Babuška

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još dva sporotonuća pp gamarusa.
 

Prilozi

  • 12.jpg
    12.jpg
    40,9 KB · Pregleda: 218

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Zvezdane,
ti si prava enciklopedija za babuske(kao i Mix,ali izgleda da je to kod vas na nekim terenima dominantna riba).Hteo sam da Huntera pitam sta je to  sto on preporucuje, no iz tvog odgovora vidim da se radi o krvavom crvu.Ovde nema 'kladovskih  marina', trava 95 posto pa cu tu da trazim ulov. Karas je ovde cesci bio do 1980.-ciganski ulovi, sada i u Moravi ima mnogo vise babuski, jedan sadasnji musicar je nekad klasicnom metodom uhvatio , on kaze karasa!, od 3 kila. Da li , posto pominjes gamaruse i druge nimfe mora gamarus da bude na krivoj udici za racice , koristis i saranske ili da eksperimentisemo-mozda yavisi od vode do vode.
Vreme  sada radi za nas.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Obična šaranka će završiti posao sa babuškom.Ove na kojima ja pravim gamaruse su neke Robinson veličine 8,jeftine,mislim da je kutija nešto preko 100 dinara,a završavaju posao.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Rade,gde god vidis ciprinidu,baci ovu mocnu muvu...teeesko ce joj bilo koja vrsta odoleti....ja sam doziveo pravo otkrovenje musicareci ovom muvom.Babuske,crvenperke,bodorke,suncice,protfisi....cak sam lovio i neke bucove-amebe... :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jok,klasičan dabing polipropilena kao telo,jedno parčence polipropilena kao leđa,i sve to porebreno monofilom 0.14mm.Neverovatno izgledaju u vodi,poluprovidni,kao pravi gamarusi.Dabing sam radio klasično,bez petlje,prstima oko konca a posle iglom uradio nožice.Inače,ove godine se izgleda stiču svi uslovi da babuška radi ka pre dve godine.Dunav je mali i bistar kao nikada do sad.Samo da zagreje sunce.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Uh,ostrim se za vikend,najavljuju strasno lepo vreme!Konacno!Dosta sam poskakivao po ledu! :hammer: :hammer: :hammer:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još par dobrih boja.
 

Prilozi

  • 14.jpg
    14.jpg
    52,3 KB · Pregleda: 195

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
Još par dobrih boja.

Брате Звездане,
јел ме око вара или ти је ово  универзална удица. И за буцовске стримере и за ове гамарусе за бабушку.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ha,ha,nije brate i kolega Rančiću,mada,ove udice često koristim za male letnje strimere.Ovo je veličina 8.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e vidim ja uskoro če da vidimo slike kapitalnih babuški ulovljene na fly!  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
I ja se nadam obaranju rekorda od prošle godine.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Ja znam da cu svoj rekord sigurno oboriti! :-* Famoznih par stotina grama......
 
Vrh Dno