Vreme je da se proba na Juznoj Moravi

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
...njegova i moja slika
 

Prilozi

  • bucov.jpg
    bucov.jpg
    7,3 KB · Pregleda: 337

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prošle godine nisam ni pokušao da lovim bucova, a toliko sam najavljivao. Evo sad se spremam da idem na J. Moravu i probam da ulovim nekog. Odavno nisam to radio, pa imam malu tremu. Kao da strahujem da neću uspeti. Molim Boga da voda bude koliko-toliko bistra i da ne duva moravski tornado. Čuo sam da bucov raubuje i da "traži" strimere...
Videćemo. Nije lako uloviti bucova mušičarskim priborom na Južnoj Moravi.
Eee, a nekada sam bio u bucovskom fazonu i, na čuđenje brojnih varaličara, vadio krupne bucove iz J. Morave. Voleo sam da ih iznesem na travu i naređam. Ihh, a sve komadi kao lososi.
Dok motam strimere već mi se komeša nešto u stomaku i testisima. Predigra je dobra, videćemo kakav će biti sex. :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zagađivači nemaju milosti. Voda se providi na 1cm! Kao kafa. Ništa od bilo kakvog ribolova, a još manje bucova. Debeli minus za ministarstvo zaštite prirodne sredine.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Drugari,bucova na J.Moravi aktivno jurim vec 10 god na varalicu,par puta sam probao na strimera ali mi se ne svidja,previse je tu "fizikalije" i bucka preko 4 kg je skoro nemoguce uhvatiti na povrsini,a u Moravi ih ima i preko 8 kg  :drool:,a takav bucko NIKAD nece da izadje na povrsinu da se hrani,samo vobleri 13. i dzigovi pa da vidis cudo !!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Terzo, nemoj da mi varaličariš sad ovdi! :lol: Ako se naljutim, videćeš ti hoće li bucovi od 8 kg muvu. Neka se samo izbistri kao nekad, jer ja ne mogu da podnesem onu kafenu boju.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Secam se kad sam pocinjao da bacam musicu da je u blizini Kladova postojalo mesto gde su ziveli tako kapitalni bucovi kao u Terzinoj prici.Posle su na tom mestu napravili carinarnicu pa ribolov nije dozvoljen, evo, petnaestak godina.Bese pocetak leta,voda se izbistrila,opala,ali je mesto na kom smo pecali imalo dubinu preko5-6 metara,zbog pristajanja brodova,a pecalo se sa takozvanog bedema visine nekih 2 metra.Moj drug je bacao tada popularnu sikadu a ja sam imao neke strimere,koje danas ne bih ni lud vezao za ribolov.Prvi zabacaj nista,drugi malo dalje,i cim sam krenuo sa povlacenjem tako je lezerno izronio komad od sigurno nekih 5-6kg. da smo mu videli i otvorena usta i glavurdu,i celo telo koje je vise slicilo kakvoj crnoj senci nego bucovu.Secam se da sam u trenutku kad je vec otvorio usta za usisavanje,ja cimnuo,refleksno, od straha sigurno,strimera da je on poleteo iz vode, sto je ribi bio dovoljan signal da lagano zaroni ka sigurnijim dubinama.Deca ko deca,vriska, dreka,dolazismo na to mesto dok nisu zabranili.
Zaboravio sam da napisem da se ovo dogodilo u ranu zoru.
              Rana zora i predvece su najbolje vreme za krupne bucove,mada ja ipak prednost  dajem zori jer tada sitne bele ribe i nema toliko, a bucov je tu iako  ne pokazuje svoje prisustvo.I da,dobro vodjen strimer je neuporedivo bolji plen od bilo koje varalice.         
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
u 90% slucajeva ce bucov (govorim o komadima preko 4 kg) pre da napadne varalicu nego strimera !!!
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
...pogotovo sad kad je velika voda i kad je krupan bucko duboko i uz obalu... samo neka dobra 11 i polako cesljanje  pri dnu :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
U rano prolece najbolji izbor jeste varalica,ali vec od maja meseca pa nadalje strimer je neprevazidjen.Imao sam prosle godine par promasaja bas krupnih bucova i jedno kidanje,ali ove godine nadam se obaram licni rekord.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja tvrdim da je uvek bolji strimer, ako se pravilno vodi. ;)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Vreme je da se proba jer je J.Morava napokon bistra i cista cak se moze primetiti i da je klen promrdao u malo vecoj kolicini.
A da li je uzrok njene cistine zastoj bagera,ili bilo cega drugog videcemo sutra.
Nameravam da krenem na bucova strimerima i malo da bambulisem klena ukoliko ima povrsinsku aktivnost..
--POZZ--
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Drugari,pa gde ste bre...
U zadnje vreme sam malo olabavio sa musicarenjem,a ovo je razlog...3,5 kg...
...i ostajem pri tvrdnji da je za bucova bolja varalica od strimera...
 

Prilozi

  • bucovche.jpg
    bucovche.jpg
    93,4 KB · Pregleda: 298
Vrh Dno