Zbogom Toplice R.I.P

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Kad zapatite neke ale vi će se manete od to kupanje  :D :doh:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Daj Mixe, ne zajebavaj.
Pa sigurno da nećemo reci da okrećemo leđa, nije ona kriva što je zagađena.
Mi da se kupamo u govnima iz sažaljenja i ljubavi prema reci - da se postide oni  što seru u vodu.
De si vid'o kod nas da se neko stidi - koji ti je krasni.
Kažeš - aj' da jebemo onu što ima sidu - jadna, niko neće - što da je lečimo.
Uozbilji se.
Kad neko dođe do obale da baci đubre, ako si jači - malko ga istreskaš, usran pampers mu sipaš za vrat, baciš u njegovu avliju, na njegov auto, možeš i da ga okupaš, a ako nisi jači, lepo podneseš prijavu - pa nek se štreca malko, ako ništa drugo.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Rančiću civilizovani ljudi se protive fizičkom nasilju. Onaj ko ga primenjuje naziva se nasilnik i obično biva kažnjen zbog toga. Ako proceniš da si jači od bilo koga, to ti ne daje za pravo da ga napdneš i pokušaš da deliš pravdu. Fizičko nasilje je i u našoj zemlji vrlo ozbiljan prekršaj, kao i javni poziv na njegovo izvršenje nad bilo kim. Kada bi se nasilje zaista primenjivalo u praksi na način koji si opisao, niko od nas ne bi smeo da izađe na ulicu.

Meni su seljaci koji bacaju đubre direktno u reku veoma simpatični. Ja im uvek kažem "Bacaj, kad nema ko da ti odnese đubre." Ako sam ispod mosta, onda dodam:" Baci, pobratime, na mene i zatrpaj me svojim govnima!". Potpuno sam siguran da nijedan građanin ove zemlje ne bi dovozio đubre na reku kada bi postojala služba koja to odnosi na deponiju.
Nije problem selac, nego onaj ko se pravi blesav, a prima debelu državnu platu da pazi na Toplicu, ekologiju i odvozi otpad. U stvari, jedini problem je u Vladi države u kojoj se ljudi tako ponašaju.
Evo, ja sam maločas ispustio jedno govno u WC šolju. Ono je već dospelo u reku bez filtriranja. Isto to je uradio Simpson, Rančić, Oholi, Strelac, Dr. Lucky, Žakula...
Pitam se, koja je razlika između naših govana i onih koje neki selac izvrne u reku na nekom drugom mestu. Izgleda da su naša govna prošla državnu proceduru, a seljačka su ilegalna. :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Rančiću civilizovani ljudi se protive fizičkom nasilju. Onaj ko ga primenjuje naziva se nasilnik i obično biva kažnjen zbog toga. Ako proceniš da si jači od bilo koga, to ti ne daje za pravo da ga napdneš i pokušaš da deliš pravdu. Fizičko nasilje je i u našoj zemlji vrlo ozbiljan prekršaj, kao i javni poziv na njegovo izvršenje nad bilo kim. Kada bi se nasilje zaista primenjivalo u praksi na način koji si opisao, niko od nas ne bi smeo da izađe na ulicu.

Meni su seljaci koji bacaju đubre direktno u reku veoma simpatični. Ja im uvek kažem "Bacaj, kad nema ko da ti odnese đubre." Ako sam ispod mosta, onda dodam:" Baci, pobratime, na mene i zatrpaj me svojim govnima!". Potpuno sam siguran da nijedan građanin ove zemlje ne bi dovozio đubre na reku kada bi postojala služba koja to odnosi na deponiju.
Nije problem selac, nego onaj ko se pravi blesav, a prima debelu državnu platu da pazi na Toplicu, ekologiju i odvozi otpad. U stvari, jedini problem je u Vladi države u kojoj se ljudi tako ponašaju.
Evo, ja sam maločas ispustio jedno govno u WC šolju. Ono je već dospelo u reku bez filtriranja. Isto to je uradio Simpson, Rančić, Oholi, Strelac, Dr. Lucky, Žakula...
Pitam se, koja je razlika između naših govana i onih koje neki selac izvrne u reku na nekom drugom mestu. Izgleda da su naša govna prošla državnu proceduru, a seljačka su ilegalna. :hammer:

Odavno nisam video bolji Mixov post i slazem se sa njim od pocetka do kraja.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Čekaj malko Mixe da se razumemo.
To što ja imam snagu ne daje mi pravo da delim pravdu. To je necivilizovano. Slažem se.
To što neko ima dupe pa sere de oće. To je civilizovano. Još pozivaš da to rade i to ti je simpatično. Sačuvaj me bože takve civilizovanocti.
Ja sam poslednji koji će da brani ministra ili komunalce.
Ministar za zaštitu životne sredine je kriv što nije najebo niko za trovanje Toplice, Tise...mnogih reka u Srbiji.
Nije kriv što  neko govedo šut od srušene šupe izruči u reku, a ne na deponiju, i što ti kriv ministar što majmun baca usran pampers u Nišavu, ili što ti sere sa mosta na glavu.
U Švajcarskoj je kazna za bacanje otpadaka na ulicu 250-500 franaka.
Svi lepi, dobri, kulturni i fini - u kurcu - kazna bato. I to naplaćuje policija i pare idu u policijske fondove. Ovde policija ne radi svoj pos'o - bacanje đubreta je kršenje javnog reda, kao kad pišaš uz drvo.
Što se to razlikuje od ostavljanja kese pored kontejnera. Ako baciš đubre na ulicu isto je k'o da kenjaš uz drvo u parku.
A to što će da se postide, kad ti se useru na glavu - 'oće - KAD PRDNE KVOČKA.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Rancicu, tvoj gnev je usmeren na pogresnu stranu i mislim da je Mix na to mislio. Nisu toliko krivi seljaci koji bacaju djubre gde stignu vec bedna kaznena politika i neresena pitanja kanalizacija i odvoz smeca na deponije, redovno i pravovremeno. To ne resavaju gradjani koji uredno placaju komunalne usluge vec drzava i njeni sluzbenici. Pa kad se obezbedi dovoljan broj kontejnera i kamion koji ce to redovno da nosi a kazna za jednu plasticnu flasu bacenu u reku 200e e onda ce i stvari da se promene na bolje.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Srbin razume samo kad ga opicis po dzepu i to zesce.Nista drugo ne razume ili bolje receno ne zeli da razume!!!
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Znam Simpsone,
daleko od toga da sam gnevan na bilo koga, pogotovu na Mixa.
dr.lucky je napisao(la):
Najlakse je krivicu svalti na drugoga. Locirati imagirnog ili ne lika koji svojim natprirodnim mocima unistava prirodu Srbije. A istina je brutalno drugaciuja. Meni se povraca od prica da je za vreme Tita bilo kao nesto bolje. Da ne ulazim u socijalno-ekonomsko-politicku analizu, ekoloski gledano situacija je bila u najmanju ruku ista, barem u Srbiji. Govna, pelene, mrtve zivotinje, ostatci od zimnice i stari sporeti su i tada plivali Srpskim rekama. A u Sloveniji toga nije bilo...nema ni sad, a kod nas i dalje. To me navodi na zakljucak, da stav prema prirodi nema veze sa politickim uredjenjem, vec je pitanje glave. I tu lezi problem i resenje. Kako Srbinu ubacite ekolosku svest!?
Čovek lepo rek'o još u Avgustu 2007. Jel se seća neko ondašnjeg ministra. Mi smo još tu - među nama smo.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Među nama nema dobre volje da se zaštiti Toplica. To je zapravo jedini problem. Odličan primer su i mušičari!
Naši mušičari, čak i oni iz JI Srbije, čeznu za Novim Zelandom, Kanadom, Slovenijom..., a Toplicu ni oni ne smatraju prirodnom lepotom, već i sami na nju gledaju kao na kanal za otpadne vode.
Koliko puta sam čuo "Neću da pecam u govnjari", što zapravo znači "Prepuštam je zagađivačima".
Ja sam drugačiji i meni su najdraže reke sveta Nišava, Temska, Visočica, Timok, Vlasina, Toplica i Morava, jer sam rođen pored njih, kao i svi moji preci. Kupaću se u njima i gaziću ih bez zaštite iako u svakom viru ima po jedna mrtva svinja sa sve 4 uvis, dno je popločano Pampers pelenama i ulošcima, a od plastičnih flaša povađenih iz samo jednog vira može da se napravi improvizovani prekookeanski brod.
Ja iz Toplice iznesem klenove i podelim ih seljacima. Verujem da, dok mljackaju klenovinu, razmišljaju o tome koliko je reka zagađena. Eto, ja sam jedini čovek koji utiče na njihovu ekološku svest. Ubeđen sam da je onaj ko redovno krka njene klenove neće zatrovati i da će sprečiti čak i svog komšiju da to uradi.
My way - imate li vi neki bolji?
 
Vrh Dno