Vlasina

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Danas sam isao na Vlasinu...TUGA,STRAHOTA.... Definitivno su uspeli da upropaste i ovu reku,od Broda(5km od Crne trave) pa nanize prema Vlasotincu su uspeli da svedu reku na 1m i da pored nje naprave trasu kojom ce kako sam razumeo treba da prolaze neke cevi za vodu...nije ni vazno ali od onakve reke nije ostalo nista ali bukvalno nista.Ko planira moze da peca od mesta Brod prema C.Travi ali su tereni takvi(dzungla u pravom smislu te reci) da i plovkarosi ih izbegavaju a vise se vremena provede u akrobacijama nego u pecanju.Ja sam uspeo da se ispisem(to kazem jer je za mene Vlasina umrla) sa dve male od 12-13cm...sklopio stap i vratio se kuci.Zaista mi je bilo mrsko da bilo sta slikam ipak ce mi biti draze da gledam neke starije slike gde je ova lepotica bila svoja,lepa....

Jos nesto.....JEBO IM JA MATER,JEBALE IH MINI CENTRALE DAO BOG DA IMA VLASINA SVE TO ODNESE !!!!
 

Pes

Newbie
Učlanjen(a)
25.08.2018.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Jel Vlasina i dalje tema? Nije zaboravljena?
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Zaboravljena skroz ,Niko ne ide Tamo da peca,kazu pobili dinamitom sve!!!
 

Pes

Newbie
Učlanjen(a)
25.08.2018.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Epa nisu bas sve ali nije dobra situacija! Ribe je jasno sve manje ali ne drasticno. Ipak se nadje po neka siljka, neki krupniji klen jednom ili dva puta u sezoni. Problem je sto ja jos ne vidoh tu pastrmku. Elem hteo bih da uradim eksperiment sa kalifornijskom pastrmkom i lipljenom( bez obzira sto bi to dotuklo autohtone vrste jer: 1. Tradicionalizam ce ubiti Srbiju kao zemlju ako se ovako nastavi 2. I onako ce nestati ako ne danas onda sutra) na Vlasini koji bi, siguran sam, uspeo. Samo ne znam tacno kako da to izvedem. A ne mogu da se uzdam u lokalno udruzenje jer prakticno je prestalo da postoji a i ribocuvari su endemska vrsta. Srecom, ljudi iznad Vlasotinca, prema Crnoj Travi je sve manje, pa je reka, jedna od najcistijih u Srbiji. O najvecoj pritoci Luznici(Ljuberadji) koja bi bila raj za bilo koji vrstu pastrmke, da ne pricamo. Prosle godine sam video klince kako hvataju rakove na istoj i mnogi su se hvalaili kapitalnim primercima pastrmke ali to je malo verovatno.
Zapravo poribljavanje i obnova nije problem. Problem je sto to nema ko da sacuva. Da zastiti i organizuje.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Bas zato sta god da ubacis nece da uspe. A ubacivanje lipca koji postaje dominantan nad pastrmkom nije pametno....a kalife koja se ne mresti kod nas jos manje ima smisla. Bolje da se cilja na to da se sacuva neho da se zarad kratkorocnog boljitka sve upropasti

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
661
Broj reagovanja
299
Lokacija
Banja Luka
Idem sutra put Grcke... planirao sam pauzu nocenja negdje na jugu Srbije...
Ima li neko ekspres predlog gdje bi to vece moglo 2-3 sata da se okvase muve (grad, mjesto, teren..?)
Unaprijed zahvalan...
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
661
Broj reagovanja
299
Lokacija
Banja Luka
Napisah u temi Vlasina ali i drugerijeke na jugu dolaze u obzir... Stara planina mi je malo predaleko odvajanje, al Jerma recimo...? Nista ne znam o tim vodama....
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
U Predejane praviš pauzu i u J.Moravu kupaš malo muve. Ekspres predlog.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Trebalo bi da ima bucova, skobalja, klena, krkuše, belice. Nema pastrmke tamo.
 
Vrh Dno