Udice

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.050
Lokacija
Svilajnac
Sve sam ovo pobacao prošle godine zbog Kineskih udica koje su 0.10 tipet sekle na okcu činivši ga upola slabijim u određenim položajima. Sekle su i deblji najlon ali je tu procenat umanjenja bio manji pa se teze dalo primetiti a i nesreća je gde lovim nema puno velikih riba pa mi je dugo trebalo da provalim da je problem sa udicama jer sam već bio puno navezao. Vodite računa sa Kineskim udicama, oštre, kače, ne tupe se ne rđaju nema spadanja ni krivljenja a eto u mom slučaju loša obrada okceta i onda umesto da bude jeftino ispalo je mnogo skuplje i sto je najgore prošlu sezonu me je bas demoralisalo uopšte nisam imao volje da vezujem koliko sam ih pobacao. Evo slike.
IMG_7659.jpeg
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Au. Imao sam taj problem sa kineskim tipet ringovima, sekli strunu ko ziletom. Sve treba da se istestira izgleda...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.050
Lokacija
Svilajnac
I tu sam muku imao pre 4-5 godina… :(
Što se tiče udica prvih nekoliko tura su bile odlične, mangupi su to…
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Dok vezujem, uvek pogledam na okce
Desava se i iskreno jeste glavobolja. Pogotovu ako se kasni vidi....a ova gomila pobacanih muva je impozantna.
Tippet ringove je teško naci odlicne direkt od kineza ... Sve je to iz kine, al naci dobavljaca je igra vezanih ociju. Dok se ne ubode.... Mada...greske se desavaju.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.050
Lokacija
Svilajnac
Sačuvao sam sliku udica od prošle godine. Prva je Dohiku druge dve su Kinezi. Kada se pod zoom slika vidi se da je kod Kineskih okce zamrljano a okom nema šanse. Druga razlika je sto ubodni deo nije identičan ali na žalost kada se počne upoređivanje da li je Dohiku ili Kinez vrlo brzo počnu da liče jedna na drugu i onda se ne može sa sigurnošću reći koja je koja tako da sam na kraju sve posekao za tungstene i navezao samo one najlovnije dok se strasti u glavi ne smire što je trajalo celu sezonu baš mi je bilo mrsko sesti uz stegu nego sreća sad ponovo uživam dok vezujem.

IMG_7236.jpeg
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
716
Broj reagovanja
339
Lokacija
Banja Luka
Ja kupio kod adh... jedni su od najvecih u Evropi kolko sam cuo... ako oni valjaju kopije, neka im je...
 

gomboc

Junior member
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
25
Broj reagovanja
12
Evo i ja da se "pohvalim" sa kineskim udicama...uzeh neku kolicinu na probu, tesko smece. Ne zna se da li se vrhovi vise krive ili okce sece tipet. Sreca navezao desetak nimfica cisto da imam za par pecanja, ostatak ide u kantu.

Kad smo vec kod toga ima li ko da preporuci proizvodjaca i model za jig nymph udice? Trebaju mi 14, 16, 18...hvala unapred.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Drug koje si uzimao udice?
Ja generalno nemam tih problema, u pakovanju zaluta po neka kojoj je vrh puko ili neka koja je mnogo meka. U suštini prezadovoljan sam
 

gomboc

Junior member
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
25
Broj reagovanja
12
Aventik Eupheng, model EP 9230 i model EP 9240. Gledao i lupom, okce je na svakoj blago spljosteno ali sam pomislio da nece biti problema...EP 9230 u velicini 14 sece Sunline Siglon V 0.128mm ko ziletom. 16 malo bolje okce ali vrhovi uzas, bilo koji kontakt sa kamenom vrh se iskrivi za 90°.

Namerno sam ih danas forsirao ali to je to sto se mene tice. Dovoljno retko pecam da ne zelim da mi kinesko smece kvari dozivljaj.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
937
Broj reagovanja
93
^^^ baš tako, ja ni na dzig udicama nisam štedeo, a gde je potrošnja 2000 godišnje... i gde zaista se napravi razlika u ceni
 

gomboc

Junior member
Učlanjen(a)
30.01.2009.
Poruke
25
Broj reagovanja
12
Izglupirah se ozbiljno...od kad vezujem muve nikad nista drugo nisam koristio osim Tiemca, Varivasa i Daichia i ovo je prvi put da uzmem nesto drugo...nisu dzabe 2$ 50 komada.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.050
Lokacija
Svilajnac
Aventik Eupheng, model EP 9230 i model EP 9240. Gledao i lupom, okce je na svakoj blago spljosteno ali sam pomislio da nece biti problema...EP 9230 u velicini 14 sece Sunline Siglon V 0.128mm ko ziletom. 16 malo bolje okce ali vrhovi uzas, bilo koji kontakt sa kamenom vrh se iskrivi za 90°.

Namerno sam ih danas forsirao ali to je to sto se mene tice. Dovoljno retko pecam da ne zelim da mi kinesko smece kvari dozivljaj.
Te su i mene sjebale. Prve ture su bile ok verovatno sve dok nije došlo vreme da se mašina servisira sto navodi da ili to nisu još uradili ili nas još uvek namerno zezaju 😄
Sve u svemu ta ušteda na udicama ne vredi naučio sam i to. Dohiku jig je moja preporuka nemam zamerke na njih i dobavljive su kod nas u timeflyfishing.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
Evo i ja da se "pohvalim" sa kineskim udicama...uzeh neku kolicinu na probu, tesko smece. Ne zna se da li se vrhovi vise krive ili okce sece tipet. Sreca navezao desetak nimfica cisto da imam za par pecanja, ostatak ide u kantu.

Kad smo vec kod toga ima li ko da preporuci proizvodjaca i model za jig nymph udice? Trebaju mi 14, 16, 18...hvala unapred.
Ja koristim poslednje 3-4 godine isključivo Dohiku, savim korektna udica, bar za mene... Jig imaju u veličinama od 10 pa do 22, e sad ne znam kako je u Srbiji i u okruženju što se tiče distribucije. Ja kupujem direktno od njih, pa nemam problem , uvek ima sve na stanju.
Interesantan je i model 302 SP, Jig udica sa zakrenutim okcem za 90 stepeni
 
Vrh Dno