Zasavica

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Stotinu mu dabrova Zasavice, ovo je jedna zdravo ružna svinja!  :eek:
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Goci je napisao(la):
Stotinu mu dabrova Zasavice, ovo je jedna zdravo ružna svinja!  :eek:
Jelenskih mu rogova i hiljadu mu retorti i tako mi čukun dede vrača ............ eeeeeeeee kako su to lepa vremena bila kad su se čitali stripovi  :drool:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Da se malo vratimo  lepšim stvarima na zasavici a to je.... ;)

12976577.jpg


38605556.jpg


74649700.jpg


86499537.jpg


95899040.jpg


 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
dada šone opiši od čega si pravio te muhe i kako  :naughty: :naughty:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je nas kolega radio neku svoju verziju "spoon fly" o kojoj smo vec govorili na forumu http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1258.0

Koliko se da videti Šone je to malo prilagodio štujama  :)

@Šone, jel pala kakva štuja i na tu "muvakašiku"?
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Šon, jel ti ovo koristiš Hard Mono?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
idemo redom ...


Ovaj što liči na kašiku je prosto da prostije nemož biti ,isečeš policelon u oblik i da bude malo duži od udice ,,provučeš udicu tako da policelon dobije zakrivljen oblik  ,ja sam ga farbao u silver metalic auto lakom ,iscrtaš oći ,šare ..itd ,for je u tome da pada uvek na tu zaobljenu stranu tako da možeš da ga baciš na lokvanj i polako pomeraš..
na žalost ništa nisam dobio na njega ,nisam ga forsirao mnogo ..

ovi drugi strimeri su
-Gurgler na udici #2
- Popper od pene veoma prost koji sam dobio od drugara da probam kako radi

sve u svemu sve su površinske varijante idealne za veoma zatravljene terene kao što je Zasavica ,nije tu dizajn previše bitan ..već

taktika i vremenski uslovi

obavezan vetrić

bacaš što dalje od čamca možeš

gadjaš što bliže možeš trsci ili rupe u lokvanjima

i na kraju Goci nije hard mono
već običan monofil 0.50 ,to mi je sada najnovija fora jeftino  i štuka nema teorije da ga pregrize ,sajle me nerviraju jer smetaju radu strimera ,kontrolišeš samo posle svake štukajle dal je oštećen ako je oštećen isećeš novo parče monofila i zameniš ceo predvez ,pošto sam mušičario po površini ,predvez mi nije bio duži od 2m ,sasvim dovoljno ,štuki ne smeta ...






 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
možr bez sajli, ja sam godinama tako varaličario mada sam ponekada ipak koristio sajlu, isto tako i sada kako mušičarim sam mnogo štuka ulovio sa predvezom od spin špage ali ipak evo u zadnje vreme koristim sajlu i moram reći da mi ne smeta jednostavno je ovaku privežem i nema frke. Sajla je Surflon MICRO ULTRA 17 Lb.
 

Prilozi

  • sajlica i strimer.jpg
    sajlica i strimer.jpg
    92,5 KB · Pregleda: 321

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Šone je napisao(la):
i na kraju Goci nije hard mono
već običan monofil 0.50 ,to mi je sada najnovija fora jeftino  i štuka nema teorije da ga pregrize...
Ok, to je to, hard ili običan, opet monofil. Taj od 0.50 mm svakako da može da posluži za štukice do kilo-dva, ali sve preko toga je veeeelika kocka.  8)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa jeste Goci teško da će izdržati zube neke 5+ ali iz dosadašnjeg nekog mog iskustva sam ustanovio da takve ribe neće da uzimaju po površini ,što bi se reklo teško se dižu ,ne znam možda je neko imao drugačija iskustva  :blush:

Sebastijane  ta sajlica Surflon MICRO ULTRA 17 Lb  deluje dosta savitljivo čim je vezuješ u čvor ,znači memorija skoro nikakva a i tanko je deluje zanimljivo ,e sad bitna je stvar da li tone ?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Tone kao svaka sajlica ali nije baš neznam kako teška, eto ja sam bacao moje Bangere i nisu se potopili ni malo  :) Kako bi se pokazalo sa malim popercicima ne znam. Hoće se desiti da posle nekoliko štuka usled borbi sajlica se malo deformiše tu gde si je vezao ali ja tu nisam našao nikakvu manu...estetski nije onda baš nešto ali i dalje se može loviti bez problema. Kada mi se sajla več jako izsavije od riba onda je promenim zbog lepšeg vođenja i zabacivanja. Nekoliko štuka od 2, 3 i jedna od 4 kiliograma ove godine su mi dodatno uticale na to da definitivno non stop ipak koristim sajlu jer ove malecne su itekako opake ribe kada progutaju celog strimera a kamo li one veče od preko metar...dok sam davno varaličario večina štuka nikada nije progutalo varalicu....dakle svi leptiri, kašike, vobleri su se kačili u skoro sam rub čeljusti...jednu od 5kg sam dobio na meps 5 i zakačena je bila u sam kut čeljusti...verovatno sam specifično vodio i davao kontru da su se večina tako zakačile a bilo ih je ogromno mnogo...mada priznam dešavalo se da sa stavljao sajlu...a kada sam lovio silikoncima uvek sam dao sajlu jer njih su mi uvek progutale duboko...tako je sada i sa strimerima...zbog specifično vođenja strimera večina mojih štuka ga proguta duboko ili barem toliko da malo žvaču i sajlicu...zbog toga sam odlučio koristiti samo sajlu. Ako bi ciljano lovio onu siću od kilo' sajla mi ne bi trebala več sam debeo najlon ko ti što koristiš ili spin špaga. Sa spin špagom sam jednu godinu mušičario štuke i nakon par dvokilskih štuka sam definitivno morao promeniti taj predvez. Tako sam izvadio i jednu trokilsku bez špage, da nije bilo mog teleskopskog meredova i da bi borba još koji sekund duže potrajala sirotica bi otplivala sa strimerom u ustima a ovako sam je u poslednji tren izvadio i pustio oslobođenu udice...tako sam ja odlučio da više ne reskiram kada ciljano lovim štuku.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Evo od juče sa Zasavice ,voda je hladna kao led 4 štukice i duplo više promašaja po površini .. kako stavim predvez sa sajlom neće da uzme a kako stavim predvez bez sajle tako napada ...samo sam čekao da ga drmne neka zverka pa da mi sve pokida..to se nije desilo ali se zato desilo da mi elisa od pente preseče skoro novu rio strunu eto kad čovek neće da nosi stripping basket...

05112009596resize.jpg
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Prvo debeli monofil, sad ni to... Sve lepše od lepšeg...  :doh:

:)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:D ipak sam stavio  0.50 da ne bude zabune ali bez sajle...jao kako volim mušičarenje štujke na površince...mmmmmm
 
Vrh Dno