Adekvatan stap....

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
..."demagogija"...demantiram da moj post - pisan općenito - beše demagogija, ali, dragi Simpsone, ako je tako shvaćen sa tvoje strane neka tako i ostane. Meni ni iz đepa ni u đep :)

"Adekvatan a ne univerzalan"...to je jako dobro izrečeno fly_clap

Dakle, ili je adekvatan ili je približno adekvatan. Ako trebamo "univerzalan" onda je prava definicija takvog štapa - "približno adekvatan".
Budući da ja imam štap 5/6# sa nešto bržom akcijom on je trenutno približno adekvatan za mene, jer sa njim bacam male suve, do večih i malo težih strimera. To je bilo nekako "univerzalno ili približno adekvatno za mene" jer ja volim da pecam sve moguče ribe samo musicarskim priborom - a to računa male i velike vode raznih tipova.
Adekvatan štap za mene ne postoji, ali postoji adekvatan manji arsenal :) štapova. Štapove koji bi meni pasali su 2# full flexy, 4# srednje akcije i 7# brze akcije. Možda bi netko drugi tu klasifikaciju drugačije naveo, ali ja sam vremenom spoznao šta bi meni trebalo tj. odgovaralo.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ja stvarno ne znam,zashto nekima ovde na sajtu ne prija shto sam ja mlad,shto ipak znam mnoooge stvari,i zato shto hocu da iznesem svoje mishljenje!!!???Chekajte,jer ovde ima ljubomornih ljudi???Simsone,odakle tebi pravo da me ponizavah???Shta izigravash ti??Gde je tvoja kultura??Jednom sam cutao i trpeo ponizavanje,vishe necu!Ovde na sajtu smo svi ravnopravni,bez obzira na godine!Jedino znanje moze da nas deli na ovom sajtu,a ja,slobodno mogu da kazem,da znam mnoooooogo vishe od tebe shto se tiche bilo koje oblasti u flyfishing-u,osim u jednoj.Ne zanima mene,cyber fly fishing!!!Ja sam na reci,dok ti gledash novitete Sage-a...Peace!!

P.S.Izvinjavam se svim ostalim chlanovima sajta,zbog ovoga,ali shvatite da sam puuuuuuko!!!Jos jednom izvinjenje!!!Unapred hvala!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bolje da si u skoli da naucis lepo ponasanje nego sto si na reci, ali nema veze ti teraj po svom, daleko ces tako dogurati...
Da bi rekao da te neko ponizava to bi trebalo podkrepiti nekim dokazima, neki link i slicno...
Ali pitanje koliko imam vremena da ti objasnjavam, pakujem se za 4 dana uzivanja...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zakula je prebrz, sto nije dobro. Njemu se zuri. Ja ga razumem, ali trebalo bi da koristi kocnice. On bas drvlje i kamenje baca na Simpsona, a jos ga nismo ni (licno-uzivo) upoznali. Ja znam da bi taj susret bio prijateljski i pun razumevanja. Zamisljam taj trenutak ispunjen srdacnoscu i zajednistvom.
Vidite li da Simpson sprema torbe i motke za neki revir. Zato mu igraju i zivci i prstici po keyboardu, a i trtica po stolici. Dok pise, zamisljam ga kao Jerry Lee Lewisa dok svira "Drinkin' Vine Spoo-dee O-dee". Ako ubode par pastrmki i sitnih lipljena, smirice se i uljuditi. Pa zar niste svi tako nervozni pred dugo prizeljkivani ribolov? Narko-manu ili Flyfisher-manu (slicno je) oprastaju se gresi koje cini u apstinencijskog krizi.
A moj avatar je DJ FRIENDLY gramofon, koji jos nisam probao, jer se ne radi o Technics-u, kakva sam dva imao na radnom stolu godinama (davnih osamdesetih i devedesetih), vec o novom modelu, koji je zamena napravljena u firmi JB SYSTEMS.
Jos jednom da cacnem zalutalog Beogradjanina. Secam se kada sam u jednom od najvecih klubova na dalekom mediteranskom ostrvu Kritu radio sa po tri gramofona, uz pomoc dva asistenta. Jednog iz Kanade, a drugog iz Soluna. Stalno su mi prilazile strankinje i trazile da im pustam neke glupe pesme. Uvek se cula graja mladih lepotica ispred mog mastermiksa. Veselju i dobrom raspolozenju nikad kraja. Sve to su pomalo tuzno gledali neki moji prijatelji iz beograda, naravno, sa strane. Nikada im nije bilo jasno kako sam ja, nislija, Dee Jay i to, pravi, internacionalni, a oni beru narandze i prodaju krofne. Neko ih je lagao da je Nis u svemu dibidus zaostao grad. Potpuno su zbunjeni kad otkeiju da nije tako.
Mozda zbog te nase toboznje zaostalosti Simpson misli da ne umemo da odaberemo adekvatan stap za musicarenje. Ovo na kraju sam dodao da bih ostao u "temi".
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sta da se radi , vreme te pregazilo...

U eri digitalnih zapisa koriste se CD mixeri a ovo sa tvog avatara koriste samo ovi novi sto grebu ploce i masu rukama sa dlanovima na dole. Poneki se cak drze za yaya :lol:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Zakula Simpson bi mogao otac da ti bude, tako da bi trebalo da se izvinis coveku! Jer deca koja imaju sve, vrlo brzo podivljaju, nemaju respekta prema starjima, pa iako su u pravu ne treba se ophoditi prema coveku na takav nacin. Ti si verovatno dobar ribolovac, svi ti zelimo da budes jos veci od srca, ali kad budes malo zreliji i setis se ovih momenata, bice ti malo krivo i stideces se samog sebe i to sigurno! Zato jezik za zube, jer da si se malo namucio u zivotu ne bi imao takav pogled na svet, vec bi mnogo vise cenio coveka!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pih, ovaj skromni prodavac gvozdjurije, misli da je stvar u ceni i kvalitetu zvuka. Kompjuter moze sam da izmiksuje celovecernji program bez ikakve greske, kao i da odrzi koncert simfonijskog orkestra, ali bez zivog DJ-a sa analognim uredjajima i zivih muzicara nema pravog nastupa. I ovo je poslednja moja recenica o muzici na ovom, musicarskom sajtu. Pa necemo valjda da pisemo sta je bolje cd ili turntable. Valjda je pitanje koji stap za musicarenje treba izabrati.
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
E aj da se ne svadjte kao zle jetrve nego da mi neko kaze jel bolje da uzmem neki jeftini stap i da se na njemu ucim ili neki tipa FALKON od 100E!Sta ako mi ne bude lerzao...
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Simone..ako ti novac nije problem...uzmi falkon ili nesto slicno (sage lunch,rst impuls)...ali ako si u frci sa novcem...uzmi nesto do 30-40 evrica...cisto dok savladas rutinu,jel posle toga ces vrlo brzo hteti da promenis stap..a stapovi skupi....Pa ti vidi...
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
Simone
za pocetak ti ja preporucujem neki sto jeftiniji da cisto dobijes osecaj za filing, e onnda posle kad se izucis, ti nadji nesto sto ti dobro lezi u ruci,
ja i posle par meseci aktivnog musicarenja pecam na budjavog robinsona od 30 evra
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
Al kako Masic rece dacu 30-40 E za neki krs+cekrk,a onda cu menjati pa dati jos 200E,veci trosak,neznam nemogu da bidem pametan
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Dobro ovo sam shvatio.Gdje se u našim krajevima mogu kupiti štapovi sega,itt.naručivati sa ebay je u Bosni nemoguće.Dajte ideje i uputstva, molim Vas.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa nije jedino mesto za kupovinu stapova ebay?

Moguce je naruciti iz bilo koje online prodavnice, i iz Bosne bez problema. Samo treba imati jednu od platnih kartica, Visa, Mastercard, American express,...
 
Vrh Dno