Vetar

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Vec sam pisao koliko umeren vetar pogoduje musicarenju bucova.U Kladovu je vetar svakodnevna pojava koja,ponavljam,moze imati blagotvorna svojstva za musicarenje ali moze potpuno da poremeti svaku koncepciju i da me natera da se spakujem.Na ovoj slici intenzivno duva vetar gornjak,koji bije pravo u ribolovca,i u ovakvim danima retko ko izlazi na vodu.Ja pak pecam i po ovakvom vetru jer on ipak dopusta kakve takve zabacaje a i nabija ribu u obalu,tako da dugi zabacaji nisu ni moguci ni potrebni.Ovaj vetar je svojstven po tome sto iznenada pocinje i isto se tako zavrsava.Jedina manjkavost kod ovakvog pecanja je konstantna pogrbljenost,pa me ledja odvaljuju po dva-tri dana nakon toga.
                                 

                         
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Vetar. :nowink: :nowink: :nowink: :nowink: :nowink: :nowink:
Ne pada mi napamet da posecujem vodu kada je vetar ma kakav bio..
Ako zesce kriziram i ne mogu da se kontrolisem musicar sa strane a varalicar ali 99% sam kuci...:bye: :bye: :bye: :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
gresis djecace gresis, vetar moze bas da odradi dobar posao, osim ako te sinusi ne zezaju
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U 100 % slucajeva zaglavim u bolnicu (sinusi odu u k...c)
Itekako odradjuje posao.. :'( :'( :'( :'( :'(
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
imao sam skoro jedno pravo vjetrovito musicarenje na TARI. Nije pomagao ni kruzni zabacaj,ali sam se nalovio lipaca ko lud. Preko 50 kom,a bilo je i pastrmke.Sve sam ulovio na bordo sedza.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
MIKI-FLY je napisao(la):
imao sam skoro jedno pravo vjetrovito musicarenje na TARI. Nije pomagao ni kruzni zabacaj,ali sam se nalovio lipaca ko lud. Preko 50 kom,a bilo je i pastrmke.Sve sam ulovio na bordo sedza.
Dobro došao Miki ! Eh 50 lipljena ... lijepa cifra svaka čast  :tbumb: a jel ostalo nešto iza tebe tih lipaca? :) Možeš slobodno nabaciti i pokoju fotografiju ako imaš.  :bye:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ne znam kako je u ostalim delovima Srbije,ali kod mene treći dan duva jugo.Neverovatno,ali u sred novembra duva vruć vetar!Ne može se na vodu jer vetar duva i dan i noć,možda večeras posustane!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Ne znam kako je u ostalim delovima Srbije,ali kod mene treći dan duva jugo.Neverovatno,ali u sred novembra duva vruć vetar!Ne može se na vodu jer vetar duva i dan i noć,možda večeras posustane!

Ali to je odlično vreme za grabežljivice  ;) ja bi bacao, barem bi probao.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ja vjetar iskoristim da lakše bacim...Suzim lupove i onda mogu i u vjetar...Nema problema,vježbajte.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Lefty Kreh na jednom svom dvd-u o fc-u baš daje fine instrukcije o bacanju po vetru i u vetar...pokazuje praktično na samom vetru...ja sam tada imao samo DT strunu aftma 5 i probao sam to na vetru i nakon nekoliko proba imao sam vec nekakve uspehe...ali nisam nastavio sa vežbama...ali kako kaže zeka "može se"...wind cast

E sada, na košavi sumnjam da može iko da baca kako valja :D ili drugim ekstremno jakim vetrovima
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Košava je malo dete za vetar gornjak koji duva kod mene.On nastaje iznad hidroelektrane,na Karpatima.Duva direktno u ribolovca,u grudi.Zna da bude olujni!Sreća pa ribu nabija u obalu.Nikakav zabačaj kod njega ne pomaže!Mučenje je zabaciti i 7-8 metara,ali opet kažem,ribu nabija u samu obalu pa dalje nije ni potrebno!Ko je ikada bio u Kladovu zna o kakvoj se dosadi radi!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Vetar je saveznik mušičara u castingu ,samo ga treba iskoristiti i to je to ,znači namestiti se tako da ti bije u ledja i zabačaji će biti sa lakoćom čak i sa velikim strimerima ... vetar je jedino loš za neiskusne mušičare .
Što se tiče ribe ,kod mene vetar pogoduje bucovu ,naravno ne orkanski vetar ali kao ovaj na slici dole je sasvim okej ..
za Štuku neću ni da pričam jer na mestima kao što je zasavica ili joca bez namreškane površine vode nema ni pravog štukolova ,štuka jednostavno voli pasije vreme ...
Hvala bogu sada postoje jakne od dobrih wind nepropustivih materijala tako da nema opasnosti ni po zdravlje!

Jedna vetrovita scena ....
bucov.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tačno osim ako si na vodi na kojoj ne možeš iskoristiti smer vetra jer bije ka obali pa za to trebaš čamac a nemaš ga  ;)

 
Vrh Dno