BAMBULA!!!!

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
samo da bambula ne potisne vecinu muva iz tvoje kutij za muve :D Kod mene su kavene u vecini, LOL. Bubice su stvarno opasna stvar, slatkisi za ribice
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moju armiranu Kafenu bubu bi nazvao terminatorom, a ovu armiranu bambulu od poliuretana nazvao bi terminator 2, dok od balze "verovatno" terminator 3, to cu tek da vidim kada isprobam. :cool:
Uvu sam armirao samo sa finom najlonskom mrezicom.
Uglavnom ovoj ni cekic ne dođe glave, heheheh.... Kafene bube bas volim, ali ovu bambulu što sam napravio od poliuretana me je odusevila, i bojim se da ce kroz neko vreme kada "popijem svu kafu"  :hammer:  u mojoj zbirci biti vecinom ovakve bambule.

evo slike. 

PS.
udica je 12 i telo dosta podseca na zrnce kafe sto sam i malce kopirao, jer mi se tako sviđa, a uverio sam se da i ribe vole takvu elegantnu siluaetu.

Mix,

Sada jedno pitanje za tebe kao autora bambule. Zanima me ako si experimantisao sa velicinama bambule i ako jesi na kojim sve udicama si ih vezao?
Verujem da ako bi ih vezali na udicama primerenog broja za lipljana da bi to bilo otrovno i za njega. Sve isto samo manje  :lol: 

Bubice su poslastice za nase kolegice iz vode! Proteinske i bjelančevinske bombe, ako grešim ispravite me čim pre.
fly_proff
 

Prilozi

  • 90_449c23fead389.jpg
    90_449c23fead389.jpg
    63,9 KB · Pregleda: 764

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije trebalo da "provaljujem" bambulu. Izgleda da su svi brzo ukapirali o kakvom ubici se radi. Ipak, izuzetno sam ponosan i vidim da je svi brzo usavrsavaju. Dobro je i da se eksperimentise sa razlicitim materijalima. Samo pazite, ako je od "foam-a" ili policelona, onda to nije bambula. Mi bambulasi takve muve zovemo "papucarke", jer se najcesce prave od djona kineske papuce. Ovu od kafe zovemo bambula od kafe, jer to je to, tvrda je i ima isti oblik.
Naravno, bambule pravimo na udicama od broja 20 do broja 6. Opasna je za pastrmku i klena, ali siguran sam da ce lipljen poblesaviti kad je vidi. Ja nikako da je probam na lipljenskim vodama. Ove godine sam spremio par komada za Drinu.
Kad se jednom "navucete" na bambulu, kutija sve vise pocinje da vam se crni. Bez nje u ribolovu osecacete se kao pusac bez cigareta, zato blagovremeno napravite sve velicine.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
auuu Mix, sada si me zbunio :) Kako ja da nazovem moj bambulu. Ova moja nije od papuca. To je neki dosta tvrda iako savitljiva poliuretanska masa. Verujte kada bi nasao jos ovakvog tvrdog materijala od njega bi napravio more bambula i osa. Tako tvrdu penu jos nisam video nigde. Tvrda, lagana i savitljiva. Negde podrumu imam neke crne japanke, pa kad mi ponestane ovoga materijala cu i ja da radim "papucarke". A ovo armiranje sa carapama me je odusevilo, dodatno ojacanje i efekat, stvarno super izgleda. Trenutno razmišljam o maslinastim čarapama, sigurno bi bila zanimljiva kombinacija. Crno telo upregnuto u maslinastu mrežicu.
Ništa mora da kupim ženi neke lepe čarape, koje, kad joj dojade, če posle da naslede moje bambule :) heheh :)

parola sanđi se!
Svi zadovoljnni i sretni .... :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jos nesto sam zaboravio reci :) Kod nas na jezeru ima jako puno klena, kao i mnoge druge ribe, ali one glavnje oko 3-4kg isto dolaze do obale u jatima koje prate i manji. Ehehe, a sada da mi ne mrse konce oni mali, Seba ce napraviti bambulu na vecoj udici...mali ce kljucati i podici uzbuđenje kod velikih klenova, kada dođu glavonje mali če da naprav prostora za velike....:) Onda več znate šta sledi, 4kg na bambulu :)
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Sebastian, lepo pocepas zeni carape u toku predigre pa ti eto materijala za babmbule. Morsa se malo zrtvovati sta da ti kazem :hammer: :hammer:!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jao ljudi kakvu Candy-BAMBULU sam napravio pre minutu. Steta, trenutno nemam kameru kod mene da vam je slikam. Nema veze, pogledajte si jos jednom onu moju upregnutu u carapu. E ista je samo u pola manja :lol: . 50% manje telo i nozice...hmmm to ce biti bas zanimljivo na vodi. Pravi slatkis. Kad ju gledam u mojoj kutiji pored drugih bamula ova je prava bebi-bambula :) :hammer:

Jedva cekam da vidim sta ce ribe da "kazu"!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U jeku sezone bambule, niko nista ne pise o njoj. Svi mudro cute. A mnogi love na nju. Mnogo love. Previse love. Proculo se sve do Beograda i naseg Simpsona. Jos malo cemo na nju da lovimo, a kod dodje jesen, odmoricemo malo zglobove od silnog kontriranja i zamaranja. Neki i od nosenja ulova. Musicarenje bambulom je "poseban sport"!
 

Prilozi

  • 15_44f18431ee6f4.jpg
    15_44f18431ee6f4.jpg
    48,9 KB · Pregleda: 1.274

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja nisam nikad pecao na nju, ali posto toliko kazete da je lovna sutra imam u planu da je isprobam i po prvi put u zivotu da pecam klena na vestacku muvu.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja mogu da postanem novi coveka ako me cukne 7 komada(loto). A to sto idem u klena je samo da osetim tu draz za koju vi kazete da je voca od lova salmonida, nikad klena nisam pecao na muvu po stoti put kazem, tako da cu vam sutra vece reci sta mislim o tome.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kad sam napisao da se culo do Simpsona, nisam mislio na njegovu ljubav prema bambulama, vec na ogromne ulove koje ona realizuje. Cuo Simpson da su ulovi na bambulu ogromni, neverovatni. Siki, jesi li se domogao bambula?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bambula rulz.
Nabavio sam malo balze i napravio nesto ovako ko Mix sa duzim nugicam, dok sam bio u hrvatskoj (danas sam se vratio).
Lelele.. mozda je i bolje da ju ne pokazujemo, da ju skrivamo, zabranice se njena upotreba! ;-)
 
Vrh Dno