Vreme je da se proba na Juznoj Moravi

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Terza je napisao(la):
...i ostajem pri tvrdnji da je za bucova bolja varalica od strimera...
Ma baci to iz ruku,mislim na varalicu,hvataj to na strimera ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odavno ne jurim bucova (ofarbana Morava), ali mene su varaličari redovno nemo posmatrali dok ja vadim bucove, a oni jok. :eek:
Dobro se sećam njihovih vlažnih očiju i krupnih knedli u grlu. :'(

main.php
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
bacao bi ja strimera,ali nekako mi ti zabacaji od 50-ak i vise m slabo idu....
Milance,a za pactrmku koristim iskljucivo struju,nekako mi je zanimljivije...moze ponekad i macola (tehniku moze da vam isprica Randja)

... i o5 tvrdim da je za bucova bolja varalica od strimara...

Randjo,koliko se ja secam tih godina smo bucova jurili na istom potezu i dok si ti imao 1 ili 2 ili nijednog dnevno ja nikad nisam bio bar bez 3,a ponekad i preko 15 (jednom mi se desilo da sam za 3 sata izvadio 22 komada od 1,8 do 3,9 kg) za tih 3-4 sata bacanja i niko ne moza da me ubedi da je za bucova bolji strimer od varalice,strimer jeste atraktivniji ali je varalica efikasnija...
...odo da upucam jos kojeg varalicom,a posle cu da vam kazem da je pao na strimera...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Terza je napisao(la):
bacao bi ja strimera,ali nekako mi ti zabacaji od 50-ak m slabo idu....
Milance,a za pactrmku koristim iskljucivo struju,nekako mi je zanimljivije...moze ponekad i macola (tehniku moze da vam isprica Randja)

... i o5 tvrdim da je za bucova bolja varalica od strimara...

Da Savski bucovi mogu da ispricaju pricu o legendi zvanoj kozija brada, tesko da bi ti ostao pri svojim tvrdnjama :hammer:.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Terza je napisao(la):
... i o5 tvrdim da je za bucova bolja varalica od strimara...

Ih, ko zna da baca varalicu može da masakrira ribe, ali zar ovaj forum nije namenjen onima koji se bave drugačijim sportom?
Predlažem da se vratimo temi.  Mušičarenje ostalih riba > Mušičarenje bucova > Vreme je da se proba na Juznoj Moravi
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Terzo, ja sam tvoj fan. Oduševio si me kada si maznuo onog bucova od oko 5 kg i smesta ga prodao seljaku u Mramoru. :tbumb: Kakvo slikanje, hvalisanje, prepariranje i ostale gluposti. Profesionalac bre! :doh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Terzo,ako je on na 50 metara od obale tu gde ti pecas,onda razumem zasto ne hvatas musicar u ruke.Ali ovde kod mene je najdalje 20 metara od obale,uglavnom su u samoj obali,a tu se najvise sprdaju sa varalicama,pogotovu kad je bistra voda.Svaka voda,drugaciji rezim.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Terzo, ja sam tvoj fan. Oduševio si me kada si maznuo onog bucova od oko 5 kg i smesta ga prodao seljaku u Mramoru. :tbumb: Kakvo slikanje, hvalisanje, prepariranje i ostale gluposti. Profesionalac bre! :doh:

Bio je prodat u Novom Selu  za 30 dm  :-*


Zvezdane pa lako je onda tebi da vitlas i ja bi ga rado jurio na strimera da je tako i kod mene ali nije,krupniji komadi su dalje a ovi do 1,5 kg bi mozda i mogli da se vitlaju,ali kako da jurim njih kad se 30 ak metera dalje javljaju oni grbavi  :drool:...
sad sam doso sa Morave,tuga...duva jugo i od bucka ni glasa,ali zato deverika skuplja nesto sa povrsine??...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Terza je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Terzo, ja sam tvoj fan. Oduševio si me kada si maznuo onog bucova od oko 5 kg i smesta ga prodao seljaku u Mramoru. :tbumb: Kakvo slikanje, hvalisanje, prepariranje i ostale gluposti. Profesionalac bre! :doh:

Bio je prodat u Novom Selu  za 30 dm  :-*

Zaista vrhunac sportskog ribolova! Mix i Terza bi trebalo da posete forum sajta www.prodajemribu.com  :D ili da pokrenu svoj www.jeftinaribauhvacenanamusicu.com
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
i ja sam lovio te ogromne grbonje na dunavu varalicom, posle sam prešao na muvu. ko zna da uvati rubu ulovit če ju bilo varaličarskim ili mušičarskim trikovima...ali ovde se ne bi trebalo govoriti o tome šta je kao efikasnije jer na ovom forumu ne tražimo efikasniju tehniku "kako do ribe" nego govorimo i izdižemo ff iskustvo iznad svakog ribolovnog iskustva. Možda neko efikasnije lovi varalicom ali ja lično/osobno/personalno više uživam kada ulovim bucova i bilo koju ribu ff tehnikom i priborom. I ja sam imao ponekada problema na dunavu sa bucovima koji rade na 50m od obale ili više. Problem je bio rešen ali sada kao isključivi mušičar bi tom bucovu došao na nekih 30m čamcem i usidrio se...ima rešenja za sve  :)  :bye: 

Nama mušičarima je svaka riba ulovljena "umetnom muvom" draža od bilo kakvog ulova varalicom ili prirodnim mamcem.  :yeswink: Zato mušičarimo!  ;)

Pa da se vratimo na temu "Vreme je da se proba na Juznoj Moravi"...kolege mahač u ruke, strimere (kratke, dugačke) raznorazne isprobane i ne isprobane....rano svitanje, popodne, predveče...juriš na bucova, na one od 5kg pa na više... nadam se slikama :yeswink: :bye:
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Seb,
sta cu kad nemam camac,moram nekako da se snalazim...



simpson H je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
juriš na bucova, na one od 5kg pa na više... nadam se slikama :yeswink: :bye:

Mislis slike sa pijace ili... :D Seb vidis sta Mix rece

Kakvo slikanje, hvalisanje, prepariranje i ostale gluposti. Profesionalac bre!


:hammer: :hammer:

Simpsone u to vreme ja Stradic bio izuzetno skup,mislim da je bio oko 290 dm...morao je nekako da se isplati...

i sta se koj moj ja ovde tebi pravdam,moja stvar je sta sam ja radio sa ribom
 
Vrh Dno