XXL Strimeri

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa od tih sintetičkih materijala tipa slinky fiber ,polipropilen  i slično  ili perja  koje baš i ne pije vodu sigurno da svaka #10ka obavlja posao ali ako voliš zečetinu od 30 cm ... to je već zajebana rabota... bacam ja #9kom šta oćeš ,opteretim kanap i sa tonućim polyleaderom što mu dodje kao još jedan strimer plus da sam zakačio ... može ali realno bi to sve išlo lepše sa nekim jačim štapom ...
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Šone je napisao(la):
Pa onaj tvoj varaličarac ako nije #13 nije ništa  :)

Taj stap je nesto potpuno netipicno, ja bi ga okarakterisao kao jedanajsticu... akcija je malo drugacija od vecine musicarskih stapova, duzina od 7'6'' takodje... ali vrlo efikasna alatka... tako da nije bas najbolji primer kada se govori o tezini pribora koji je potreban za velike strimere. Normalna "devetka" je bez problema izlazila na kraj sa velikim "XXXL" strimerima koje smo koristili. Evo ljubo je citavu proslu sezonu lovio sa Winston Ibisom klase 9wt, a ni za Redingron Predator 9wt koji smo testirali sredinom januara veliki strimeri nisu predstavljali nikakav problem.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je istina, ako več bacaš mokre peškire onda valja imati nešto primereno tome.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
StY_EsoX je napisao(la):
Kako bi strimer sa dve udice bio sto vise nezakaciv, na prednjoj udici je stitnik a zadnja udica je okrenuta prema gore, i ovo u praksi dobro funkcionise.

zbog toga sam i pitao, hvala ;)
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Dok su za male i srednje stucije strimere zonker trakice dobro resenje.. za velike strimere ovaj materijal je los izbor. Poenta je da ovi veliki strimeri i u vodi zaista deluju veliko zato je kljucan faktor i siroka silueta, silueta je vaznija on duzine kod ovih velikih strimera.  Dobru silueu strimera od 25-30cm je jako tesko uraditi od ovih trakica.. jer je dlaka na njima vrlo kratka.. cak i kad se podupla i dalje se dobija strimercic sa uskom siluetom.

Tonuci poly leader samo dodaje jos par graina na glavu strune.. ali to je skoro beznacajno, tako da se sistem ne ponasa ni priblizno isto kao kad stavis jos jedan strimer. Poly leades kod velikih strimera cak pomaze da se strimer lepo okrene jer bolje prenosi enekrgiju.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Doduše nisam još probao da nakačim dva strimera  :D a da polyleader opterećuje sistem opterećuje ga i to baš lepo ,ne znam za  neke druge štapove ali na mom štapu #9 se to oseća ,imam ispucavanje bar 3-4 metra više kada skinem polyleader i stavim samo monofil i sajlu ...
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Sa 9wt priborom razlika ne bi trebala da bude osetna, a kamoli ovako drasticna! Ocigledno negde pravis gresku ili si lose ukomponovao pribor ili treba jos da poradis na polju fly castinga i doteras malo tehniku!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
To je tacno da veliki strimeri treba da imaju i primerno široku siluetu ali za mutne vode tanji i dugački strimeri sa malo više fleša mogu da budu jako efikasni jer imitiraju bljesak večeg plena bilo stomak ili bok prilikom koprcanja, imam jedan takav več par sezona i sa njim sam polovio ogroman broj štuka....nije baš xxxl ali je xl ipak isti takav od 25cm bi bio fantastično učinkovit jer u mutnoj vodi on imitira bljesak plena od 30cm ;)

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa ne znam tehnika mi je  ono back cast pa kad mi se napuni štap ja uradim foward cast,stop i sve tako ,to je valjda to . ..a možda jednostavno moj štap nije predvidjen da ispucava toliku težinu  na dvadeset i kusur metara ,strimer (najčešće zec od 15-18 cm ,  dvorepi sa epoksi glavom ) + sinnking polyleader .Bez polyleader ispucam destinaciju od 22-23 m ( toliko smo merili ) a sa polyleaderom jedva 20 m ,koristim strunu attack wf9  na RST'u #9 ,ta struna ima neku glavu od 10 m dužine  . Evo uporedjenja radi recimo sa štapom Vision 3 Zone #8  ispucam celu strunu do bekinga 25 m sa 3 false casta i strunom attack wf8 i sa nekim laganim bucov strimerom naravno bez polyleadera ,nisam neki caster ali pretpostavljam da mi nije tehnika toliko loša ,možda bi neka druga struna bolje pasovala na ovog RST'a da ga jebem  vidim ima sada neka nova struna Vision Big Daddy sa kratkom glavom od 8 metara  ili možda ipak štap #10 ,plašim se da sa povećavanje klase štapa ne izgubim onaj jedinstven osećaj borbe kada  imate ribu na mušičarcu ... Koliku vi pokrivate destinaciju i sa kakvim strimerima ?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
batko uzi ti OutBound Integrated Shooting Taper sa intermed. glavom pa da vidiš kako to leti...ja sam prezadovoljan mojom osmicom.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Šone je napisao(la):
Pa ne znam tehnika mi je  ono back cast pa kad mi se napuni štap ja uradim foward cast,stop i sve tako ,to je valjda to . ..a možda jednostavno moj štap nije predvidjen da ispucava toliku težinu  na dvadeset i kusur metara ,strimer (najčešće zec od 15-18 cm ,  dvorepi sa epoksi glavom ) + sinnking polyleader .Bez polyleader ispucam destinaciju od 22-23 m ( toliko smo merili ) a sa polyleaderom jedva 20 m ,koristim strunu attack wf9  na RST'u #9 ,ta struna ima neku glavu od 10 m dužine  . Evo uporedjenja radi recimo sa štapom Vision 3 Zone #8  ispucam celu strunu do bekinga 25 m sa 3 false casta i strunom attack wf8 i sa nekim laganim bucov strimerom naravno bez polyleadera ,nisam neki caster ali pretpostavljam da mi nije tehnika toliko loša ,možda bi neka druga struna bolje pasovala na ovog RST'a da ga jebem  vidim ima sada neka nova struna Vision Big Daddy sa kratkom glavom od 8 metara  ili možda ipak štap #10 ,plašim se da sa povećavanje klase štapa ne izgubim onaj jedinstven osećaj borbe kada  imate ribu na mušičarcu ... Koliku vi pokrivate destinaciju i sa kakvim strimerima ?

Ako ti je ovo tehnika onda je sve ok jer je to imperativna tehnika za pokrivanje "destinacija".

Salu na stranu... distanca (pogotovo ona koje se koriste u prakticnom ribolovu) nije merilo dobro savladane tehnike, i najcesce se teribolovne distance mogu doseci i sa vrlo oskudnom tehnikom! U tvom slucaju ocigledno nesto ne stima.. jer pecajuci sa priborom klase 9wt ne bi trebalo uopste da bude razlike sa i bez poly leadera.  Kao sto sam vec rekao poly leaderi obicno jos bolje okrecu velike strimere... tako da su odlican izbor za musicarenje stuke. Kada se lovi iz camca nema potrebe za predugim zabacajima... tako da su uobicajeni zabacaji koje koristimo tu negde oko 20m... mada mi nije problem plasirati strimer (a strimeri koje koristim su uglavnom 23-30cm siroke siluete) ni mnogo dalje ali u vecini skucajeva za tako nesto nema potrebe. 
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa baš je iz čamca fora da se što veći prostor pokrije ,što duži izbačaj to bolje a kako padne u vodu strimer ..ako o štuki pričamo  pa baš i nije mnogo bitno  ..nije suva muva da mu treba prezentacija .
Eto naprimer varaličari baš zbog toga boljeg pokrivanja prostora i imaju više ulova recimo na Joci ,ili su im gvoždjurija okićena udicama bolji mamac od strimera?
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Za taktiku kojom se mi koristimo na Joci sa jako dugim zabacajima se preskace mnogo interesantnih mesta tako da se mnogo losije pretrese teren... ni duzi zabacaji nisu problem ali gledajuci procentualno malo toga interesantnog se desava tamo daleko. Recimo kada se peca iz float tuba teren se mnogo detaljnije pretrese nego iz camca, a zabacaji su daleko kraci.

Prezentacija (odnosno kako ce strimer pasti na vodu) i nije toliko bitna.  Kod zabacivanja velikih strimera, ono sto je najbitnije je biti efikasan i uz sto manje mahanja i manje ulozene energije zabaciti strimer tamo gde treba... ma koliko svoju tehniku smatrao "ne tako losom" uvek moze da se poradi na njoj, pogotovo ako smatras da ce ti dugi zabacaji doneti bolji ulov. A upravo siromasna tehnika ti moze biti razlog sto ti poly leader "smeta" u zabacaju.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa da Dane ,sem što si iz čamca daleko upadljiviji nego iz float tube a na kraće distance bi bilo razumnije samo ako gadjaš ribu to jest da mušičariš  na vidjeno ,što nije slučaj na Joci ili bilo kom sličnom mestu u našoj okolini . Koliko god da smo tihi u čamcu ili bar da se trudimo u tome uvek je bolje da strimer bude što dalje od čoveka tj štapa jer deluje manje sumnjivo ,tu se valjda moramo složiti.
Znači ipak tih 20 metara iz 3 false casta  je ok ili 23 metra  ,toliko sam razumeo da i vi ispucavate .Eto kada se vidimo negde daću ti moj štap pa ćeš da se uveriš  i sam da mu bukvalno taj polyleader napravi malu zbrku (ništa strašno) u sistemu  ,ovako je bezveze da se ubedjujemo.Po mom mišljenju meni ipak treba štap #10ka da bi bila perfektna za strimere koje koristim za štuku ...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Slusajte vas dvojicica, za kaznu da se dogovorite ko ce sa ekipom iz Kragujevca na Jocu, naravno kad resimo i dogovorimo da dodjemo, na druzenje, na moje vino, na pokazivanje lokacija i ostalo propratno zezanje posto ste na Joci bili vise nego ostali...  ;) ;)

i mozete da nam poklonite ponekog xxl strimera ako mi bas ne pogodimo temu i ideju sa onim sto ponesemo  :smoke:

 
Vrh Dno