim sam se družio i u ribolov išao! Kakav mix...
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
TMC u Banja Luci... ponuda minimalna, ali zato Gamakatsu more modela i velicina... bez obzira na kvalitet ljudi su primorani da kupuju sta ima




 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam još našao zamenu za Gamakatsu udice, ali sam bacio malo pogled na ovu temu. Kakve su ovo rasprave bile! A sad, oni koji su redom bili protiv Gamakatsu udica (i mene, zbog toga), samo iz potaje prate naš sajt, a polemišu na drugom. I, gle čuda, na njemu ogromna reklama za GAMAKATSU!!??
No, novi uvoznik nije iz Niša, već valjda iz Beograda, pa su odjednom i Gamakatsu počele da dobijaju preporuke od dojučerašnjih ogorčenih protivnika. Samo se pitam, protivnika čega?
Eto i Gamakatsu udice su nas podelile na dva tabora,  ali će nas, izgleda one i spojiti, jer sve ostalo što sam probao nije dalo dobre rezultate.
Udice Hayabusa, koje su masovno uletele na naše tržište, obećavale su na prvi pogled. Bio sam ubeđen da će nadomestiti trenutne nestašice popularnih Gamakatsu modela. Još uvek ih ne odbacujem, mada sam imao nekoliko olakih ispravljanja udica broj 10 pri zamaranju riba od po 500g.
No, radi se samo o jednom modelu, koji preporučuju za suve muve. Taj model treba da odbaci svaki ozbiljan mušičar, jer ničemu ne služi.
Gamakatsu F-11 i slične udice, ne treba koristiti za lov krupnih riba u veličinama manjim od 18, ali su zato neprikosnovene u lovu riba manjih od 400g, dok model 531, firme Tiemco, ne treba kupovati niti koristiti, jer je katastrofalno loš kod riba težih od 200g, a tolike su i pristojne bodorke i crvenperke.
EVo mojih konkretnih preporuka, koje treba dobro zapamtiti(da ne bi opet došlo do zabuna :hammer:):
1. Za veličine 14-8, suvih muva treba koristiti Gamakatsu F-11 ili Tiemco 100
2. Za nimfe broj 14-8, upotrebite najmoćniju Gamakatsu F-15 ili Hayabusa model za nimfe
3. Za lov krupnih riba, poput revirskih lipljena i pastrmki, kao i klenova, sitnom muvom, koristite Tiemco 100 ili Hayabusa jači model
4. Za sitne ribe, poput bodorke, crvenperke ili beovice, na brojevima manjim od 18, odaberite neki od Gamakatsu modela, nikako modele koje sam preporučio za krupnije ribe!
5. Za  pastrmske, bucovske ili štukaroške strimere obavezno kupite Gamakatsu udice, jer su najoštrije i najjače, a cena im je neverovatna. Da li verujete da sam pre neki dan nakupovao originalne Gamakatsu F-16 udice broj 2, po ceni od 3,5 dinara za komad? Za strance, to je oko 0.4 eura za 10 komada!
6. Za super-plivajuće muve, poput papučarki i bambule, Gamakatsu F-15 ili, samo ako njega nema, Tiemco 100 ili najjači model Hayabusa.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Malo sam prosao kroz ovaj pikantni topics i lepo se zabavih. No niko ne pominje stare dobre Mustad 539E i 540, kao i druge ovog proizvodjaca, sa kojima sam standardno prezadovoljan, kako kvalitetom, tako uglavnom i cenom i posebno u velicinama 10 - 18, koje najvise koristim. Osim TMC, koje nikad nisam koristio (preskupe, iako verovatno odlicne), sve koje sam do sada probao sem Climax za suve muve (zute i krte) bile su manje vise OK, a od njih Mustadove nazilavije i delovale su mi najlakse, sto je za suvu muvu bitno. Verujte, da nisam procitao ko uvozi Gamakatsu, ne bih znao, a mislim da su one za nimfe sa malo duzim vratom vrlo solidne. Nisam bas priostalica vernosti jednom proizvodjacu, ni zbog svojstava pojedinih tipova udica, niti zbog trenutno vazece cene - ne volim da me neko odere tek tako kad mu se ukaze prilika :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pedjabg je napisao(la):
Nisam bas priostalica vernosti jednom proizvodjacu, ni zbog svojstava pojedinih tipova udica, niti zbog trenutno vazece cene - ne volim da me neko odere tek tako kad mu se ukaze prilika

:tbumb: :respect1:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Prevashodno MUSTAD (zbog ubodnog ugla!... nastrano!!!), pa tek onda GAMAKATSU i HAYABUSA.... sve ostalo je bizuterija (pogotovu TIEMCO).

HAUG!  :mad:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Meni se sviđa tiemco 102y.I poručio sam ih al nikako da stignu.Mislim da su najbolje za suve muve,a i imaju širok look.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mislim da zasad po odnosu cene i kvaliteta Mustad 539E kod nas nema premca. I one sa dugim vratom za kamenjarke su odlicne. Jes' da su sve sa jezickom (barbed), al' su elasticne, zilave i lagane.
Tiemco se retko nalazi i cesto su preskupe, a ne vrede toliko koliko ih trgovci zacene zbog naseg fetishizma.
Uostalom, kad ove sto koristim prestanu da ubadaju kako treba, videcemo ima li sta bolje. I VMC je imao dobre udice za suve muve, ali se vec godinama slabo vidjaju po radnjama.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
dr.lucky je napisao(la):
:yeswink: :yeswink: :yeswink: O yeah
Oooooo YEAH!

Sećaš li se baby zezanja sa ovim oooh yeah!? :D

I po korišćenju raznih udica se vidi ko je koja škola. Mustad obožavaju stariji ribolovci, posebno oni koji su u mušičarenje ušli preko vaser-kugle. Nekako ta stara škola ne priznaje ništa drugo do Mustada i to, po mogućstvu, zakrivljenog. :doh:
Oni koji su praktični, često idu da mušičare i troše mnogo udica, opredeljuju se za Gamakatsu, jer ih ima na tržištu i vrhunskog su kvaliteta. Neki ih, usled nestašice na tržištu, polako zamenjuju udicama Hayabusa.
Oni koji kupe najnoviji model Jaguara (automobil) da bi se vozili do samoposluge, naručuju na najrazličitije načine ono čega nema u našim prodavnicama, iako je identičnog kvaliteta. Kod takvih, dominiraju udice firme Tiemco i Partridge. Tako se ističu. :lol:
Pre par nedelja, moj prijatelj, Staša, me je pozvao da pita koje udice da mi donese iz Engleske. Mogao sam da tražim svakojake šminkeraje, ali ja sam tražio najjeftinije, Kamasan, jer sam hteo da ih uporedim sa Hayabusa, Gamakatsu, Tiemco, VMC i Mustad, koje već imam u širokom spektru modela.
Moja ocena je da su veoma dobre i svrstaću ih u red vrhunskih udica, baš kao što su to učinile i brojne engleske trgovine.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
sale je napisao(la):
KAMASAN , odlicna udica

Jel baš odlična ,A?
A kakve su tmc,102y?Znaš li išta o njima,Sale?
I kako doći do njih,kad svi obećavaju,a niko ne šalje.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa valjda ih ima u Bosni,Banjaluka, cujem da ih odande donose. Inace, niti vidim vezu, niti me zanima izmedju vaserkuglasa i Mustad udica, to vec nije u domenu ocene kvaliteta udica. Takodje, udice cenim po dole i ranije iskazanim parametrima kvaliteta, a ko ih zastupa ne zanima me ako nudi povoljnu cenu u regularnoj trgovini.
Kamasan udice sam koristio za nimfe i strimere i dobre su, a izuzetno jeftine. Nemam primedbi ni za Gamakatsu, ali sam samo njihov model sa duzim vratom za nimfe koristio. Mustadove sam koristio svih tipova (suve, mokre, nimfe, kamenjarke, strimer, caddis larve) i zaista su dobre, a nisu skupe. 539E koji je zakrivljen meni cesto kad zavrsim izradu udice dodje vrlo prav (od vucenja konca) i kao takav ni malo losije ne kaci ribu. Prosto da covek pomisli da ih je dizajnirao za industrijsku izradu neko ko je i sam cvrsto zatezao konac dok je pravio musice i zna jadac, a da je hteo namerno da udica bude ZILAVA. Radi potpune informacije, dok sam varalicario pastrmku (pre nego sto sam poceo da musicarim), najvise sam cenio manje trokrake VMC, ostre k'o zmijin zub!!! I musicarske (suva muva) su odlicne, ali ih nema u prodaji previse.
AKo bismo hteli da se foliramo, u Cabela's katalogu su Owner musicarske udice svih tipova bile izuzetno jeftine, ali ne verujem da ovde mnogo ima iskustva o njima i pored toga sto su za druge vidove ribolova veoma kvalitetne i cenjene.
Mustad ima zaista standarde koje drzi godinama i to se i vidi po trzisnom trajanju.
Sto se Partridge of Redditch udica tice, dobio sam na poklon neke #20 i vezao 3-4 muv(icic)e. Deluju ok, ali nemam nikakva iskustva s njima. U UK ih dosta prodaju.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
rabbit je napisao(la):
A kakve su tmc,102y?Znaš li išta o njima,Sale?
I kako doći do njih,kad svi obećavaju,a niko ne šalje.
Jes da nisam Sale, ali... TMC102Y je moja osnovna udica za vezivanje lipljenskih muva u veličinama 15, 17, 19. crna, jaka, oštra, vrhunska.

 
Vrh Dno