Udice

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Ako te bas zanima Simpsone zovem se Dejan Milosevic, kad krene sezona pecanja – imaces i moju galeriju(tek zimus sam nabavio digitalni fotoaparat).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nažalost, "ružne" stvari počnu tako što neko počne da vređa ili omalovažava. Kada bi se bilo kome od vas neko obratio na način kojim se obraća Forelle meni, mogli biste se naljutiti. Naravno, on je čuo da se ja ne ljutim tako lako i da volim kad neko pokuša da me omalovaži. Drago mi je da gazda Laki nikad ne briše uvrede nanete meni, jer je mene skoro nemoguće uvrediti!
Interesantan je ovaj Forelle, Čele, koji nam se javlja iz malog ratarskog mesta Istočne Srbije. U ovom delu Srbije, moja malenkost uživa veliku popularnost i poštovanje među ribarima, naročito mušičarima, ali Čele pripada izgleda nekoj sekti. Žao mi je što se toliko ljuti na mene iako ga nikad nisam uvredio. Ni njega, ni njegovog gazdu, koji ga svemu uči.
A sad odgovor na "(“strucnjak” reklamira shimano stapove koje nikada nije probao i od ovog nekomercijalnog sajta pravi komercijalni katalog)".-Naprotiv, ja sam prvi bio protiv besplatnog reklamiranja na sajtu. Prisetite se mojih rasprava sa Simpsonom zbog TT avatara i reklamiranja SAGE ovog novog štapa. Međutim, Laki je dozvolio besplatne reklame. Pristao sam na to i napisao nekoliko komentara na proizvode Shimano, Orvis, Gamakatsu...I pored toga, ja i dalje mislim da reklame treba da se plate! Možda neko misli da reklamiranje treba da plate samo domaći proizvođači i trgovine, dok strane firme treba osloboditi toga, ili bi trebalo reklamu da plate legalne prodavnice, a tajne, neprijavljene prodavnice i preprodavce ukradenih i švercovanih proizvoda besplatno da reklamiramo. Možda treba reklamirati Čeleta i mušice i pribor koje prodaje njegov gazda. Može. Što kriješ, Čele, da si radnik u vlažnom podrumu, koji proizvodi muve za stotinak evra mesečno, kome je gazda naredio da malo talasa po našem najboljem mušičarskom sajtu? Što se on ne pojavi ovde? Ne zna da nađe sajt? Stidi se? Plaši se od mene?
Pa, odgovor na uvredljivo "To moze samo jedinstveni Grande Mix… Necu to uopste da komentarisem jer su drugi vec rekli isto sto bi i ja. Zadrzacu se samo na udicama.
Sada ovde “strucnjak” ocigledno pokusava da nas ubedi da su Gamakatsu udice bolje od Tiemca. Tesko.
Godinama sam pecao na 4 Gamakatsu modela (F-110, F-112SH, F-11, F-22) i svaki ima manu... F-110 laka udica se lomi i na slabo naprezanje, F-112SH , F11 i F22 su od dobre zice i ostre ali nesto u njihovom obliku ne valja – ima promasaja i otkacinjanja ribe i svako ko kaze da su to “idealne” udice ili laze ili druge nije koristio(nema iskustva) ili ima neki “problem” u glavi."- kako napisa Čele.
- Od ovoga ništa nije tačno! Ja, kao i još neki iz južnih krajeva,znam ko je Čele. Ali on se olako predstavlja kao veći stručnjak ne samo od mene (skromnog), nego i od stručnjaka iz fabrike Gamakatsu. Da su njega pitali, on bi im poboljšao udice!!!??? Koristio ih je, kaže. Jeste, ali samo na stegama u buđavoj crnačkoj radionici.
Objašnjenje: Čele je u svojoj celokupnoj dosadašnjoj mušičarskoj karijeri ulovio manje riba (na Gamakatsu i Tiemco zajedno) nego MM za jedan jedini dan. S obzirom na mudrost koju pokazuje, pretpostavljam da će zauvek živeti u nadi da će loviti kao MM, a istovremeno biti, zajedno sa gazdom, u ratu ne samo sa mnom, nego i sa Bambulom, Potamophylax randjisom, Nišavom, klenovima, Gamakatsuom, Shimanom, RSTom, Sport Comom, Mušičarskom Sekcijom Niša, Nišom... i svime što ima veze sa "velikim Mixmasterom". Tako me on zove, a tako i misli, jer me podsvesno voli, a to boli!! On nije drugi Mixmaster, kako neko ovde posumnja i napisa. To se on trudi da komunicira sa svojim idolom. Samo to i ništa drugo...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bez ikakve namere da se mesam u vase prepucavanje, Mixe moram da te ispravim!
Zar je moguce da post o novitetima bilo kog proizvodjaca ribolovnog pribora ti smatras za reklamu? Ili jos gore, neciji avatar???
Pa cemu onda sobe o priboru uopste? Po tome svako pominjanje TNT-a, Winston-a, Shiman-a, Sage-a..., je reklama! Ako pomenem Germinu jel to znaci da sam promoter te firme? Mislim, posecujes li ti neki drugi forum gde je zabranjeno postaviti logo nekog proizvodjaca kao svoj avatar?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Simpsone, naravno da nije zabranjeno, niti je moguće zabraniti. Štaviše, webmaster Lucky priželjkuje predstavljanje mušičarskih proizvoda, kao i opis naših iskustava, kritike, pohvale... I ti i ja upravo to radimo, ali ispalo je da sam ja promoter Sport Coma zbog toga što koristim udice koje oni uvoze i što sam pomenuo nekoliko veoma interesantnih proizvoda firme Shimano. Pa kako ih ne bih pomenuo, kad su odštampali poseban katalog za mušičarski pribor, a sveobuhvatni ribarski katalog preveli na moj i tvoj jezik. Radnja im je puna vrhunskih udica koje decenijama uspešno koristimo. Imaju čak i odlične dabinge i još neke džidže midže. Zašto ja da zažmurim kad prolazim pored te radnje? Zašto da prikrivam ono što vidim? Naravno da ne radim ni ja za SC ni ti za SAGE i TT.
Interesantno je da neke američke trgovine ispred imena Gamakatsu stavljaju "najbolje udice na svetu" i preporučuje ih mušičarima. Zašto bi neko iz Srbije, koja nikad nije proizvodila udice, niti će, to protumačio drugačije?
Tiemco i Partridge su dobre udice, ali sudeći po tržištu, niko pametan im neće predvideti blistavu budućnost, s obzirom na to da Gamakatsu i još neke firme nude isto ili bolje za manje pare.
Ako baš toliko volite TMC, evo pozivam veletrgovine da uvezu i te i udice proizvođača poput Kamasan, Hayabusa, Partridge, VMC, Mustad... da ljudi mogu da biraju, a ne da se raspravlja o nečemu čega nema u prodavnicama.
Interesantna je jedna karakteristična (za naše podneblje) pojava. Među onima koji na ovom forumu pišu da je TMC bolji od Gamakatsu ima i onih koji baš koriste Gam., a TMC nisu ni probali!? Gledali reklamne filmove i listali kataloge, pa im se dopao Tiemco. Tako isto, uspešno koriste štap Daiwa, Shimano ili Shakespeare, ali su sigurni da bi bolje lovili nekim jeftinim, starim i izakanim Hardy, SAGE ili Orvis štapom, iako to nisu ni probali!
Za razliku od takvih, ja prvo probam, pa onda komentarišem. Ne samo da probam, nego i koristim ono što je najbolje. Dvesta pedeset puta godišnje mušičarim, kako suvom muvom, tako i nimfom i strimerom. Štuke, grgeči, pastrmke, bucovi, klenovi, bodorke, babaroge, mečke, krokodili... stradaju na tone od mojih štapova, mušica i (pod njima) udica. Znam šta je dobro, jer prvo proveravam. Pogledajte moj članak o udicama, u kome ne pominjem firme, već način da se oproba dobra udica.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa ja bas o tome pricam! Nezahvalno je hvaliti Gamakatsu koji je JEDINI koliko toliko redovan u nasim trgovinama! Te pohvale "uspavaju" trgovce pa zato i nemamo veci izbor proizvodjaca!
Ja samo tvrdim da bi najbolje bilo da po nasim radnjama , mozes da biras koju ces udicu. U danasnje vreme odlucuju nijanse, jer je tehnologija toliko napredovala da skoro i da nema "loseg" proizvoda.
Mene udice zaista ne zanimaju u smislu kako se ponasaju prilikom vezivanja muva, jer to i ne radim. Ali me itekako zanima kada izgubim ribu zbog pucanja ili ispravljanja udice. Odatle i moj negativan stav prema Gamakatsu, jer sam na svojoj kozi osetio sve to!
Sve vise se suska o dolasku Cabelasa u Srbiju a ako firme poput SC, Lav MD, ..., zele da prezive takvu konkurenciju, bolje ih posavetuj da gledaju malo u buducnost!

http://www.trofej.info/vest2.php
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ukoliko bi cabelas dosao i na nase trziste ja mislim da bi svi dosadasnji "distributeri" vrlo brzo propali...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
StY_EsoX wrote:
Ukoliko bi cabelas dosao i na nase trziste ja mislim da bi svi dosadasnji "distributeri" vrlo brzo propali...

Pa i u USA postoji Cabelas pa opet ne propadaju firme tek tako, narocito ove musicarske. Konkurencija je cudo, pa da vidimo kome ce onda Lav MD da ponudi Orvis pribor po onim cenama :hammer: :hammer:
Dolazak Cabelasa ne ugrozava samo distributere kod vec i u okruzenju, pa i po EU.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Cinjenica je da konkurencija obara cenu robe na trzistu. Ukoliko bi se dogodilo da Cabelas ipak otvori radnju u Srbiji, to bi bilo izuzetno! Onda ne bismo kupovali Gamakatsu udice po ceni od 200din po kesici koliko kosta u Uzicu i Pozezi nego bi kesica kostala oko 100 dinara sto je i realna cena za kvalitet koji nudi Gamakatsu. Pored toga moram da naglasim da treba razbiti monopol koji drzi Lav-MD. Naime u istoimenoj radnji postoji originalni ORVIS-ov program nesto siromasan ali opet ima dosta stvari. U ovoj radnju kombinezoni Endura (230eura), Silver label (330), a ProGuide (500e)....O drigim proizvodima necu ni da govorim. Znaci klasicno klempavljenje!!!
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ako se i pojavi Cabelas kod nas nisam bas siguran da ce cene biti kao one u USA ali nece biti ni mnogo vece! A sto se tice nasih distributera mogu reci da su jako neozbiljni i da su preskupi. A sto se Sport Comerca i shimana tice cene su im smesne u poredjenju sa cenama recimo u madjarskoj gde je sve daleko jeftinije.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sve je lepo, ali ne znam odakle Simpsonu "Ali me itekako zanima kada izgubim ribu zbog pucanja ili ispravljanja udice. Odatle i moj negativan stav prema Gamakatsu, jer sam na svojoj kozi osetio sve to!"
Ja koristim razne udice, ali kada hoću da me udica ne izda, ne ispravi se i ne istupi koristim Gamakatsu!!! Da li sam ja glup? Mnogo volim dobre i pouzdane udice i biram ih po tim osobinama, a ne po ceni. Gamakatsu svojim kvalitetom zaslužuje da bude najskuplja udica na svetu. To je moje svakodnevno iskustvo u poslednjih desetak godina. Skoro nikad mi se ne ispravljaju, niti tupe Gamakatsu udice. Ja stvarno ne znam kakve su to Gamakatsu udice u Beogradu, Užicu i Ivanjici, ali ove što ja koristim su perfektne. Zbog toga ih hvalim, a ne samo zbog povoljne cene ili raznovrsnosti modela i prisutnosti u prodavnici udaljenoj 100 metara od moje kuće.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa zato sto simpson ne lovi bodorke i klenove od par stotina grama, vec ozbiljne ribe na udice velicine 18 i 20 :lol:
Nisi glup naravno, ali ja ih nikad vise koristiti necu iz razloga koji sam naveo.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Na deklaraciji svih Gamakatsu udica koje sam kupio pisalo je uvoznik: Sport-com. Znaci da kupujemo iste udice. Gamakatsu zaista ima dosta dobrih modela. Narocito F15 debele udice za teske nimfe...Ali sam ogorcen na F39. Ovu udicu sam uspeo da iskrivim dok sam vezivao muvu. Znaci krs! Imam jos jedno pakovanje originalnih tiemco udica koje sam kupio u Italiji u poredjenju sa F39 ovo je mecka od udice. MOzes sta god hoces da joj radis. Skoro sam kupio od Masica neke udice u kesici bez oznake bez icega, poverovano sam da su Tiemco (on mi je tako rekao) jer stvarno izgledom su 100% iste, ali znacu tacno jel kopija ili orginal kad izadjem na vodu.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
MIX WROTE:
"veliki Mixmaster". Tako me on zove, a tako i misli, jer me podsvesno voli, a to boli!! On nije drugi Mixmaster, kako neko ovde posumnja i napisa. To se on trudi da komunicira sa svojim idolom. Samo to i ništa drugo...

Ovaj sajt je stvarno prva liga... Odavno se nisam tako slatko ismejao... Suze su mi od smeha posle na oci... Citajuci poslednji Mixov odgovor na moje pismo.
Dragi Mix, mnogo se bre “primas” ...“Cele”???? Ja nisam taj postovani gospodin, a ako je neko(ili su neki) mojom (ne)krivicom umesan(i) u ovu temu, ni krivi ni duzni – nije bilo namerno!!! Ovo je moderna tehnologija, svako koristi uredjaje koj su mu nadohvat ruke kako mu je najlakse... Ili je mozda rec o necijoj neslanoj sali?
Ja nisam iz malog ratarskog mesta (pokusaj da me na lep nacin nazoves seljakom) vec 30 godina - od rodjenja se nisam makao iz Nisa! Mladji, jaci, lepsi sam od tebe a i bolji musicar, sigurno. Dejan mi je ime(zapamti)!
Uostalom ti me znas, jednom smo cak i bili na pecanju zajedno. Bio sam jedina “budala” koja je na Niskom sajmu na tvoju preporuku kupila 2 Shimano NEXAVE musicarca koji sad nisu zivi-ubedio si me tad, ali vise ne mozes. Shimano masinice obozavam al musicarce mrzim! Nije tacno ni da mrzim RST - pecam na M3.
Sto se tice “vodje sekte i robovlasnika “ iz tvoje price – mislim da 90% znam na koga si mislio - ne brini kopirao sam tvoje pismo(uz jos poneku tvoju “biser” izjavu) i bice prosledjeno dalje(da se i on lepo i slatko nasmeje)... I ne samo njemu vec i drugim musicarima koj ne posecuju ovaj sajt-da se malo razonode!
Srescemo se na vodi (nek to bude iznenadjenje)... Na kapi cu da napisem FORELLE, radi lakseg raspoznavanja, da me se lakse setis...Malo sam napredovao od kada si me video zadnji put i nemoj da se plasis od mojih 1,88m i 119kg misica, jer dobar sam kao hleb i nece ti faliti ni dlacica sa glave(naravno ako ne budes drzak, hvalisav ili bezobrazan, na sta sam alergican) a posle simpaticnog druzenja ce da se zajedno slikamo - da pokazem deci svog “idola”!!!
I jos malo o udicama. Ja nisam jedini ko ne voli udice koje ti reklamiras – ne voli ih ni Fly doc, ni Simson ni Milance ni Sebastijan ni Sumadinac ni vecina musicara u Srbiji(koriste se kao nuzno zlo kad nema bolje u radnjama) navalio si sad na udicu F-15, to je debela udica solidnog oblika koja se ne ispravlja(svaki kinez ce od tako debele zice da napravi takvu udicu) al to je bre brate udica za mokre muve a ne za suve – A ti to koristis za suve... Stvarno si bre... Nestrucnjak!

Dok god budes tvrdio da belo nije belo, da crno nije crno da su dva i dva 5 bices na “meti”. Ovo je bre INTERNET . Tu smo da se zabavimo, informisemo, razmenimo iskustva i da nesto naucimo a ne da se dokazujemo. Ovaj forum je pogresno mesto za necije dokazivanje(to niko u svetu osim tebe ne radi).Sve shvatas previse ozbiljno-to ti ne valja... Shvatam da si sad “u bedaku” pa cu malcice da olabavim, ali ne i da te zanemarim(da mi ostanes na sajtu bar do pocetka sezone)... Izdrzi samo jos malo(do 1.III) i obecavam ti da cu tek sledece zime ponovo da te napadam tvoj daltonizam...Idolu moj najveci!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:lol: ala si vas dvojica častite... :lol:
sigurno ce biti zanimljiv vas susret :lol:
 
Vrh Dno