Vetar

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vrlo značajan faktor! Evo ja sam dans planirao da trtim bodorke i crvenperke na Olive Dun i Cherry Red Spinner, a napolju duva severozapadni tornado, koji obara temperaturu na januarski prosek, usred oktobra!
Šta da radim? Da li da ipak idem? Potpuno sam zbunjen. ???
U ovakvim situacijama traži se i dobra strana ove neprijatne pojave. Na primer, ove jednodnevke vole hladnoću i vetrić. Još bolji izgovor za odlazak je da svaki vetar prestane, a to obično bude pred mrak. Onda ona stara mudrost: "Svaki vetar ima i zavetrinu" :doh:.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
E ja sam se jutros smrzao pored Lima kao nenormalan! Reka se pusi, kisica rominja, duva vetar ledeni, svitanje...   Ja se ponadao jer reka je dosta obecavala. Ipak ja sam taj koji je posustao. Ukoceni zglobovi nisu vise mogli da precizno bacaju nimfe. Isao sam na mrenu, krkusu, ploticu. Samo da kazem da sam imao jednu pegavu krkusicu! :D  . Zato cu sad imati 40, al' celzijusa tela. :doh:

Mix, ja bi ipak izasao. ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mozda neopren i ispod flis, kakva topla kapa i rukavice bez prstiju  :D ... hehe lako je meni odavde iz tople fotelje pametovati  :doh:  :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
I meni, veruj mi... Pametna riba ova pastrmka, a i ja sto postujem lovostaj.  :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za mene je sezona završila u slo....ali izgleda da me čeka nešto negde drugde....ali o tom po tom  :D 8) :smoke:  :bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Presedeh kod kuće :( Nisam se zeznuo da mi puca koža i koče zglobovi i prsti. :nowink:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ako postoji neka vremenska nepogoda koja moze da me odvoji od reke to je vetar. Kako nepodnosim kada duva tornado i sl. Ako je jos hladan, ogromna je verovatnoca da cu da presedim kuci!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Konstatacija je sasvim na mestu. Mene jednostavno uzasno nervira hladan vetar. Topli letnji mi ne smeta. Hladan vetar me uvek dovede do neke bolestije. Gotovo u 100% slucajeva kada god sam musicario a da je duvao hladan vetar, zaradio sam upalu grla. Isao sam sasvim dobro opremljen, tako da dolazimo dozakljucka da sam ja sekapersa i nemojte da slusate savete koje u ovoj temi dajem! :'(
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Dobro opremljen ribolovac nemora da znaci i simnerski obucen ribolovac. Naprotiv. Neki iz sminkerske zelje svoje zdravlje ugrozavaju, ali ne bi o tome. Dobra i kvaltetna jakna, vise slojeva odece, dugacke gace, vunene carape, sve ovo je svakome dostupno i sprecice Vas od smrzavanja pod neletima vetra!
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Koliko god opremljen bio i ja se kao lucky okinem na vjetru,pa narednih mjesec dana ne mogu na vodu zato nerado izlazim u takvim uslovima.
Mada imam lijepih sjecanja i po najvecem vjetru npr. Bilecko Jezero i duva sjever a ja na juznoj strani pa polako nekih 3 km po greadama,kamenju i livadama do druge strane lagani prilaz cucanj iza panja i vezivanje pupavca-ne znam sta bi ta muva trebala da predstavlja ali tako je svi zovu evo i opisa.
glava crna vunica,tjelo od oker konca za heklanje upredenog sa crvenim dubingom malo deblji torex i nogice od cetkice za slikanje.
Vrlo ruzna muva ali za te uslove vrlo lovna.
Jedini nacin da se plasira po jakom vjetru koji duva frontalno u lice  je bio vezivanje vaserke na osnovnu strunu pa ispod nje podvez od nekih 1.5 m sa bobom olova radi brzeg potapanja muve.

i naravno lovi se saran koji dodje u kraj jer talasi udaraju u obalu i mute vodu.
Pokusati vidjet kad uzme muvu je nemoguce i onda se sva paznja usredsredi na vaserku koja je malo otezana olovom na jedan kraj pa glisira.
Vise promasaja nego kacenja ali svako kacenje sarancici od 1kg do 2 pa ko voli nek izvoli.
mozda sam ga oduzuio sorry
 

geronimo

Junior member
Učlanjen(a)
08.05.2006.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
SARAJEVO
Djomla je napisao(la):
nb.geronimo je napisao(la):
Nema loseg vremena ima  samo lose opremljenog ribolovca

Nema se novca za sminku!  :(

Nisam mislio na sminku po vjetru vjerovatno hodas i po gradu znaci da imas jaknu za vjetar ali kad kupujes ne kupuj crvenu plavu ili sarenu vec neku boju koja moze i u ribu  to ti je ulaganje u buducnost ako je kupis ove godine sljedece godine imas jaknu za ribu  :whistle:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
U principu se slazem sa vecinom da dobra i slojevita, a ne predebela odeca moze da ublazi ili i otkloni dejstvo vetra, posebno kod aktivnih varijanti musicarenja, a to je vecina njih; stajanje do pupka u Drini i gadjane 5 m2 u kojima se nesto ocekuje po jakom i hladnom vetru XXXbrzim stapom i Windcutter strunom sa 4.5 m leader + tippet kombinacijom i muvom #24 - 28 upraznjava samo neko kome ovakva razmatranja i nisu potrebita, kaj bu rekli braca Hrvati. Pri tom, vazno je da je spoljasnji sloj-dva vetro- (pozeljno, ali i obicno u kombinaciji sa vodo-) nepropustan (npr. wading jacket + fleece), sto ne mora biti preskupo; wading jacket obicno kostaju, ali verujte da se isplate svaki cent, jer su ZAISTA VODONEPROPUSNE CELODNEVNO. Mene je moja Cabela's kostala 70 USD, a za sina sam platio 1500 dindzi jos bolju (Behr) i uvek, i u sred jula idu u zadnjem dzepu prsluka svuda sa mnom. E, te jakne su i vetronepropusne, ali kako ne greju, na hladnoci traze podrsku iznutra. Na hladnoci ispod nje obicno nosim p(l)ishanu jaknu od 400 dindzi koja je sva podrska dok nije zaista jako hladno i ocekujem ceo dan terena po takvom vremenu. Vuneni dzemper treba da bude tanak, a sve ispod, kako je Luckyu napisao, stvar je onog sto se ima kod kuce. Skupa varijanta sa sintetickim i disucim materijalima nije neophodna, mada zaista radi posao. Pre uvodjenja carine na +20EUR sam kupio i p(l)ishani Cabela's donji deo (kao trenerka), ali to i sinteticke obicne deblje trenerke mogu da pokriju zajedno sa dugim gacama (p-ozeljno stretch, za Lucky-ja u Mix-ovom drustvu :amore: - Piromane, ulepsao si nam dan).
Mislim, medjutim, da Mix nije poceo temu samo radi sakupljanja materijala za izradu anala iz ordinacije opste prakse i kulture outdoor odevanja, vec da pokrene temu o bacanju pri vetru, polozaju u odnosu na hotspot pri vetrovitom vremenu u odnosu na tisinu, sunjanje uz vetar (jeste li citali "Vinetua" i romane Zane Grey?) - posebno ovo zadnje, Mixa decastvo jos ne pusta, i slicne stvari.  ???
 
Vrh Dno