Uticaj (alohtonog) basa na ekosisteme

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ova rasprava ne ide dobrim tokom, tako da će tema pod katanac ako se ovako nastavi!  :lol:

Svako ima pravo na svoje mišljenje... Da li mušičarenje bassa kilaša atraktivnije od mušičarenja štuka od 3 kg, je stvar ličnog afiniteta i nije podložno raspravi.

Poribljavanje alohtonim vrstama je težak prekršaj, po pričanje o tome opet nije podložno raspravi.

Ova tema je iskučivo namenjana uticaju bassa na ekosisteme, pa ako imate šta na tu temu, pišete.

Spominjanje pecanja na ovoj temi će se smatrati za off topic i ima da ga nema!  :D

Kao i rasprava! Ćaskajte drugarski!  :)
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Ne kapiram sta je problem sa mojim avatarom!? Lepa slika sa basom uhvacenim na musicu!
I mislim da je zanimljiva riba za pecanje ali mi ne pada na pamet da ga sirim i pustam u nove vode.
Takodje nisam fasciniram njim, da mi je bolji od smudja, stuke, soma, bucova ili cak i bandara(ko je imao priliku da uhvati krupnog bandara zna kakav je sjajan borac).
Stvarno evo da cujem sta ga konkretno cinim atraktivnijom vrstom za ribolov od od navedenih vrsta!?

Sto se tice gledanja u ogledalo tu mogu cistog obraza da pogledam sebe jer aktivno radim na tome da se poboljsa stanje na nasim vodama i prirodi generalno. Evo samo ovog proleca sam izvadio jednu ilegalno postavljenu mrezu u Dunavu, pravio i postavljao smudjeva gnezda, radio na edukaciji(flajeri i takst u novinama) to sam do sad uradio a trenutno nemam zivot jer pre podne vojska(civilna) a popodne nauka do kasno u noc(povezano sa ribama autohtonim) i ako ugrabim par sati pecanja pa trknem na neku obliznju vodu i to je to. Devojka hoce da me se odrekne.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
tomos rider je napisao(la):
EkoLjubo,do sad sam te cenio kao coveka i ribolovca,nemoj da menjamo to....ovo sto si ti napisao,nikako ne pije vodu a mene kao osobu vredja....ako hoces da se spustam na taj nivo da i ja tebe nipodistavam,samo reci......moje iskustvo kao musicara mozda nije veliko ali kao ribolovca uopste,nije bas ni malo....a i krajnje je glupo da pljujes po ribi koju drzis na avataru.....slusaj,volim da pecam apsolutno SVE jer volim sam RIBOLOV,ali bass kao riba me fascinira i tu nema mesta diskusiji,ja sam rekao svoje misljenje i ne moras da ga prihvatis,ali ni da spustas kredibilitet nas koji mozda nismo ekolozi......

Ma nisam hteo da te omalovazavam ali stvarno ne razumem tu fascinaciju basom! Ja sam nekako ubedjen da je to posledica mnogo gledanja americkh ribolovackih filmova. Plus ne razumem zasto svi hoce basa na pet minuta od svoje kuce. Ja kad hocu da pecam lipljena ja sednem u kola(ako imam para za benzin) i odem 300 km na Drinu. Lepo peca vam se bas sednete u kola pa u backu na VBK i pecas basa a ako hocete kapitalce hrvatska i madjarska nisu toliko daleko.
Vec sam postavio pitanje ali aj ponovo sta basa cini atraktivnijim za pecanje od nasih vrsta?
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Evo da nam se moderator ne ljuti postavicu pitanje na drugom mestu!
 
Vrh Dno