Utvrdjivanje brojnosti pastrmke u Nisavi (okupljnje)

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Laki... Miks... mene opet buni pitanje: STA BI BIO GLAVNI CILJ OVOG OKUPLJANJA? Ocigledno da tu jos nisu usaglasena misljenja. Druzenje, kafana... to moze uvek i bez ikakvog izgovora (moja zena je vrlo liberalna po tom pitanju, svaka joj cast), ali (da ne pomislite da miniram akciju) hocu da znam STA MI TAMO TREBA DA RADIMO I DA LI CE TO STO RADIMO DA IMA NEKI SMISLENI CILJ... ili samo da nam vidi put kaput i da se kasnije, kad padne mrak, ubijemo kao macici? :whistle:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Pa mnogima i taj cilj sto ste dali deluje sasvim smisleno, ali pre toga cemo prosetati kraj Temstice koju treba i dalje povremeno braniti od Zavojaca, pogledati ima li malih-velikih-novih-starih trla i matica oko njih, koliko, pa onda ostaviti to Sasi da nas dozove dogodine kad proceni da je vreme pa da vidimo sta se onda zbiva, pa dogodine... A sto? Pa da nateramo odgovorne da posvete duznu paznju i Temskoj, ali i drugim pastrmskim vodama u ribarstvenom, ali i konzervacionom, ambijentalnom i svakom drugom pogledu i da ih preventivno propagiramo, eda ne bi sve u brane udenuli i napravili Finsku od Srbije, npr.
Takodje, meni bi bio cilj i da upoznam Vas, SJekloca, jer imam utisak da uglavnom imamo slicne poglede na stvari, s tim sto ste Vi svakako daleko duze u ovome i vredi cuti i Vase ocene. Kao i vecinu ostalih ucesinka foruma koji ce doci, a s njima neminovno i manjinu koja ce se pojaviti sama. Vasa retko (po ucestalosti sretanja, a ne ispoljavanja pameti) pametna zena je u pravu da mi ne treba bas ovakav povod da bih video prijatelje, ali je svakako zgodna prilika da opet vidim i Sasu, a mozda ce i jos neko iz Bgd-a doci na celodnevno i delom i nocno druzenje (da krenem sam, pa se uradim, neko moze da me na spavanju opet prizeni, pa sta cu jadan tad?!), pa ce time i nisko-beogradska prica postati skladnija od durlansko-bulevarske  :D.
Od nas zavisi kakve cemo, medjutim, posle toga postici efekte. Takodje, vecerasnje okupljanje musicara u Beogradu (kakvih god i koliko god ih bilo) bice prilika da se pocne govoriti i o povezivanju musicara, rekreativaca i ljubitelja prirode Beograda i Nisa, pa mozda i to posecivanje bude i izvan okvira samo jednog foruma, a pod njegovim okriljem  ;).
Okupljanje, dakle ima svoj razlog, povod, cilj i efekte. A njih mi sami formulisemo, ali samo korektno i saradnjom.
I zreloscu i pamecu.
Molim Mixmastera da prvi odgovori, ne ustrucavajuci se. Nista iznad se ne odnosi na njega.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pa nema nikakvog pitanja ni razloga da odgovaram, ali vidim da je PedjaBG dobro razumeo razloge ovog mušičarsko-ihtiološkog druženja. :tbumb:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Ako organizator ovog okupljanja kaže da j... ribočuvari nisu naše društvo, slažem se, ali... ???

I ja sam bliži ideji da ih ne zovemo... Nešto nemam poverenja u njih... Mi im lepo pokažemo gde su velike nišavske pastrmke, a onda oni, možda čak i iz najbolje namere, kažu svojim drugarima koji su manje razumni, a više gladni i prc - odoše pastrmke u zamrzivač! Na ovaj ili onaj način... Varalicom, kederom, mrežom, eksplozivnim projektilom zemlja-vazduh-voda... Zato bih ja malo  :-X

8)
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Takodje, meni bi bio cilj i da upoznam Vas, SJekloca, jer imam utisak da uglavnom imamo slicne poglede na stvari, s tim sto ste Vi svakako daleko duze u ovome i vredi cuti i Vase ocene.

Molim, bez intimiziranja.... :D :D :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Ako organizator ovog okupljanja kaže da j... ribočuvari nisu naše društvo, slažem se, ali... ???

I ja sam bliži ideji da ih ne zovemo... Nešto nemam poverenja u njih... Mi im lepo pokažemo gde su velike nišavske pastrmke, a onda oni, možda čak i iz najbolje namere, kažu svojim drugarima koji su manje razumni, a više gladni i prc - odoše pastrmke u zamrzivač! Na ovaj ili onaj način... Varalicom, kederom, mrežom, eksplozivnim projektilom zemlja-vazduh-voda... Zato bih ja malo  :-X

8)
Ni ja nemam naviku da sam u njihovom društvu, jer se retko pojavljuju, ali sam siguran da oni i njihovi "manje razumni" drugari, koji imaju običaj da trte pastrmke baš u mrestu, odlično (bolje od nas) znaju gde će se pojaviti trla! :'(
Ja razmišljam kako da dojučerašnjim ubicama nišavskih pastrmki neprimetno dodelimo novu, važniju, ulogu čuvara. Kako da ih ubacimo u naš fazon, to mene muči. Kako da oni koji se hvale da su ih vadili, počnu da se hvale da su ih gledali i sačuvali?
Mislim da, ako ne sad onda uskoro, treba da uvučemo u naše društvo najokorelije ubice nišavskih pastrmki i bar malo im "isperemo mozak". Ako mogu ja, koji uživam u maltretiranju nišavskih pastrmki i smatram to vrhunskim zadovoljstvom, da doprinosim zaštiti, isto tako mogu i ostale ribo-ubice....bla,bla,bla...
Ovog puta idemo samo mi, mušičari-entuzijasti, pa ćemo pored vatrice i pilećeg, svinjskog ili telećeg, nikako pastrmskog :doh:, mesa na žaru da planiramo slične, buduće akcije.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nema vise tupljenja i filozofiranja. 20.10 nalazimo se u Stanicenju. Ako vreme bude ocajno i/ili Nisava bude mutna, sto zbog kise sto zbog Zavoja pomeramo za 27! Verovatno u 9h. Tu padaju dogovri gde idemo i kako. Ribocuvari nicht. Svi ste dobordosli!
Salut!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Svašta!  Pa, ja i ti, Laki, 27. X 2007. ne možemo da se zamlaćujemo po Nišavi! Možda ćemo baš tad da se igramo letenja.
Dogovor je 20. X 2007., a ako bude mutno, ja vas vodim tamo gde je voda uvek bistra, na V...... isp.. b...., da posmatramo veliki broj trla.
Ipak, ja imam neki predosećaj da će tog dana Nišava biti GIN-CLEAR. :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
FLASH NEWS!!!!
U centru Niša, nakon višednevne kiše i 200 km toka, Nišava je mala i bistra!!!!!! Gledao sam je pre pola sata sa Tvrđavskog mosta  :yeswink:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ja za Nisavu mogu da dam info u svakom trenutku BRE! :)
Javljam 19.X kakva je i pisem ovde. :]
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Po informacijama pouzdanih ribolovaca trla jos uvek nema. Ovo podrazumeva da ce okupljanje biti pomereno! Tuzno, ali zivot je surov!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
OK. Iskreno, ja sam i pretpostavljao da ih neće biti pre novembra... Mada ne znam kako sam do tog zaključka došao...  :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nema veze sa Nišavom, ali na Ribniku ni traga ni glasa od trla... jedu suvu i mnogo su lepe i crvene kao taimeni  :)
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Tajmeni su UGLAVNOM sivi, maslinasto-sivi, svetlo sivi,sivo-plavi.... :blush:
 
Vrh Dno