Uticaj HARRP, školjki od automobila, veš mašina i koje čega na vodostaj reka, riblji fond

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/471/Svet+poznatih/1603688/Dobrota+je+najlep%C5%A1i+dar.html

Ko nije pogledao nek pogleda, za mene je M.M rekao sve...cmokić  :)
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Boljim razumevanjem njegove poruke, jasno je da su Rusi pravilno shvatili pojavu neobičnog i za ovo podneblje potpuno neprirodnog ciklona (ovakva njegova aktivnost je tipična samo za oblasti atlanske obale Kariba, Pacifika, ali ne i za kontinentalnu Srbiju).
Srpski hidrometeorolozi su bili šokirani činjenicom da se "ciklonska aktivnost", odnosno front kišnih oblaka, čak četiri puta vraćao na pojas centralne Srbije. Rusima je, očito, bilo jasno da je iz neke američke zločinačke "laboratorije" napravljen ovaj ubitačni ciklon i da je smišljeno centriran iznad Srbije i Republike Srpske (sa okolinom).
Ruski vojni stručnjaci nijednog momenta nisu imali dilemu o čemu je reč, nego su odmah primenili svoje "protivoružje". To je postalo očigledno, odmah nakon što su avioni tipa "Iljušin 76" nadleteli potopljena područja. Ubrzo se nebo iznad Obrenovca (nešto ranije i iznad Niša) pojavilo, a oblaci se povukli. Dan kasnije, razbijenja oblaka "po sistemu zvona", pokazao je efekte na celoj teritoriji Srbije.
Ovi ruski "rasterivači" oblaka i preteće oluje i kiše, nisu od juče. Naime, još u vreme sovjetske države, za vreme Olimpijade u Moskvi 1980. godine, Rusi su prvi put javno demonstrirali "rasterivanje" oblaka (za tu priliku, samo iznad moskovske oblasti).
Zbog svega ovoga, važno je reći da je strašno zlo, koje se sa nebesa nadvilo nad Srbijom ovog maja meseca, urazumilo i onoga ko još nije verovao u iskrenu, bratsku pomoć koju moderna ruska imperija već duže vremena pokušava da pruži Srbiji, uprkos čoporu malih, lokalnih, ali bahatih vlastodržaca, sve samih evroameričkih plaćenika. Vrhunska, najstručnija ruska pomoć koja je stigla, pokazala je prema kome Srbija treba u budućnosti da se orjentiše.

Evo ukratko šta nam se desilo  :whistle:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ko god da je ovo pisao zajebao je bracu grim i andersena i ezopa......
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ludo hrabri Valjevci, svaka im čast


http://www.kurir-info.rs/automobilom-kao-amfibijom-pogledajte-voznju-kroz-potopljene-ulice-valjeva-video-clanak-1384113
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Ludi da, a svaka im cast mada mislim da nsu ni razmisljali kada su krenuli a nisu verujem ocekivali ovoliku vodu.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Reakcija pojedinaca na ovoj temi je u potpunosti razumljiva i opravdana. Kada nešto ne poznaješ a deluje fantastično logična reakcija je da ga ismeješ. Pri tome se ne potruditi da bar malo zagrebeš po onome što ismevaš je suludo za mudrog i iole obrazovanog čoveka.

Problem uticaja elektromagnetnim talasima izuzetno niske frekvencije od 5-10Mhz nije nastao u Srbiji pre deset dana. Mnogo veće svetske sile su sumnjale na uticaj na funcionisanje ljudskog mozga a između ostalog i na jonosferu, pri tome direktno optužujući USA - ko malo pročačka netom naćiće. Ja lićno nisam sto posto ubeđen da su oni ovladali ovim sistemom ali da ispituju sve moguće uticaje i da pokušavaju da se igraju boga u to uopšte ne sumnjam. Lokacije velikh meteo katastrofa ništa ne potvrđuju niti negiraju jer je u pitanju igra sa izuzetnom količinom energije i ako je sistem u povoju greške su svakako moguće. Inicijalno je začet sa ciljem ispitivanja zemljine kore i rudnih blaga i puno je patenata registrovano uz taj projekat što je ponovo lako proveriti. Poremećaji u frekvenciji elektromagnetnih talasa su evidentirani i kod zemljotresa u Japanu i Haitiju pa se i oni mučenici pitaju šta se desilo. Previše je slučajnosti koje se ponavljaju po nekom obrascu da se čovek bar ne zapita...

Ja apsolutno ne gajim iluziju da smo mi neki nebeski narod i da se ceo svet urotio protiv nas ali definitivno im je ovde nešto zanimljivo. Počevši od bombardovanja, Kosova, mešanja u svakodnevnu politiku, čoveka navede da se zapita zašto, verovatno neki interes. Meni je lično krivo kad vidim onakve reakcije ljudi, zatupeli su nam mozgovi, niočemu više ne razmišljamo, uvaljuju nam se govna preko svih medija bukvalno svakog dana i sve se to nekako prećutno prihvata. Ništa ne možemo da promenimo jer su u pitanju previše moćne sile ali neću bar da negiram očigledno.

Malo me je iznenadila Rančićeva reakcija jer je on odličan poznavalac Srpske istorije a i geopolitičke situacije, pomalo se bavio i politikom i zna kako stvari funkcionišu (poznaje i istoriju koju deca ne uče u školama a koja polako isplivava - lepo je pričati sa Rančićem na te teme). Sa druge strane dovoljno je elokventan da napiše dva britka posta koji su vešto povukli masu kojoj je lakše da gurne glavu u pesak i ne misli niočemu. Takođe sam više nego siguran da i Rančić čita i neke druge izvore informisanja osim svakodnevnih zatupljivačkih...

Postoje uobičajeni tokovi vlažnih talasa koji putuju po atmosferi i oscilacije su prisutne ali ne drastične, zato i imamo tipove klima i predvidljive vremenske uslove na svakom delu svakog kontinenta, u pitanju je čista meterologija. Kada se pojavi takozvana padavina ranga rizika na hiljadu godina a da se pre toga nije pojavljivala nikad meni tu nešto smrdi.

Ne kažem ni da je bilo usmereno direktno na nas ali povlačenjem konaca globalne geoploitike, gde su sve učestalije upotrebe neuobičajenih oružija koja ne ostavljaju nikakav trag, mora neko da najebe i kao kolateralna šteta. Kad slonovi igraju fudbal mravi najebavaju. Slične sisteme imaju i Rusi i Kinezi pod drugim nazivima ali iste primene, dakle u pitanju je poznata stvar o kojoj se ne priča mnogo.

Lepo bi bilo da se učesnici ove teme malo više informišu oko onoga o čemu pričaju.
Ps. Naslov teme nisam ja postavio nego Strelac, i nisam ja načeo temu nego je prenet post iz druge teme pod novim, pomalo ciničnim imenom...al ajd sad
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Dodao bih samo još Teslin citat:˝ Nauka je samo perverzija ukoliko nema ultimativni cilj da doprinese dobrobiti čovečanstva ˝  :bye:
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Gornji post sam preuzeo iz TABLOIDA,a ovaj je napisao dečko koji je školovan za to,fizičar Marko Rančić daje njegovo viđenje ovoga 

Kako i gde se formiraju cikloni?

Vreme se formira u Troposferi a zavisi od velikog broja parametara pre svega gradijenata (razlika) u pritisku, temperaturi i vlažnosti vazduha. Troposfera predstavlja najniži sloj atmosfere na visini 0-12 km. Troposfera je sastavljena pre svega od vodene pare i aerosoli.  Kada se u Troposferi jave oblasti niskog vazdušnog pritiska (ovo je laičko objašnjenje) može doći do vrtložnog strujanja vazduha, od oboda ka sredini,  sa tendencijom da se nejednaki pritisci izjednače. Ovako nastaju cikloni (kakav je bio ciklon Tamara koji je izazvao pustoš širom Srbije i BiH). Cikloni su uglavnom praćeni obilatim vetrovima i ogromnom količinom kiše.


Ciklon u Dominikanskoj republici. Levak je centar ciklona, oblast niskog pritiska o kojoj je bilo reči, izvor: Dominican-republic-live.com
Može li HAARP formirati ciklon a samim tim i kreirati kataklizmične padavine kakvih smo svi bili svedoci?

Na ovo pitanje odgovorite sami! Razmislite dobro može li sistem radio antena, dizajniran da utiče na oblast Zemljine atmosfere 85-600 km uticati na pojave 0-12 km? Može li radio predajnik promeniti vazdušni pritisak ma kako moćan bio? Može li radio emiter kakav je voki toki učiniti išta smeši vode, vazuduha i dezodoransa (aerosoli) što poprilično dobro oslikava sastav Troposfere?

Za kraj odgovoriću na pitanje: Može li HAARP sistem imati primenu u vojnoj industriji? Svakako da može, poboljšanjem sopstvenih komunikacionih sistema, kao i metodama kojima onemogućavate komunikaciju između trećih strana stičete ogromnu prednost na terenu. HAARP je delom finansiran od Američkih vazduhoplovnih snaga, Američke mornarice i Odbrambene agencije za napredne istraživačke projekte, a takvi projekti (ovo je mišljenje iz prve ruke) uvek imaju jednim delom tajni karakter vezan za vojna istraživanja (pre svega u slučaju HAARP-a radi se o komunikaciji između podmornica na velikim dubinama).

No čini se (barem meni) da jednostavno nema ni promila šanse da sistem kao što je HAARP može izazvati i najmanji uticaj na vremenske prilike, uključi mozak pre nego klikneš share, neznanje i neukost su pobili više ljudi od prirodnih katastrofa.

dovoljno godina imam da znam u šta hoću da verujem ,a i da po nešto i sam zaključim.O zaveri ne želim da pričam jer idu prvo Srbi pa amebe (po nekim teoretičarima zone sumraka),
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Opet površno analiziraš celu priču i postavljaš puno pitanja za koje samo postoji sumnja u tvojoj glavi bez ikakvih odgovora i volje da ih nađeš. Između ostalog jeste namena ovog sistema i ono što si napisao ali do sada je za ovaj sistem vezano više od 10 registrovanih patenata široke primene.

Čak je Tesla rekao da ovim sistemom može da raspolovi zemljinu kuglu na pola ukoliko pošalje dovoljnu količinu energije u odgovarajućoj frekvenciji. Najveći problem je u tome što ne postoje standardi niti pravila niti zakoni koji opisuju ovaj sistem, sve je u fazi ispitivanja i igranja kako bi se utvrdile krajnje mogućnosti primene. I atomska bomba je krenula kao mali projekat pa je na kraju imala uticaj na celu svetsku istoriju.

Nisam ni ja astrofizičar niti astrometeorolog ali kad poslušaš mnogo svedočenja o nečemu i to na globalnom nivou sa sve većom frekvencijom i sve većom zabrinutošću ja sigurno neću da negiram i okrenem leđa.

I aero sloli - Chemtrails - o kojima opet govoriš sa ironijom nisu naivna stvar. Oksidi barijuma i alumijuma imaju za cilj da uvećaju efekte u nižim slojevima atmosfere kao čestice koje bolje primaju i nose naelektrisanje. O tome se devedestih govorilo kao delu Haarp sistema i nedavno se o tome zaista ozbiljno polemisalo na globalnom nivou... Ma i da nije, toksičnost ova dva metala je katastrofalna...a jeste i ispuštaju baš te dezodoranse sa nekim razlogom...

I nisu neznanje i neukost pobili više ljudi od prirodnih katastrofa nego baš suprotno, znanje i smišljenost, da se ne vraćamo na zemljotrese i cunamije u samo proteklih 10 godina... I da postoji najmanja šansa da je ovaj ciklon ili bilo šta drugo, ljudskih ruku delo i da ima za efekat da mi se samo kuče udavilo a ne ovoliki silni narod i onolike kuće potopljene ja bih debelo obratio pažnju na tu pojavu i nekom bi mater... da mogu...
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Ajd još na ovo da odgovorim i više neću da se petljam jer nisam dovoljno potkovan znanjem da mogu da pričam.
Ja ne analiziram ništa i ne postavljam pitanja ,a sve ovo što sam postovao su tuđa mišljenja,jedno tabloidno kao i sve vesti u tabloidu i jedno teorijski potkovano makar zvanjem ako ne znanjem.
O  Chemtrails  su se deosta i pisalo i piše ,a ja nisam hteo da se upuštam u nešto za šta sam potpuni laik.
Ova tema je i napravljena za zajebanciju o teorijama zavere(ako sam ja dobro razumeo) ,a došli smo do toga da se raspravljamo da li su Srbi meta globalne zavere,samo ne znam razlog toga,ne znam zašto im baš mi smetamo,nit smo veliki,nit smo bogati,nit smo složni (osim ovih dana,a i to će da traje još malo),nit smo lepi  :lol:,nit nešto pametni,ko je bio pametan on nije više ovde .
I koliko god se ja tome smejao ima ih koji misle da idu Srbi pa amebe.

Stvarno mislim da smo zaozbiljili previše,šta će biti biće,bez da nas neko nešto pita.
kako god se okrene najebasmo,eto toliko od mene.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
pera je napisao(la):
...Ova tema je i napravljena za zajebanciju o teorijama zavere(ako sam ja dobro razumeo) ,a došli smo do toga da se raspravljamo...

Jesi Pero dobro si razumeo  :yeswink:
Ja htedoh da se umešam u priču sa nekom veš mačinom i zahrđalom školjkom od fiće i sa nekim kesama i flašama ali ne...  Vi se uhvatili za Harrp i ne popuštate...

P.S. Čuo sam da se na Gradcu love neke čudne pegave ribe  ;)
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Globalno otopljavanje dovodi do drastičnih promena klime. Npr. gledano u poslednjih 20 godina, prosečna temperatura se podigla za 0,8°C  i to dovodi do velikih promena u klimi. Naučnici predpostavljaju da bi promena od 1,2°C ( prosečne temperature ) napravila takav haos u klimi da ne postoji ni jedan model klimatskih pojava ( koje meteorolozi koriste ) koji bi to mogao da predpostavi. Činjenica je da se klima menja. Zato se tope glečeri, nivo mora se polako podiže, pojavljuju se tornada u Evropi..... Klimatologija je smešno kratka nauka u odnosu na vreme postojanja Zemlje i života na njoj. Ovakve stvari su se i ranije dešavale, i to ciklično. Ostaje pitanje, koliko je čovek svojim delovanjem uticao na klimu? U svakom slučaju jeste, industrijalizacijom, povećanim brojem stanovnika, upotrebom radio stanica, satelita ( takva komunikacija je vrlo slična sistemu HAARP i  koristi se još od II svetskog rata ). Jednostavno, puno se ugljendioksida ispušta u atmosferu, i on direktno dovodi do klimatskih poremećaja ( da ne ulazim u tu polemiku, ima dovoljno textova na netu i literaturi ). Priroda reaguje na ono što joj ljudi čine i to je činjenica. Ovaj put se nama obilo o glavu, pre toga je bilo po Americi, u Poljskoj su se pojavila tornada, bilo je poplava po celoj Evropi, jedino je kod nas neka teorija zavere. Klima se menja, što pre budemo toga svesni, bolje ćemo se pripremiti za neke sledeće nedaće, a definitivno će ih biti.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Klime se menja i ovo otopljavanje je uvod u novo ledeno doba koja zemlju zahvataju ciklicno(m milankovic). Poslednja poznato mini ledeno doba je bilo okO 1640 I trajalo je 40 ak godina. To je ono sto je zapisano,opet po nekim naucnicima sve ovo je normalno i lo njima mi nismo mogli da uticemo na promenu ili jesmo nekih 7%. Potrudicu se da nadjem ime tog naucnika da ne pisem bez veze. Mi uticemo na klimu ali u kojoj meri to ne verujem da neko zna. Uticaj je i na tome sto polako zemlju izbacujemo iz ose vadeci ugalj i naftu i smanjujuci joj tezinu(zapreminu). Ja opet pisem onako kako sam ja to razumeo,laicki.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Da ne zaboravim najvaznije,jesu se u Gradcu pojavile neke peguse sa 3 oka. Videcemo poreklo dal su atlantske il svemirske :hammer:
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Težina i zapremina su dve različite stvari. Samo da preciziram....
 
Vrh Dno