Babuška

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Hvala ljudi!
@Najigor:jeste druze,sve na mocnog racica.... :D
ta muva je nesto neverovatno...pravo otkrovenje...nema sta nisam uhvatio njome....protfisi,crvenperke,bodorke,suncanice,babuske....samo cekam sarana da upotpuni spisak...... :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb: lep ribolov  :tbumb:

tzv. gamarus ili ti malo vodeni račići su sastavni deo ishrane skor sve i jedne ribe koja pliva po našim vodama...i grabežljivice ga tamane dok toliko ne porastu da mogu početi da se hrane ribom. Zato su te imitacije gamarusa pa i slične imitacije kojekakvih vodenih larvica veom lovne imitacije. Ako se riba selektivno hrani baš gamarusima ili joj je na toj vodi ili u tom periodu čest u jelovniku onda lovnost imitacija gamarusa posebno dođe do izražaja.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
tomos rider je napisao(la):
http://img148.imageshack.us/img148/8674/fotografija0094.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/5503/fotografija0101l.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/5225/fotografija0102.jpg

samo mali deo danasnjeg ribolova.....
Bratiće, turaj MANJE SLIKE!  :D

Verujem da su ribe lepe, ali ja odavde (wireless net drpen od komšije iz kampa u Grčkoj) ne mogu da ih otvorim...  :-*

Slika od 100 KB je sasvim dovoljna, a sa 200 KB možeš da prikažeš Boga!  :)
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
hhahahahhaahah!!!izvinjavamo se,bata Goci!sledeci put smanjujem..... ;)
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Rekoh ti ja da u Additional Options... imaš Attach, mnogo je lakše i lepše kad se tako postavi  :tbumb:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
OVO JE PORUKA-MOJ KOMENTAR NA ZEZDANOV TEKST O -KILASICE VOLE RACICE-stalno mi se javlja poruka o pogresnoj imail adresi
Zvezdane, lep i uverljiv tekst, vidim da su ti Dunav i  okolne bare za srce prirasle. Nagovorio si me ovim putem da i ja okusam srecu na Podunavackim barama kraj Z. Morave, koje su ovom ribom znatno siromasnije, a i teske za ovako nesto kako ti opisujes. No  - ko voli neka i izvoli.
Нека ово буде мој покушај и  оправдање  када клен буде под забраном. Inace na Moravi sam hvatao babuskice, cak i na suve, u toku godine kad uslovi dozvole, cak i zimi.Iz ovih ovde razgovora ispasce neko resenje, gamaruse sam vezivao cele zime!
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
fenomenalna muva za babulje je i ver de vas od marabua na udici no 16!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Radezamora,mušičarenje babuške može biti veoma zanimljivo jer je moguće uhvatiti zaista reprezentativne primerke,a i babuška je prilično osetljiva na stvari koje je prolaze ispred glave pa se može desiti da potpuno ignoriše svaku ponuđenu nimfu.Iz mog iskustva,gamarus je najjača nimfa za babu,posebno za krupnije komade!Ako se nabode mesto sa krupnim ribama,moguće je napraviti lom na vodi,posebno pred plovkarošima koji u takvim situacijama samo kupaju sisteme :lol:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Hunter,u pravu si za imitacije krvnih crva,oni su jako dobra fora za babušku,mada,ja na takvu nimfu nikad nisam dobio veliku babušku.Te male,crvene nimfice rado napada sitna baba,dok je krupnija često ravnodušna!Za krupnu,mislim na ribe preko kilogram,meni se najbolje pokazuju malo veće imitacije gamarusa.Danas sam eksperimentisao sa polipropilenom i oduševljen sam koliko dobro izgledaju u vodi gamarusi urađeni komplet od ovog materijala.Ako od nedelje krenu temperature preko petnaest stepeni,evo je krupna baba na površini.
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    69,5 KB · Pregleda: 192

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Koristim neke šaranke,šesticu i osmicu.
 
Vrh Dno