Zbogom Toplice R.I.P

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Evo gledam Dnevnik i veoma lepe vesti sitižu. 10 tona mrtvih riba. Adios.....mislim da kada ovo vidi stasa neće da preživi!
Šta kažu..... drvna industrija iz Kuršumlije ispustila neka govna, kažu fenol, super i caput! I sada su svi pametni, kao upozoravali su ih da će se to desiti. Na sajtu je i Mix predvideo...ali muda. Još jedna reka ode u zaborav!
RIP Toplice!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mixmaster- prorok!
Tačno znam i koja je sledeća, ali od sad naplaćujem. Mogao bih da radim za vladu! :doh:
Samo ću vam reći da je mnogo veća od Toplice i Belog Timoka.... :'(
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma, koga u Beogradu boli patka za Toplicu? Koga? Neka se javi, da ga čujem! Pa, naši ministri i kompletan državni vrh ne bi znali ni na geografskoj karti da je nađu! Danas sam pecao na Toplici, u donjem toku. Njeno priobalje izgleda kao deponija Mexico City-ja. Ceo kraj smrdi na trulež. Ljudi koji stanuju pored Toplice, žive u govnima. To je najružniji deo Srbije. Dobro bi bilo da potruju  sve u toj reci, jer me krupni klenovi stalno mame da ponovo gazim po njoj. Plašim se, zaraziću se žuticom, tifusom ili antraxom. :(
Da se ja pitam, preselio bih glavni grad na Toplicu i sproveo bih njenu vodu u vodovod. Naterao bih rukovodioce i njihove pomoćnike, eksperte, da se svakog dana kupaju u njoj, peru veš, sudove, zube... Naravno, iz Timoka bih im flaširao vodu za piće! :hammer:
Ozbiljan sam! :lol: :mad:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix nazalost bio si u pravu (baksuze jedan). :p
Vise da nisi nikad u javnosti izneo neka negativna predvidjanja. I nemoj da pises koja je sledeca reka na listi za trovanje da ne izmalerises.
(malo se zezam nadam se da se nisi uvredio)

Ima ljudi u Beogradu kojima je stalo do toga (npr. ja) ali kao i vecina u danasnje vreme apatije i besparice niko vise ne obraca paznju na takve stvari jer mora da brine o sopstvenoj egzistenciji.
Predlazem da zatrpamo ministrov mailbox. Ako neko ima neke ideje kako da se organizujemo protiv zagadjivaca i da nateramo vlast da radi svoj posao ja sam dobrovoljac sta god da predlozite sem kolektivnog samoubistva ispred vlade Srbije.

Evo opet link za ministrov mail pa sad oplevite sa mejlovima drage kolege po stapu i kanapu (doslovno :) )

[email protected]
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mislim da ovo sa trovanjima vise tesko moze da bude javasluk ili omaska.
Takodje mislim da onaj polusvet koji je sakupio uginulu i otrovanu ribu ni ne zasluzuje bolje. Ne treba ni apelovati da je ne pojede, vec upravo obrnuto, eda bi navukao svakakve posledice i nestao. Umesto da ide u Nis i Beograd i razvali nadlezne ustanove, oni kradu crknutu ribu za sebe i svoje svinje!
Iz takvog polusveta su i vlasnik, i direktor, i tehnolog fabrike koja je ispustila zagadjujuce supstance.
A ocigledno i svi mi ostali, ukljucucjuci i ministra.
Sve ce se verovatno zavrsiti otporaskim marketingom, slobaskim hapsenjima i slezanjem prasine. Dilovanjem ko zna kakve vrste. Maheri su to, sa prazilukcima koji se ne mogu sakriti kako vire iz guzica, cim se tako odnose prema rekama. S jedne strane sjebavaju se, a sa druge u akumulacije pretvaraju da potpoe Srbiju. Riba? Ne vredi to tolikih para koje leze u cementu. betonu i betonskom gvozdju, a ni u postrojenjima za flasiranje vode.
Cujem da Direkcija za vodoprivredu tvrdi da nije dokazano da je u Belom Timoku riba otrovana, vec da se ugusila bez kiseonika u vodi.
E pa grdno se varaju, jasno je kao dan da je bila otrovana.
Nesto se u Srbiji jako ruzno desava, to nije bilo tako ranije. Prosto mi je suludo da je riblji fond meta, mada je ove godine na redu nov konkurs za dodeljivanje ribarskih podrucja. Da li neko priprema teren za akumulacije?
E mail nema nikakvu tezinu, jer po Zakonu o drzavnoj upravi samo pismeni dopis ih obavezuje. Ipak, kad nema nikog ko ih moze oplaviti pismom, psite bar mejlove. Sve ovo pokazuje koliko su ribolov i ribarstvo uopste vazni u Srbiji.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Baš Toplica je oduševila mušičare, naše goste iz Engleske. Tri puta su na njoj mušičarili, jer je prava klendžijska reka, sa najlepšim mestima. Planirali su opet da dođu.
Kad malo bolje razmislim, našim ribolovcima i mušičarima, Toplica, Timok i Morava (ups), nisu baš poznate i drage reke. U stvari, ni ova zemlja, a ni ljudi koji tu žive, nisu baš na ceni. U Beogradu se radi na uništenju i ljudi i prirode juga Srbije.
Da se ja pitam, baš bi Toplica bila najlepša reka Srbije, jer je fantastična za kupanje, gaženje, mušičarenje..., a klima je takva da pored nje rađa svako voće i povrće. To bi bio lep i bogat kraj, čuven izvan granica Srbije. Strani mušičari bi je opsedali zbog ogromnih klenova i prijatne klime. Nikli bi ekskluzivni hoteli pored nje...
Ovaj što brine o Toplici (mislim i na kraj i na reku) u poslednjih nekoliko decenija, kao da planira da je uništi, pa jeftino otkupi, kako bi je prodao Albaniji. O sličnim stvarima već se uveliko piše na velikoalbanskim forumima na Internetu! :-X
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
U Beogradu se radi na uništenju i ljudi i prirode juga Srbije.
???!!!
Verovatno je neko preko noći doterao iz Bgd-a otrov i potrovao smišljeno ribe u Belom Timoku i Toplici. Trenutno skuplja cisterne za preostale reke.
Paranoja?
Mislim da su vam trovači ipak lokalni i da potraga za krivcem daleko od mesta događaja samo šteti i deluje mi nekako otužno.  :-X
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Kuršumlija - U reci Toplici došlo je do pomora nekoliko tona ribe zbog ispuštanja nedozvoljenih materija, a kuršumlijsko Udruženje ribolovaca danas tvrdi da su za to odgovorna preduzeća drvne industrije Kopaonik i "Frunik". Ribolovci navode da su preduzeća drvne industrije Kopaonik i hladnjača za preradu voća i povrća "Frunik" ispustili otrovne materije u reku Toplicu i da je zbog niskog vodostaja došlo do pomora nekoliko tona ribe.
- Reka Toplica je mrtva reka nakon ispuštanja otrovnih materija, a šteta je ogromna. Ovo je prava ekološka katastrofa - rekao je sekretar ribolovačkog Udruženja u Kuršumliji Dragan Mijajlović.
U ovom udruženju upozoravaju da se uginula riba koristila za ishranu, ali da je bila i preprodavana, a ona može biti opasna po zdravlje ljudi. Voda iz reke Toplice se, inače, koristi i za zalivanje poljoprivrednog zemljišta, iako još nije poznato o kakvim se otrovnim materijama radi. O ovom događaju je obavešteno republičko Ministarstvo ekologije, a uzeti su uzorci vode i mrtve ribe i nakon analiza biće poznato šta je pravi uzrok ovog pomora ribe.
FONET
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Nije problem samo u Beogradu (mislim na ministarstva). Ako se lokalni mestani bahato ponasaju prema svom okruzenju ne treba ocekivati da ce bilo ko drugi da dodje da im cisti dvoriste. Problem treba resiti u okviru lokalne zajednice a ministarstva su tu da malo "pomognu" da trovaci plate ceh i da se obnovi riblji fond na ovaj ili onaj nacin.
Ako Toplicki seljak baca svoje smrdljivo djubre u Toplicu ni milion dinara iz Beograda nece da je ucini lepom i cistom. Znaci treba raditi na svesti lokalnie zajednice, a to je veliki socioloski poduhvat koji po mom misljenju nije izvodljiv.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
ttttt je napisao(la):
Nije problem samo u Beogradu (mislim na ministarstva). Ako se lokalni mestani bahato ponasaju prema svom okruzenju ne treba ocekivati da ce bilo ko drugi da dodje da im cisti dvoriste. Problem treba resiti u okviru lokalne zajednice a ministarstva su tu da malo "pomognu" da trovaci plate ceh i da se obnovi riblji fond na ovaj ili onaj nacin.
Ako Toplicki seljak baca svoje smrdljivo djubre u Toplicu ni milion dinara iz Beograda nece da je ucini lepom i cistom. Znaci treba raditi na svesti lokalnie zajednice, a to je veliki socioloski poduhvat koji po mom misljenju nije izvodljiv.
Upravo tako druze Toni!
Mada ... sada kada bi poceli da pravimo listu krivaca - ne bi imala kraja. Krivi smo svi! Od onog u fotelji pa sve do onog paora sto cuva lubenice pored Toplice.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milanče, šta znači ovo "Mislim da su vam trovači..."?
Koji smo to mi? Ja ne živim ni u Kuršumliji, ni u Knjaževcu. Imam veze sa tim gradovima isto kao i bilo ko iz Valjeva, Pančeva, Priboja ili Vranja.
Beograd je mesto u kome žive i rade oni koji brinu o svim rekama Srbije. Kada neko potruje ribe u bilo kojoj od njih, ja tamo tražim odgovornog čoveka.
Ja sam iz Niša i kad čujem "Beograd", odmah pomislim na vladu, skupštinu i predsednika. Za mene taj grad nije ni metropolis, ni centar nesvrstanog sveta, ni sedište Rolling Stonesa,već samo mesto gde se okuplja ekipa koja vlada i Nišom i Toplicom i Timokom. Rezultati "rada" te ekipe su katastrofalni, a znam i zašto.
U Beogradu žive ljudi poreklom iz cele bivše Jugoslavije. Od Beograda su se odvojile sve republike i jedna pokrajina, sve sami krajevi iz kojih vodi poreklo 90 % Beograđana. Šta je za Beograd Toplica? Pičkin dim! Potpuno nepoznata reka i kraj. Pa, prosečan Beograđanin hiljadu puta bolje poznaje Makarsku, Dubrovnik, Sarajevo, Budvu i Mojkovac nego Toplicu. Ako je prežalio SFRJ, neće mu teško pasti ni Temska, Toplica i Timok. Ionako ne zna ni gde se to nalazi. Zna samo da tamo žive neki tužni smradovi, koji su malo i ružni. :( Nateraćete me da dođem u Beograd sa kamkorderom u ruci i na ulicama napravim anketu o Toplici, Temskoj i Timoku. :doh:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja nazalost nemogu da shvatim kako je Beograd kriv sto je neka budala iz Kursumljije pustila otpadne vode u Toplicu!?!?! Ni vlada ni ministar nije za to kriv, kriva je ravnodusna budala i ona treba da plati ceh.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U Beogradu živi onaj koga ja i ti plaćamo da sprečava budale iz Pančeva, Knjaževca, Kuršumlije, Pirota i Bajine Bašte da truju naše reke. Da li ti je sad, dragi Laki, malo jasnije?
AKo mi proganjamo budale koje prosipaju otrove, radili bi smo to do kraja života i ne bismo ih sve pronašli. Zato su civilizovani ljudi izmislili službu koja se bavi time. Sada, mi, građani, ne moramo da optužujemo i jurimo svaku budalu ponaosob. To treba da radi taj "Beograđanin" i njegovi ljudi.
Kad neka reka strada, mi treba da optužimo njega, da nije radio posao za koji je plaćen.
Da li je moguće da ovo neko ne razume? :'(
 
Vrh Dno