Zasavica

peruci

Newbie
Učlanjen(a)
12.09.2009.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Sigurno da moze i leti da se cacka sa poperima ali tad uglavnom forsiram Drinu i uscu Drine u Savu.Ima dosta mesta na Zasavici gde ne zatravi skroz zbog vece dubine.Bude tepih 3-4m od obale al na sredini je 30+cm od povrsine.Meni ne izlaze one ogromne babuske iz glave odkad sam procitao tekst o njima.Posto sam varalicario mogao sam samo da uzdisem i da ih ispratim pogledom al sad je druga prica.Jedva cekam da probam.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Da na Zasavici ima ogromnih baba ,prolaze pored čamca u jatima ali nekako mi beše mrsko da ih čačkam kad znam da ima još većih štuka a i nosio sam samo štap #8 ...neznam koliko bi bilo sportski prvo ih privući nekom primamom pa im onda servirati nekog gammarusa ..ali mi pade sad na pamet  ??? e da video sam jednom i dobrog šarana oko 4 kg  ispod samog čamca ..ali ipak na kraju nekako štuka mi je no 1 ...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nesto osecam da ce Peruci da napravi Fly Pike Day na Zasavici. Oces? A? Da se spremamo? Kad rece da ce da bude?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Djole ovo je bez ikakve šale fantastična ideja  :tbumb: ja savetujem po dosadašnjem iskustvu ako se ikada dogodi takvo okupljanje da je polovina septembra pa do kraja oktobra najbolji period za mušičarenje štuke na Zasavici ,trava je veoma visoka ,voda povučena iz trske a tako je i sva riba u koritu  ,skaču kao nenormalne na poppere i veće i manje ,ludilo ... šta da kažem ovakav mušičarski doživljaj  se teško zaboravlja .
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Zovite onda i mene da mogu učiti od vas  :-[ . još sam zelen pa bi mi dobro došlo neko druženje sa mušičarima.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Šone je napisao(la):
Djole ovo je bez ikakve šale fantastična ideja  :tbumb: ja savetujem po dosadašnjem iskustvu ako se ikada dogodi takvo okupljanje da je polovina septembra pa do kraja oktobra najbolji period za mušičarenje štuke na Zasavici ,trava je veoma visoka ,voda povučena iz trske a tako je i sva riba u koritu  ,skaču kao nenormalne na poppere i veće i manje ,ludilo ... šta da kažem ovakav mušičarski doživljaj  se teško zaboravlja .

HEHEHE ko bre da ceka septembar, sad ce zabran za par nedelja a opet otvor 1 aprila to je pravi termin  :) OTVOR sezone, bitno da se druzimo ko i uvek a koliko ce bas da uvatimo tog dana otom potom. Bice to jos veci izazov
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
prvo,tamo gde se organizuje stukijada na zasavici(selo zasavica2) je nista u poredjenju sa 10ak km uzvodno izmedju zasavice 1 i ravnja,to je najbolji deo bare i tu je u pola manje siroka nego na valjevcu gde se stukijada organizuje.drugo,manje napadnut teren od varalicara jer svi idu po dozvole i camce na valjevac tako da malo njih peca u ovom delu, i trece peruci zna gde su mame stuje a ima i svoje mesto koje samo nas par zna i tu nikad nije prosao a da nije upecao stuju(nece da se hvali taki je znam ga ja dobro)....bila bi dobra prica da se skupimo i musicarimo svi na kamaru jer tamo stvarno ima krokodila.....leti je bara zatravljena ali camcem se prolazi svuda lagano jer je kroz sredinu trava na 30-50cm ispod povrsine kao sto peruci rece, i moglo bi da se cacka popercicima sigurno bi bilo ribe znam milion posto da je tada niko ni ne pokusava da peca,udarni termin za baru je septembar i oktobar tad ih je peruci ubijao....zivi bili pa se videli i oprobali
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
10ak km uzvodno izmedju zasavice 1 i ravnja,to je najbolji deo bare i tu je u pola manje siroka nego na valjevcu

ček ček Gegula  ajde sad šta mu dodje uzvodno brate ? jel od valjevca ka mačvanskoj mitrovici kad bi gledali ili na suprotnu stranu ? Išao sam ja od Valjevca pentom sve do onog proširenja gde je velika dubina na nekih 5 km odprilike od valjevca a išao sam i veslima  jesenas na suprotnu stranu jedno par kilometara kroz uzak kanal ...

p.s ljudi nemojte da mi se smejete što ne znam šta je uzvodno a šta nizvodno  jer je voda na zasavici skoro barska.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
uzvodno ti je sone od valjevca ka ravnju a ka macvanskoj mitrovici je nizvodno,jer je bara povezana podzemnim putem sa drinom i skroz do pocetka macvanske mitrovice ja zasavica a posle se smanjuje pri ulasku u macvansku na svega 10ak metara i onda se zove bogaz koji se posle uliva u savu....
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ima li nekih svežih informacija sa Zasavice ,gde je Peruci ? Da li je travuljina po površini,Da li je Voda u koritu ?
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
peruci ne ide na baru trenutno,ceka pocetak septembra tad je termin,sad je zauzet drinom i klenovima.......
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
koliko je dnevna na zasavici?mora prekretnica da se pravi...jal vbk i bass ili stuja na zasavici......
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Tomose ,Zasavica je po meni kao izmišljena za mušičarenje štuke ,bio sam na VBK sa fly i živ sam se namučio zbog nepristupačne obale ' možda bi bilo bolje da sam imao neki čamac  ahh sad ...,Zasavica ima dobrih riba čak i pokoja big mama preko 10kg lično video kako pliva ,Voda poprilično plitka ,mislim da nema veće dubine od 2-3 m maksimalno u nekim delovima dok je većinom oko 1 - 1.5 m dubine  ,u jesen je dubina vode uz trsku oko pola metra  ,voda je bistra ,štuke uzimaju strimera po površini ,Zasavica je prilično uska tako da je moguće malo boljem Flycasteru da pokrije obe obale i na najširem delu ..mislim šta više poželeti .

**
Dnevna + čamac oko 600 din ,nisam 100% siguran oko cene ,uglavnom tu je negde 100 din gore dole .
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
600-700 dnevna??hhahahahahahah!!IDEMOOOOO!!!!
ajde sad da se uozbiljim....smesna je cena a i mislim da mi je blize od vbk.....bassa obozavam,mada verujem ti i ako kazes da si ti imao problema kao iskusan musicar,sta bi tek ja tu uradio?zapalio bih trsku kao Stimac zito......
jos malo da zahladi i mislim da ce biti idealno.....dogovaramo se tu nas par odavde da palimo tamo,pa kad budemo isli,javljam i tebi,ako nam se poklope termini,idemo.....
hvala ti na info,potpunija je slika sad i jos veca zelja da se ode tamo.... :)
problem ce biti nase petice....nadam se da ce stuje hteti manje zalogaje.....
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
**
Dnevna + čamac oko 600 din ,nisam 100% siguran oko cene ,uglavnom tu je negde 100 din gore dole .

Dnevna dozvola koju naplacuju je potpuno ilegalna, jer Zasavica nije iskategorizovana voda niti bi trebala da bude posto 90 % riba u njoj cine babuske, tako da bi po zakonu trebalo da vazi regularna dozvola. Prosli vikend sam imao raspravu sa njima i ako su mi bili domacini jer to sto rade je cist banditluk. Umesto lepo da naplacuju camac npr 500 din jer tamo nema sta da trazis bez njega i eto im potpuno legalno istih para.
 
Vrh Dno