Udice

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
MixMaster wrote:
Ako jedna udica kosta 3 dinara, a druga 5, razlika u ceni je simbolicna

Moram da reagujem, nadam se da se Mixmaster nece ljutiti!!! Razlika u ceni ove dve udice je 2 dinara, sto je bezmalo duplo. Ovo nikako nije simbolicno, vec je ogromna razlika. Ali posto je ovo kod nas veoma dobro poznato, kod ljudi koji drze monopol na uvozu udica, onda jeste simbolicno, uzimajuci u obzir da se od proizvodjaca preko uvoznika do distributera (maloprodaje) svako ugradi za simbolicnih 100%, onda to i nije neki poseban problem. Ali posto je Mixmaster imao drugo u vidu necu ga kritikovati jer je u pravu. Ali ako uzmemo u obzir da je kod mene u Ivanjici kesica od 25 Gamakatsu udica 220dinara, a kod vas 130(u maloprodaji), znaci da se prodavac u Ivanjici ugradio za 100% jer je dobio dobru cenu od uvoznika. Tako se uvoznik od proizvdjaca ili distributera za evropsko trziste sigurno razlikuje za min. 100%, onda kesica ovih udica kosta manje od 0.75e. Ovo je neka bukvalna matematika koja je delimicno tacna. Ako bi uspeli da suzbijemo monopol da preplavimo trziste razlicitim modelima udica gotovo svih proizvodjaca, cena ne bi bila 220 dinara po kesici vec 120dinara sto je realno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne znam o kakvom je monopolu reč. Gamakatsu nema monopol na našem tržištu, niti ga ima VMC, Mustad ili Tiemco. Drugačije se to kaže. Gamakatsu dominira našim tržištem kvalitetom i cenom.
Ovih dana ću da idem kod čoveka koji uvozi Gamakatsu, da probam da ga malo posavetujem oko odabira modela. Hajde da probamo da utičemo na naše uvoznike, ma koje udice da uvoze. Hajde da zajedno odaberemo modele iz Gamakatsu asortimana, kako bi nam ih uvoznik obezbedio. I pored toga što u niškom Sport Comu ima nekoliko modela u mnogo veličina, neki modeli nedostaju (brzo se razgrabe). Ako sarađujemo sa uvoznikom on će nam ih obezbediti. Tako ćemo i sa uvoznikom Kamasana, Tiemca, Hayabuse, Partridgea, VMCa, Mustada... Hajde da poboljšamo sami svoje tržište. Neće valjda Japanci da razmišljaju o našim skromnim potrebama?
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Skoro svi modeli su ok, ali dzaba kad ne drze ribu sto znaci da ne vrede barem ove kod nas sto se mogu naci(zlj klasa)osim ovih koje su za nimfe pa su malo deblje pa mogu da prodju. I cena je ok i modeli kazem zali DZABA....
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian wrote:
Mix to i ja tvrdim. A ono sa grafickim karticama je primer, bivstvo je važno, ne razlike u cenama udica/graficna. Govorio sam o prepoznavanju potreba :)

kakve crne potrebe u ovom poredjenju grafickih kartica???

Pa kom gameru treba 8800 ili X1950??? Sako normalan bi radije uzeo PS3 ili X360 i sit se naigrao, uz 5x bolju atmosferu igrica, nego bacio pare na neku od vrhunskih grafickih karti.

To je HW za budale, i njihovo ucesce u kompletnoj proizvodnji/prodaji grafickih karti je mizerno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Auuuu, Simpson je na pismenim zadacima uvek dobijao kečeve, zbog promašene teme. Ovde je toliko promašio, kao da je na pismenom iz biologije rešavao zadatke iz matematike.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Da u pravu si, samo bolje i simpson da prica nesto nego da cutite kao kada me nema :hammer:

Pa bre ja nisam bio tu 6 dana, i razmisljam kako ima da se nacitam novih tema a ono katastrofa, kao da ste mutavi :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Bre sims... vidim da nisi gamer i nemas predstavu o potrebi za dobrom grafickom, koja nije jedina vazna za samu igru npr. tu je procesor i ramovi i brz disk...
Nema veze, pa i te graficke koje spominjes jesu neki jaci modeli ali ja ni jednu od njih ne bi kupio, mozda ako bi ta ati x1950 imal na kraju jos xt ;-) jos razmislio, ili ta 8800 da je 8800GTX ;-)
da dam 666$ za ps3 nema šanse, ja radije nadograđujem svoj pc i prodam stare delove, kupim nove .... ;-)
Ni jedna odlična igra ne da isti doživljaj sa fullperform. na minimumoerform. Posebno ako imaš igru gde ti treba visok fps + želiš uživati u ultra grafici ;-)

U tom svetu sam vec dugo, i ne bacam pare na gluposti, nisam lud, a jos uvek imam dobar komp ;-) koji odgovara mojim potrebama.
Služi mi kao tv na adsl-u, zvuk 5.1., dolbi, dts, igre sve pokrenem pa cak i zadnjeg sp. cell - double agent. A star je vec 3 godine. Reklo bi se muzejski sa obzirom na napredak tehnologije. Treba znati sastaviti da te dugo sluzi;-)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Tako mi se pravda svaki kupac koji mi trazi tu graficku. Par dana pre NG sam jedva ubedio starog kupca da nece osetiti bitniji skok frejmova ako zameni X1900xtx za X1950xtx, naravno sacuvao sam mu 150e u dzepu.

Sto se tice isplativosti, konzola vs PC, mozes sam da izracunas koliko kosta upgrade svakih 3 meseca, koliko izgubis na starom "polovnom" HW i koliko doplatis za novi! Ovako kupis konzolu i 4 godine se sit naigras. Svi exkluzivni naslovi igrara idu prvo za konzole pa se tek onda prave za PC!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
stvar je u tome da ja nisam freak na to da svaka tri meseca nadograđujem komp. ali iskombiniram sta mi treba pa sam miran duže vreme. a taj sto je kupio atijevu karticu a igra npr. nesto kao sto je ut nece videti razlike jer je ut rađen tako da sve dođe do izražaje tek sa Nvidi-jom. istina je što govoriš ali ipak tu nije kraj to nije sve ;-) p tpom pitanju. i stvarno đaba mu ta kartica ako nije ovoj novoj prilagodiojo i druge delove. Ako na primer matična ploča nema atijev chipset nego nForce đaba mu ta atijeve neče sa njom isterati sve njene mogučnosti ili još gore ako je čip set sis ili malo bolja via.
To sa konzolama si isto u pravu ali samo donkele. Opet konzole nemaju sve pc igre, i ne volim đosjtik kod firstperson igrica, ok, ove nove imaju i miš i tipkovnicu. Ali sve jedno - PS3 nema sve igre koje mene zanimaju, a i da ima ja nedam tih 600$ jer mi je plata baš tolika :-D kada promenim posao i nađem novi sa večom plačom razmišlja se drugačije. Ipak od ogrica sam se več malo ohladio :)
Ali sve što sam hteo reči treba znati šta odabrati... Baš kao što si i sam rekao da neče imati neke razlike ovaj sa 1995 :) Tako je sa grafičnim karticama da jedna serija ispod može bolje da da radi od novije ili novija ista ta serija da radi bolje od neke nove novije serije to je široka tema o kojoj se da razglabati :) Neke kartice su vredne svoje cene a neke su smeče!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ova lista će pomoći pri odabiru udica.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Naravno, oni pametniji ce skinuti ovaj PDF od 3MB :hammer:

http://www.tiemco.co.jp/english/products/flyhook/tmcflyhooks_e.pdf
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zna se, TMC ROX! ;-) :lol: :)
Tako nekako izgleda kod nas na Bledu u trgovini gde ja trosim pare (po pitanju musicarenje). Pun jedn delic zida ovakvih raznih modela i velicina istih. Mislim da imaju skoro sve te sto je simpson postavio u pdf-u. Lepo je imati takav izbor pa jos su sve original TMC (Made in Japan). :lol:
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Pokvario mi se modem pa sam malo odsustvovao sa sajta. Evo me ponovo sa novim modemom!
Vidim propustio sam neke “teme”:
Gamakatsu bolje od Tiemca... Shimano u drustvu Thomasa (“strucnjak” reklamira shimano stapove koje nikada nije probao i od ovog nekomercijalnog sajta pravi komercijalni katalog), dozivotna garancija lagarija(ma ljudi bolje vam je bez garancije)…
Sve se svodi na to – kupujte kod “svastarskih” firmi a ne kvalitetetnih i specijalizovanih.
To moze samo jedinstveni Grande Mix… Necu to uopste da komentarisem jer su drugi vec rekli isto sto bi i ja. Zadrzacu se samo na udicama.
Sada ovde “strucnjak” ocigledno pokusava da nas ubedi da su Gamakatsu udice bolje od Tiemca. Tesko.
Godinama sam pecao na 4 Gamakatsu modela (F-110, F-112SH, F-11, F-22) i svaki ima manu... F-110 laka udica se lomi i na slabo naprezanje, F-112SH , F11 i F22 su od dobre zice i ostre ali nesto u njihovom obliku ne valja – ima promasaja i otkacinjanja ribe i svako ko kaze da su to “idealne” udice ili laze ili druge nije koristio(nema iskustva) ili ima neki “problem” u glavi.
Jos imam malecke zalihe od TIEMCO (mod 102Y-koja je bar duplo snaznija od njenog gamakatsu plagijata(f-110), mod 100 i mod 2488) koje su se mogle do pre dve godine mogle nabaviti u Nisu – iskustvo sa njima je prava “fantazija” – nisam im mogo naci apsolutno nikakvu ama nikakvu manu! Strava udice ! THE BEST!
ZA ZADNJE 3 GODINE(koliko ih koristim) NI JEDNA TIEMCO UDICA NIJE MI SE NI POLOMILA NI ISTUPILA! A LOVE ODLICNO!
Ako neko zna sa obzirom da su mi zalihe TIEMCA pri kraju – gde mogu u Srbiji da ih nabavim – molim vas da me obavestite preko ovog sajta.
I jos nesto... Svi “popljuvaste” VMC. Udica VMC 9288BZ ili CANNELE 1481Z(kolko sam vido ovde je rec o potpuno istoj udici) izgleda starinski al je super. Ne tupi se, dovoljno je jaka i nema promasaja. Odlicna je i kao “barbless” kad stegnemo kontra kuku-nema otkacinjanja. Neko rece kupuje gamakatsu kao nuzno zlo(kad bolje nema u radnjama-daj sta das). Predlazem CANNELE 1481Z kao super “nuzno zlo” ima je u dosta radnji i jeftina je i mnogo bolja nego slicni gam.modeli – za suve muve!
 
Vrh Dno