Babuška

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Pročitao ja lijepo sve vaše "starije" postove o o babuškarenju, napravio muhe po vašoj recepturi, a jel može koja uputica kako da ih vodim (dakle mixmasterove preporuke o crvenom koncu bez otežanja...) voda na kojoj sam vidio babušketine ( oko 500-600g) je kanal - stajaća voda - širine do 5m, dubine oko 1m, uredno zarastao u drezgu sa "proplancima i rupama" bez drezge , tako da je vođenje otežano. A ribe sam vidio povrh drezge - od drezge do površine vode ima još nekih 20-25cm. Dakle povrh drezge stoje tu i ramo se mrdnu pomalo, nevidim baš da se hrane čime. Dali da muhe samo puštam da tonu, cimam ih ili šta već, nemam iskustva sa babuškom na muhu baš nikakava a čini mi se da bi bilo interesantno i to riboloviti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Potrudi se da ti nimfice što sporije tonu. Kada padne na vodu nimfa će proći pored babuški koje vidiš i nastaviti lagano da tone. One koje su zainteresovane poći će za njom i nestati sa površine. Tada moraš da gledaš u strunu ili indikator. Čim mrdne- kontra!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mozes,ako su nezainteresovane za propadanje,slobodno da ih vodis ali potpuno lagano,hoce tad da krene na nimfu i da je lagano usisa.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Tacno sto Zvezdan kaze mozes sporo da ih vodis ako nece na propadanje bez povlacenja. Posebno je dobro ako ti neki vetric lagano pomera indikator samim tim i nimfu.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
A možeš i da brzo provučeš nimfu kroz jato i naglo je zaustaviš. Drugim rečima, nema pravila koji rad će da je zainteresuje. Probaj sve.

p.s. Ovaj način je meni donosio babuške...
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Svaka čast brzi i korisni odgovori,hvala za upute, popodne bježim na vodu da isprobam savjete, a možda i koja fotkica padne ako uspijem primjeniti ove vaše praktike a i ribu zainteresiram za nimfice.Hvaaaalaaaaa !!!!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Imam slike krupnih babuški koje je proletos izmušičario Mix. 5-6 riba od oko 700-1000 g za jedno popodne! Sve babaroge!  :tbumb:

Okačiću ih uveče da te još malo potpalimo.  :)

U međuvremenu Mix može da objasni kako ih je uhvatio. Tog dana nisu birale nimfu, već je sva fora bila u prezentaciji. Ja to ne umem da objasnim, mada mi je Mix sve lepo iscrtao.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Jedva čekam dalje upute, ovih dana me zovu "spužva" sve pijem što prezentirate. :drunk:naravno i pivo između ostaloga, no prvenstveno mislim na vaša iskustva i savjete po pitanju fly fishinga.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Goci je napisao(la):
Imam slike krupnih babuški koje je proletos izmušičario Mix. 5-6 riba od oko 700-1000 g za jedno popodne! Sve babaroge!  :tbumb:

Okačiću ih uveče da te još malo potpalimo.  :)

U međuvremenu Mix može da objasni kako ih je uhvatio. Tog dana nisu birale nimfu, već je sva fora bila u prezentaciji. Ja to ne umem da objasnim, mada mi je Mix sve lepo iscrtao.
Ja pretpostavljam da je Mix koristio tehniku propadanja,ovo je ipak najaca fora,jer je uglavnom najvernija prirodnim uzorima.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Evi sličica direkt iz Mixove kade:

babuska1.jpg


babuska2.jpg


babuska3.jpg


Mix1.jpg


Lepe babuške! Jeste da su upecane u sred mresta, ali ta riba je ionako uljez koji ugrožava naše autohtone vrste (pre svih karaša) tako da odobravam ovaj izlov.  8)

Sad će Mix o tehnici lova, osim ako nije derpe pa ne želi da je podeli sa drugarima forumašima.  :)

Inače moje čestitke za ovaj ulov. Napecati ovolke babuške mušičarskim priborom može samo pravi majstor!  :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zhvaljuem za oe lepe slike. Žali što Gocci nije gleao kako se muičare babuše, vesamo bogat ulo
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dosao sam i vidim da mi je obrisan ne vredjajuci i ne omalovazavajuci post koji ni malo ne skrece sa teme. Nije mi jasno dal je ovo neka greska. Ako je neko replicirao nekulturno i van teme to je njegov problem, a ne moj.
A sad ponovo molba Mixu da nam objasni kojom tehnikom i kojim muvama je hvatao one babuske u mrestu. Ako ne zeli da nam oda tajnu razumecu ga i necu vise postavljati pitanja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Onima koji su me bez ikakvog razloga omalovažavali i vređali na ovom forumu nemam nameru da bilo šta objašnjavam. Predlažem takozvanom Gringu da više ne pokušava da komunicira sa mnom, jer je potpuno nebitan, a meni veoma dosadan.


Nastavimo o babuškarenju. Oduševljen sam što se pojavilo nekoliko naših mušičara koji imaju šta da napišu o "preverzijama" poput lova karaša ili babuške mušičarenjem. To je dokaz da naša igra ima svakojake nivoe, poput neke popularne PC igre.
Sećam se čuvene igrice "Trophy Rivers", u kojoj je mogla da se odabere bilo koja salmonida. To mi je brzo dosadilo, pa sam sve češće birao "tournaments for other species" i sa posebnim užitkom se igrao lova na mountain whitefish, american shad... da je bilo karaša, nikad je ne bih aninstalirao. :doh:
Nešto slično može se desiti ako često posećujete bare mušičareći štuke, grgeče, sunčanice, bodorke ili crvenperke. Sa vremenom primetite i druge vrste o kojima 99% mušičara čak ni ne sanja. Kada vam riba poput babuške usisa nimfu, osećaćete se mnogo moćnije nego da ste bocnuli štukicu, što hiljade ljudi radi istovremeno širom planete. Kada zamarate srebrnog karaša, možete biti gotovo sigurni da ste jedini.
Mušičar koji uspeva da prevari babuške, mrene, skobalje, smuđeve, somove ili linjake može sebe smatrati  neverovatno uspešnim sportskim ribolovcem.
Naravno da babuška živi u najgorim uslovima i da je najmanje cenjena riba na svetu, ali luda i krajnje perverzna ideja da se lovi mušičarenjem je magnet za one koji bi da dokažu svoju veštinu na jednom od najtežih ispita.
Obiđite mušičarske revire, pune pastrmki i lipljena, probajte i da ulovite klena kilaša, obavezno mušičarite štuke i bucove (može i mladice), nemojte zaboraviti ni fine crvenperke i bodorke, ali kada sve to prođete i dokažete se u svetu uobičajenog mušičarenja, probajte i "nemoguće".
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
.....osećaćete se mnogo moćnije nego da ste bocnuli štukicu, što hiljade ljudi radi istovremeno širom planete. Kada zamarate srebrnog karaša, možete biti gotovo sigurni da ste jedini.
Mušičar koji uspeva da prevari babuške, mrene, skobalje, smuđeve, somove ili linjake može sebe smatrati  neverovatno uspešnim sportskim ribolovcem.
Naravno da babuška živi u najgorim uslovima i da je najmanje cenjena riba na svetu, ali luda i krajnje perverzna ideja da se lovi mušičarenjem je magnet za one koji bi da dokažu svoju veštinu na jednom od najtežih ispita....

Mix, e sad si me oduševio (i to bez ulizivanja) evo ti (+) uistinu je tako kao što kažeš, kad mi je prva babuškica (mala doduše a ne babušketina) pokupila nimficu mislio sam da sam najveći na svijetu, pa još jedna i još jedna. Više sam im se veselio nego bajkošu od 3kg, zbilja je dobar osjećaj loviti na muhu nešto drugo - drugačije. :tbumb:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mixmaster je napisao(la):
Onima koji su me bez ikakvog razloga omalovažavali i vređali na ovom forumu nemam nameru da bilo šta objašnjavam. Predlažem takozvanom Gringu da više ne pokušava da komunicira sa mnom, jer je potpuno nebitan, a meni veoma dosadan.

Da vidim kako sam ja to tebe omalovazavam. Gde sam ja poceo bilo kakvu raspravu niskih strasti? I kad sam imao razloga to nisam cinio vec sam samo argumentima odgovarao na tvoje uvrede.
Objasni mi molim te kako neko ko uvek zeli da bude u centru paznje i na svakoj temi hoce raspravu sad je izbegava. Odgovor je svima jasan, cak i maloj deci. U temama da si vašljivko i dr. nema svedoka i sve se svodi na rekla kazala pa tu mozes da izmisljas a da niko to ne moze da provererava. E sad ovde te pitam najprostiju stvar koju zna ceo Niš da je podelis i sa ostalim ljudima na forumu a ti ......Gringo je dosadan, vredja me, omalovazava.....
Ako zelis da vidis sta znaci omalovazavanje podseti se svog posta na ovoj temi koji je obrisan. To je odraz nekulture koju si preneo i na druge aspekte zivota pa i na musicarenje.
E sad posto nisi odgovorio na vrlo uljudno i kulturno pitanje ponovicu ti ga. Kojom si tehnikom i kojim muvama si nahvatao one prelepe babuske u mrestu?
 
Vrh Dno