Adekvatan stap....

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Preterujete, momci. Probajte da se vratite na temu. Ipak, ja moram da napisem da moj omiljeni stap nije bas jeftin (u vreme kad sam ga kupio kostao je oko 440 eura). Adekvatan stap (tema) moze kostati i 400, 500, pa i vise eura, ali retko kome je to potrebno. Izgleda da neki ne razumeju sta znaci rec adekvatan. Ja kazem da je bg turbo musicarima poput zaljubljenog Simpsona adekvatan stap Linea Effe ili Silstar.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Ja kazem da je bg turbo musicarima poput zaljubljenog Simpsona adekvatan stap Linea Effe ili Silstar.

Srecom, tvoje misljenje cene samo oni koji jos veruju u Deda Mraza :hammer:
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
J.. al ste dosadni! Imate "svoj" topik za svađu i nemojte nas ostale zamarati.Za adekvatan štap,valjda, nije samo mjerilo broj novčanica.Imal neki drugi parametar - dužina ruku, visina, građa, voda ...To nam recite pa da prema tome biramo i uklapamo. I zadnja budala zna da je nešto od 500 evrića bolje nego nešto od 20, ali dali mu treba nešto takvo to treba da mu kaže neko ko ima iskustva. Mnogi postovi su fantastični ali za Vas dvojicu treba čovjek da ima šivce kao konj pa da dočeka da napišete nešto što odlično znate.Uzalud trošite i snagu i vrijeme na rasprave koje nilemu ne doprinose.AJD SAD MIR,DJECO. Fataj te se tastature i pišite što narod interesuje a svsđaj te se putem telefona. Razumijemo mi oba koncepta i svako će pronaći pristup koji mu je bliži kad shvati šta mu treba - e tu nam treba Vaš savjet. Oprostite što sam malo galamio, trpite ja sam malo stariji. :lol:
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Molio bih ljude koji pecaju lipljena na AFTMA 6 i 7da otvore temu pod nekim drugim imenom, jer po mom skromnom misljenju ovde nema sta da napisu.
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Molio bih ljude koji pecaju lipljena na AFTMA 6 i 7da otvore temu pod nekim drugim imenom, jer po mom skromnom misljenju ovde nema sta da napisu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E Poljo dobar post mada ni ja nisam mladunac :lol:

Ovaj thread je i poceo "normalno", misljenjem jedne strane, da je izbor stapa tezak zadatak. Izbor ribe i velicina reke na kojoj se lovi, su prvi i osnovni parametri. Ja sam u ovom threadu pisao o vecini salmonidnih voda kod nas, i izboru stapa za tu namenu, ali kao i svaki drugi thread i ovaj je malo skrenuo sa teme! Nemoj zameriti, a ako detaljnije procitas, verovatno ti makar malo moze pomoci.

Pozdrav
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Adekvatan štap, šta je to? Šta znači adekvatno? Šta znači globalno a šta pojedinačno razumevanje? Šta je realno a šta je vlastita projekcija subjektivne realnosti?

Kako dolazimo do odgovora? Zar to nije umečem spretnog postavljanja pitanja? Zar to nije sposobnost (i prvi korak) da se pogleda u svoje financiske mogučnosti, u svoj lični ukus dizajna (ako ga se ima), način ribolova i vode na kojima se misli pecati sa tim štapom?

PS.
Što se tiče epiteta "seljak", "provincijalac", "turbofolk", pa i "malograđanin" koji je širok pojam, bolje je biti prost, jednostavan i iskren seljak koji je oslobođen malograđanskog kompleksa manje vrednosti koji uvek teži da se dokaže kao prefinjen luxuzan i intelektualan, ali u duši je potpuno opskuran onim opčim vrednostima, i sav je zakompleksiran. Takve sam dobro upoznao u svetu umetnosti, budući da se godinama bavim i tim svetom. Posebno je kako gledaju novopečeni bogataši i "gospoda", ratni profiteri, na sliku i kako joj određuju vrednost. To je tako smešno da se ja jedva susdržim od smeha, glume neku finoću, lažnu iskrenost naučenu u nekim hindu ili new-age knjigama i sličnim knjigama koje čoveka još više dovode u konfuziju i laganu intelektualnu šizofreniju i nutarnju histeriju. Ili samo glume svoje fine komšije pa je njihov finoča vrlo slab proizvod, tj. bedna kopije one prave profinjenosti koja je obavezno povezana sa jednostavnošću, ali toj jednostavnosti se ne pridaje značaj jer su slepi za prave vrednosti. Tu bi još mnogo toga mogao reči. Ali ovo sam napisao zbog određenih spomenutih epiteta koji opisuju dve vrste ljudi, ali to nisu jedine vrste ljudi koje postoje. Dok sam ovo pisao nisam mislio ni na jednoga od vas. Ovo sam pisao globalno jer sam čitajuči vaše postovoe osetio potrebu da napišem nešto i na tu temu, jer se iz daleka nadovezuje sa ovom temom.
Moram još nešto da napomenem. Par puta sam vidio da kada mladi Žakula nešto kaže sa netrpeljivošću ga se ušutkuje i vređa (kao obriši sline) i te niske i jadne fore koje ne dolikuju odraslom zrelom (tj. mudrom) čoveku. Među nama starijima je ustaljena praksa, još sa korenima od naših pradedova, da očekujemo da nas mlađi poštuju dok mi ne treba da pokažemo poštovanje prema njima. To je kobna varka. Onaj koji je iskusniji, zreliji, treba da prvi pokaže poštovanje ako ga želi primiti nazad. Mnogo sam radio sa mladim ljudima, i kod jednih buntovnika je to trajalo jer je kriv odgoj, dok kod drugih sam dobio duplo veče poštovanje nazad nego sam ga ja dao. Razmislite malo, ako želite da vas netko poštuje nemoj te očekivati to od onoga koji to nije osetio od vas. Šta je sad konstruktivno a šta destruktivno u našim odnosima? Kakvi odnosi su perspektivni i prosperativni? Ako bacaš kamen prema nebu on se uvek vraća nazad, tako je i sa destrukcijom ona se uvek vrača svom roditelju, začetniku. Kao takva kruži u određenoj sredini i egzistira kao takva.
U takvim okolnostima koje se ne pokušaju promeniti (na prvom mestu u sebi) uzaludno je očekivati: mir, slogu i obostrano-poštovanje. Isto što se tiče poštovanja ono se nikada ne zadobije silom, ono postane samo lažno poštovanje, a u stvari postaje podmukla zaseda, laž, koja će kad tada zabiti nož u leđa onome koji je to izsilio. Mi stariji ne možemo očekivati da nas mlađi cene ako mi prvi ne poštujemo njih. Čak štoviše, smešno je tako nešto tražiti od onih koji prolaze ono što smo svi prošli. Vreme kada smo mislili da smo najjači, najpametniji itd. Inače mladi Žakula sigurno ima iskustva i svtko od nas bi se mogao nešto naučiti od njega, ali tako i svi jedni od drugih. Nema takvoga da sve zna što ja znam i obrunuto. Jedni imaju više godina iskustva i to treba poštivati kao takvo. Isto tako i početnika treba poštivati posebno onda kada traži pomoč, savet i mišljenje.

"Adekvatan štap" je zaista široka tema ali sigurno postoji odgovor i na to. Zato je važno postaviti dobro pitanje. npr. koliko financiski daleko, na kojim vodama, koje ribe, koje muhe koristim, kakav dizajn, kakav kvalitet....? Odgovor ako dajemo onda neka govori o postavljenom pitanju a ne nekim srodnim stvarima a opet dalekim od pravog odgovora.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ni jedan dan sajt nije radio, a vec iste price, iste nepotrebne polemike i kranje nekonstruktivni postovi.
Prvo, sto se tice Mixmastera, a vezano za Sipsonov post o Deda mrazu. Ja sam Mixmasteru i Oldsurehandu dodelio tituu konsultata. To nije mala stvar. Da se ne bi ostali canovi pokocili i da im sujeta ne proradi, objasicu da im je ta titula data po znaju koje su pokazali na sajtui uzivo. Znaci, nemojte ostali da se osetite manje vrednim i da vase misljenje ne cenim, naprotiv, ali jednostavno necije iskustvo je vece i pojedinac ga nesebicno razmenjuje na sajtu. Nadam se da sam bio jasan!
I Zakula i Simpson preteruju i dozvoajavju da im emocije uticu na objetivno iznosenje cinjenica. Nezeilm da budem OPET sudija i da vagam koje a ko nije u pravu, ali malo vise uzajamnog postovanja nije na odmet.
Posle mnogo muka oko promene servera i tek me muke cekaju da opet sajt odvedem u pravo funkcionisanje, upadate i ubijate mi voju. Zato svi narkomani navuceni na sajt www.musicarenje.org nedozolite da izgubite dilera:)))
Salut!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Potpis!

Evo, malo sam cackao po netu i trazio neke stvarcice za izgradnju stapa. Vec duze veme razmisljam o samoizgradnji stapova. Za mene je to izvanredna stvar i veliki izazov. Za mene lično adekvatan štap če biti kada ga sam sebi napravim po svojim potrebama i po mom ukusu, u detalj. Naravno tu je važan faktor mog trenutnog iskustva koji prepoznaje svoje potrebe dok te iste potrebe če da se godinama menjaju i taj adekvatan štap če da bude zamenjen tada adekvatnim štapom, tj. potrebama. Takav štap može da košta više nego gotov proizvod. Npr. gledao sam blankove od sage i winstona koji su koštali od 250 do 400e. Isto tako karike, ručke i sve ostalo od raznih materijala kao što su aluminijum, srebrni, zlatni ili titanijumski...svaki komadič toga košta od 15-40e, ako kupuješ polako deo po deo može u nekom vremenu imati vrhunski štap kakvog nitko nema i paše tebi + ti si mu dizajner i nosi tvoje ime ili inicijale. Ako se potrudiš pošteno oko svega može imati taku vrednost i kvalitetu da mu može pozavideti svaki proizvođač, u kratko imate Rolls Rojsa. Eto kako do super-adekvatnog štapa. Naravno ima i lakših načina :) Odeš i kupiš jednoga, ali taj nikako ne može biti super adekvatan, barem u mojem slučaju.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dr.lucky wrote:
Ni jedan dan sajt nije radio, a vec iste price, iste nepotrebne polemike i kranje nekonstruktivni postovi.
Prvo, sto se tice Mixmastera, a vezano za Sipsonov post o Deda mrazu. Ja sam Mixmasteru i Oldsurehandu dodelio tituu konsultata. To nije mala stvar. Da se ne bi ostali canovi pokocili i da im sujeta ne proradi, objasicu da im je ta titula data po znaju koje su pokazali na sajtui uzivo. Znaci, nemojte ostali da se osetite manje vrednim i da vase misljenje ne cenim, naprotiv, ali jednostavno necije iskustvo je vece i pojedinac ga nesebicno razmenjuje na sajtu. Nadam se da sam bio jasan!
I Zakula i Simpson preteruju i dozvoajavju da im emocije uticu na objetivno iznosenje cinjenica. Nezeilm da budem OPET sudija i da vagam koje a ko nije u pravu, ali malo vise uzajamnog postovanja nije na odmet.
Posle mnogo muka oko promene servera i tek me muke cekaju da opet sajt odvedem u pravo funkcionisanje, upadate i ubijate mi voju. Zato svi narkomani navuceni na sajt www.musicarenje.org nedozolite da izgubite dilera:)))
Salut!

Cek bre laki!! Opet se pominje simpson kada neki indijanac uleti u thread onako drsko i bezobrazno??????? Sa kojim vise pravom bre? Dosta bre vise, nikoga nisam pominjao i onda neki nedovrseni ljudi nadju da se petljaju tamo gde im nije mesto! Vaspitanje prvo pa onda ostalo!!!

Mix i moje prepucavanje sa njim, je sasvim druga stvar a siguran sam da njemu ne treba niko da ga "brani", kao i meni uostalom!

A ti Mixa ipak gledas drugim ocima, recimo ovako:

luckydreamsgc1.jpg



:hammer: :hammer: :hammer:
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
I sa verujem u takvog dedamraza, jos pogotovo sto nosi zonker trakice oko vrata :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja i Simpson se stalno cikamo i "obracunavamo" pisanim recima, ali kada neko dira bilo koga od nas, odmah jedan drugog branimo. Izgleda da nesvesno pomalo preterujemo. Laki je ipak u pravu. "Atmosfera" bi morala biti malo drugacija. Ja i Simpson imamo adekvatne stapove, ali treba olaksati, a ne otezati posao onima koji ga traze.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian wrote:
Potpis!

Evo, malo sam cackao po netu i trazio neke stvarcice za izgradnju stapa. Vec duze veme razmisljam o samoizgradnji stapova. Za mene je to izvanredna stvar i veliki izazov. Za mene lično adekvatan štap če biti kada ga sam sebi napravim po svojim potrebama i po mom ukusu, u detalj. Naravno tu je važan faktor mog trenutnog iskustva koji prepoznaje svoje potrebe dok te iste potrebe če da se godinama menjaju i taj adekvatan štap če da bude zamenjen tada adekvatnim štapom, tj. potrebama. Takav štap može da košta više nego gotov proizvod. Npr. gledao sam blankove od sage i winstona koji su koštali od 250 do 400e. Isto tako karike, ručke i sve ostalo od raznih materijala kao što su aluminijum, srebrni, zlatni ili titanijumski...svaki komadič toga košta od 15-40e, ako kupuješ polako deo po deo može u nekom vremenu imati vrhunski štap kakvog nitko nema i paše tebi + ti si mu dizajner i nosi tvoje ime ili inicijale. Ako se potrudiš pošteno oko svega može imati taku vrednost i kvalitetu da mu može pozavideti svaki proizvođač, u kratko imate Rolls Rojsa. Eto kako do super-adekvatnog štapa. Naravno ima i lakših načina :) Odeš i kupiš jednoga, ali taj nikako ne može biti super adekvatan, barem u mojem slučaju.

Na ovaj tvoj post cu rado da odgovorim ali na onaj predhodni, filosofski , necu!
Tamo si vodio cistu demagogiju i nista rekao nisi! Reci brate otvoreno i posteno, a ne da kruzis okolo i sve lepo zavijes u celofan.

U jednom mozemo svi da se slozimo, a to je da ne postoji univerzalan stap!
E VIDIS ZATO SE I OVA TEMA ZOVE ADEKVATAN STAP! Ne univerzalan!
Znaci ja sam pricu poceo i lepo se ogradio "za vecinu nasih salmonidnih voda, sem Drine".
Sebi sam nasao 5-6-7-8 adekvatnih stapova za svaku sitaciju i za svako pecanje koje me interesuje! Opet se ogradjujem " KOJE MENE INTERESUJE" . E sad posto na zalost kod nas nema prodavnice sa velikim izborom stapova, morao sam da se snalazim na bezbroj nacina i da probam sve do cega sam mogao doci. Jedini cilj je bio da ljudima koji lutaju u potrazi za stapom, napisem osnovne kriterijume po kojima da se vode! Nigde nije pominjan eksplicitno neki model a pogotovo ne cena stapa.
I onda iz najbolje namere dodje do ovoga? Zasto to meni treba u zivotu, pitam ja tebe? Pa onda ce simpson da okrene drugi list, da vidimo da moze i tako.

pozdrav
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo je besan ovaj Simpson. Cim ga neko malo bocne on se batrga i koprca, besno kao pastrmka. Ja mislim i da sa stolice poskakuje, nesvesno oponasajuci izbacivanje lipljena. Mozda i dvostruki salto iz mesta izvodi. Toliko postuje te dve zivotinje, da je poceo i da ih oponasa. Ja mislim da bi po ponasanju takvih, cudnih musicara, koji se ponekad preobraze u zivotinju s kojom su par puta kontaktirali (poput vukodlaka), trebalo da odredjujemo da li ta riba radi. Sudeci po izuzetnom raspolozenju i energiji koju pokazuje Simpson, pastrmka i lipljen luduju, kako na Ribniku, tako i na Drini i ostalim rekama. Ne zezam se, ovo moze biti dobar znak. Treba proveriti.
Samo, moglo bi biti opasno ako i Sty Esoxa zahvati slican "poremecaj". Stuka, kao prenosioc esocitisa, je mnogo besnija i, zubima, opremljenija od salmonida. Ako Sty pocne da ujeda, da se trese i naglavacke hoda, mogao bi daleko da dogura. Postovani Sty, da li ti se desavaju ovakve stvari? Ako je odgovor da, odmah pocni terapiju bodorkama i jazovima, koji su pravi protivotrov esocitisu. I Simpsonu bih preporucio neki lek, ako bi hteo da me poslusa.
Zato i treba posedovati adekvatan stap. Otporan na drmanje, udaranje o stene i ugrize zarazenih musicara.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Zaista nema poterbe za ljutnju. Simpson je otvorio temu iz najbolje amere, ko to ne razume to je njegov problem, a najmanje Simpsonov. Opustite se ljudi, zaista nema potrebe za ljutnju i bespotrebno gubljenje vremena u besmisenim raspravama. Okrenimo se musicarenju zbog koga je i sajt stvoren!
Salut!
 
Vrh Dno