Vetar

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pi bre,taman krenulo sunce da greje,udari i vetar!Dva dana se već ne smiruje :'(
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ja juce hteo do Sumarickog jezera da malo probam basa al mucak, vetar ubio...samo sam prosetao kuce  :doh:
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Juce sam ponovo vezbao po laganom vetru (i travi). Taman sam pomislio da sam usao u stos (bacao sam niz vetar), okrenem se uz vetar i tada su poceli problemi - tailing loop i mrsenje  :doh:

Nekako po vetru trosim puno snage, cini mi se... zaboli me i lakat i rame posle nekog vremena...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Šone je napisao(la):
Ja gledam Dunav sa prozora - bonanca !
I kod mene je tako rano izjutra,a onda,čim sunce malo jače ugreje,počinje tornado :(
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Juce sam ponovo vezbao po laganom vetru (i travi). Taman sam pomislio da sam usao u stos (bacao sam niz vetar), okrenem se uz vetar i tada su poceli problemi - tailing loop i mrsenje  :doh:

Nekako po vetru trosim puno snage, cini mi se... zaboli me i lakat i rame posle nekog vremena...
  Probaj par stvari kad bacas u vetar:
1. Vislji back cast , nek ti lakat ide vise gore-dole nego napred nazad
2. Nizi front cast (tzv. bacanje ,,ispod vetra'') orjentir za prednji nek ti bude jedno metar iznad vode , livade zavisi gde bacas
3.Ako vladas double haulom obavezno ga koristi bez njega sve ce biti prilicno teze
4.Usilji loopove i drzi ceo sistem zategnut, vetar ne prasta mlitave i labave loopove narociti napred.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Izgleda da je Igor napisao jedini post ovde koji odgovara ovoj temi! Vetar je vrlo zeznut protivnik ali je zato fantastican saveznik, zato uvek gledajte da ga maksimalno iskoristite i ako je moguce ,a u najvecem broju slucajeva jeste nikada ne bacajte direktno u vetar. Po vetru nikako ne bacajte preko glave...  vec uvek sa strane... i uvek tako da vetar gura strunu od vas, nikako prema vama. Ako je potrebno bacajte iz back casta... inace vrlo efikasna tehnika bas u ovakvim uslovima, daleko efikasnija od backhand tehina... i back i front drzite nisko jer tako vetar najmanje utice na njih... ako vec bacate protiv vetra frontalni ili frontalni bocni vetar.. posle stopa u frontu spustite stap sto nize...  drzite sve zategnuto i line handom kontrolisite strunu...


P.S

Kad je u pitanju vetar najbolji savet koji vam mogu dati.... obavezno nosite naocare!
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Sad procitah ovo, a u medjuvremenu sam ponovo vezbao. Danas je vetar bio za nijansu jaci.

Koristio sam vetar maksimalno, tako sto sam se okrenuo niz vetar  :yeswink:. Tad zaista nisam imao vecih problema, u smislu da mi sistem kolabira. Zabacivao sam do 15m kanapa (stap + predvez) bez zelje da postignem neku daljinu. Back cast daleko da je bio savrsen ali mi nije pravio problem. Onda se okrenem u vetar, par zabacaja, mrsenje - vreme da se ide kuci  :hammer:

Vezbace se ovih dana, pa cu primeniti ove preporuke... hvala momci...  :tbumb:
Mada, valjalo bi da prodje bez vetra za promenu...  ;)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Vezbaj nasumicno sve strane. Nemoj da biras s koje ce strane da ti duva vetar, kad uspes da uz razne tehnike dobijes sve borbe sa vetrom, veruj mi da kad bude vetrovitih dana to uopste nece da te polakomi da izadjes na vodu. Ako bude prilike da ti prakticno pokazem sve situacije kako da resis bice mi drago. poz
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja sam juče zahvaljujući vetru prvi put dobio Clousera u glavu :doh: Duvao je sa desne strane, ja moram visoki back cast da bacam preko keja, na kraju kanapa otežani Clouser tako da od nekih oštrih lupova nema ništa - dohvatio mi vetar ceo kanap iza mene i zaneo ga ka meni!!!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo jedne stare fotke da vidite kakvo brdo ja imam iza sebe, i da zamislite našta liče moji back castovi :doh:
 

Prilozi

  • IMG_0060_cr.jpg
    IMG_0060_cr.jpg
    62,1 KB · Pregleda: 313

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mito, ili promeni motku :D  spominjao si da imaš DH pa možda bi sa time mnogo lakše išlo
 
Vrh Dno