Vlasina

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Reka Luznica koja se uliva u Vlasinu je nekoliko puta poribljavana potocnom pastrmkom i nije nista cudno da si ih pecao na tom potezu. Takodje ni kalife nisu redak slucaj ali vise ka Crnoj travi 2 ili 3 mislim da su ribnjaka ispod. Za kalife prema boljaru iskreno nisam cuo ali za potocare da i da se komadi i preko kila hvataju na plovak i po vecim virovima.
 

babac

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2009.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Znam ja za ovakve sporadicne ulove ali se uvek radilo o kaliforniskim pastrmkama koje su verovatno pustene iz ribnjaka
a za potocne pastrmke nisam cuo da su lovljene u ovom delu reke gde ih nikada nije bilo. Ipak tri velike pastrmke u ovom delu reke me navode na pomisao da se ne radi o izuzetku. Ovo pisem jer sve vise mislim da ideja o poribljavanju ima svog osnova.
 

bugitrs

Junior member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Najlepsa reka jugistocne Srbije, a po meni najlepsa reka Srbije, je unistena nebrigom i prekomernim izlovljavanjem,
aktuelni nacin izlovljavanja ribe na Vlasini su mrezice i takozvani zmajevi, koji se bacaju svuda i u svaki veci vir.

Krupan klen je desetkovan.

ovog vikenda sam pecao na Vlasni ispod i iznad sela Boljare i na uscu oko reke Ljuberadje, bilo je ulova klena, ali ni priblizno krupnih komada kao ranijih godina.

Moje misljenje je da je ovo pocetak kraja ove prelepe reke jer je u Tegosnici vec izgradjena brana za elektranu i formirano mini jezerce, jos dve pozicije iznad tegosnice se aktivno spremaju za izgradnju brana. 

Ne smem ni da pomislim na sta ce reka da izgleda nakon par godina od izgradnje ovih brana na reci.

Inace sam dobio informaciju da je ribocuvarska sluzba u skorije vreme vise puta hvatala ribokradice ispod slapova na novoj brani kod kojih su nadjene po 40-ak komada malih potocnih pastrmki, ribokradice su procesuirane po zakonu.

Na zalost zbog veoma urasle i nepristupacne obale ribocuvari ne mogu da stanu na put ribokradicama sa mrezicama - zmajevima koje se nemilosrdno koriste.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Slike od letos ali cisto da osvezimo temu o ovoj lepotici...

49400598.jpg

44327964.jpg

90061680.jpg

19410770.jpg

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Što ja volim ovakve male i "džunglaste" rečice pa to je strašno, prosto me teraju da se zavlačim i tamo uživam.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Strelac je napisao(la):
Što ja volim ovakve male i "džunglaste" rečice pa to je strašno, prosto me teraju da se zavlačim i tamo uživam.
Posto si lud za malim rekama i dzunglastim terenima kad krene sezona imam par recica po tvom ukusu pa mozemo da ih obidjemo zajedno.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Biće mi veliko zadovoljstvo. Ja bih radije proveo sat vremena na ovakvoj rečici nego 5 sati na nekoj komociji.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ko sebe da slusam/citam,ne volim brate vasare...Nema nista lepse nego kad udjes u reku a cujes samo ptice i zubor vode...nema radoznalih pogleda,kibicera,onih sto uvek i u svakoj prilici znaju na sta najbolje radi...ne trcis za nikim,jednostavno ides uz reku i uzivas...vir...brzacic...po koja potocara,po neka zalutala kalifornijska... :smoke:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
              Vlasina danas,otvorili smo sezonu na ovoj prelepoj planinskoj recici,nije bilo ulova  :doh: ali zato se proveli :tbumb:

                                                                                      Put za vlasinu



Uploaded with ImageShack.us

                                                                                      Crni u svom stilu


Uploaded with ImageShack.us

 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
                                                                                      VEKA SAX



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

 
Vrh Dno