Babuška

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam prošle godine imao na štapu ribu preko dva kilograma,i to dva puta.Oba puta su  otišle u granje i tu je sledilo kidanje.Inače,kod mene u periodu april-maj u gradsku marinu ulaze strahovite babuške,po mojoj proceni ima riba i do 3 kilograma.Ove godine je Dunav odličan pa verujem da će nadolezeći period biti idealan za takve baba-roge!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Daj zvezdane neku svežu sliku Dunava ako si slikao skoro.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ništa od skoro nemam,za sada samo obilazim.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Zvezdane,zelim ti da izvadis te babetine,siguran sam da su na stapu bruka!Ja sam prosle sezone prisustvovao necemu sto me je u jednu ruku odusevilo ali i skroz raspametilo.....babetine,bas krupne babe ulazile su u obalu i bukvalno se gurale u gust pojas travuljine...mislio sam da ce ovo biti zicercina,ali nista od ponudjenog nisu ni htele da primirisu....ove godine sam spremniji,pasce sigurno neka odatle..... :smoke:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Dajte neki savjet kako da ih pecam,koje sve mušice i jeli potrebno neko vođenje istih?

Oprobao bih se na lokalnim barama,nadam se da ima išta u njima :doh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pročitaj temu od prve strane.Ima mnogo,ali je sve napisano. :bye:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Tommy,najvaznija stavka,po meni je sam prilaz mestu...vidim da uspesno klenolovis...slican princip vazi i za babu...sto tise i bez nepotrebne buke...par stvarno lepih babuski spusio sam jer sam ih isprepadao svojim "neznim" prilaskom obali....ja koristim princip na vidjeno,pa sam lov i nema neke komplikacije.Precizan zabacaj i gledas kako baba svoju paznju usmerava ka tvojoj muvi,priblizava se i guta je...posle uzivanje moze da pocne..... :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
vec duuuuugo se ostrim da ih probam, ove godine cu verovatno biti ograanicen vise na babuskarske vode a manje na salmonidne..... moracu malo da probam ovu ribu iako je ne volim ni malo,
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Oholi druže bitno je da se nešto peca a šta se konkretno lovi je manje bitno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Posebno one velike kada saviju peticu ili još bolje kakvu trojku  ::) ili ako si sretnik da imaš onu "wt000" za fino mušičarenje pa da vidiš
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Ma babuska je super riba za fly!Tek sam od prosle sezone poceo da je cenim kao sportsku ribu i tu uvideo koliko sam gresio do sad smatravsi je korovom i nimalo zanimljivim protivnikom na stapu......njena borbenost,dostupnost ali i probirljivost cine je finom ribom za fly u nekim situacijama kada su ostale vrste riba u lovostaju.Ove godine cu se bas dobro zabavljati sa babuskom!
 
Vrh Dno