BAMBULA!!!!

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sta bi kavijarac radio na ribniku, svaku bih uhvatio, samo da MIX u dokazem da mogu je visokoproduktivniji od muva, ali nema tu cari nimalo covecnosti, to je mamac na koji se 100% hvata riba, ja u ribolov ne idem zbog ribe sve sto uhvatim vracam, nema tu cari, ali kad nece da prizna, vrlo retko ponesem nesto kuci jedino kad se uzelim pastrmke i lipljena sa rostilja, ali sa Rzava lipljena nikad nisam doneo kuci!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Necu odgovoriti Simpsonu na ovo "sranje zbog para" jer to nema veze s mozgom i ispod je svakog nivoa zajebancije. Ovo prelazi u vredjanje. Kao da Simpsonu nije stalo da na neki (ne znam koji) nacin potpomogne ovaj sajt, vec da ga unisti svojim primitivizmom i prikaze nas musicare kao ribolovce koji svojom kulturom, ne da ne prednjace u odnosu na ostale, vec daleko zaostaju. Ko razume nas jezik i cita njegove komentare i "mudrosti" primetice dozu sarkazma i netrpeljivosti prema clanovima koji najvise doprinose. Nije mi samo jasno kako gazda Laki nije obrisao uvredljive reci svog moderatora:
"Kakve bre crne bambule, ja sam racunao da ih kupim od tebe ali sóbzirom da si se usrao da ti necu poslati pare, resio sam da ih vise ne pominjem niti da ih pozelim u svojoj kutiji."
Molim Lakija da mi odgovori, da li podrzava ovakvo ponizavanje i ulicarski recnik na svom forumu? Cini mi se da Simpsonu nije uopste stalo do ovog foruma i sajta, na koji smo Laki i ja (kao prijatelj)ponosni. Da li mi se samo cini? Simpsone, Lucky?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Zaista neznam sta da kazem! Nemislim ovo zbog kuroazije i odnosa prena clanstvu. Ako si Mix uvredjen obrisacu deo poruke koja te vredja, a odnos koji Simpson i ti imate najbolje da resite ili preko privatnih poruka, preko maila ili telefona, jer ovo vec smara i mene i clanove koje cak i odbija od sajta!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Evo sam sebi sam obrisao post zato sto je Mixu tesko da shvati moje sale. Smajli u postu to konstatuje ali...

U buduce se necu ni truditi da budem duhovit i konverzaciji sa Mixom. Sto kazu, od ovog trenutka samo sluzbeno komuniciramo!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Postovani Lucky, odnos izmedju mene i Simpsona, nije za privatne poruke. To nije sukob izmedju mene i njega, vec izmedju dve zamisljene "struje" u musicarenju. Ostre reci koje mi razmenjujemo vezane su za musicarenje i nasu filozofiju. Kroz nasu raspravu provlace se i istine i zablude o musicarenju. Siguran sam da je veoma interesantno i ostalim clanovima foruma da uporedjuju suprotstavljene stavove i razmisljaju o njima. Nemoj da mislis da je to nesto "naopako". Ja, naprotiv, mislim da ne treba precutkivati niti mesta, niti recepte za muve, niti znanje i tehnike musicarenja, ali ni sopstvenu musicarsku filozofiju.
Ovde je tema Bambula, muva koja je promenila musicarska iskustva svih koji je pravilno upotrebljavaju. Ti si svedok toga. Na zalost, bambula i posebna tehnika i pristup pri njenom koriscenju, nisu dostupni ljudima poput Simpsona i slicnih. Da je Simpson iz Nisa, ti znas da bi on drugacije razmisljao. Nazalost, on zivi u glavnom gradu za sve zivo u ovoj zemlji, osim za musicarenje. Mozda ga bas ta cinjenica najvise i pogadja. Ipak, centar razvoja musicarenja u Srbiji nije Beograd. Naprotiv, to je jedno beznacajno selo na musicarskoj mapi. Zvao sam ga da dodje i da pecamo zajedno. Da bude moj gost. Da spava u mojo kuci. Da ga vodim da gleda musicarenje bambulom i, ako mu se to ne svidi, da musicari na najlepsim terenima Temske, Visocice... Nece. Kaze ne druzi se sa prostacima koji nisu poput njega.
Pitam se zasto je upao na temu o jednoj od nasih najboljih muva? Pa on i sam kaze da ne zna apsolutno nista o njoj!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Kaze ne druzi se sa prostacima koji nisu poput njega.

Laz!!!

Mogu da se druzim sa svima sem sa tobom!


Nema vredjanja molim Vas vise! Smucilo mi se ovo prepucavanje! (dr.lucky)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Svaki sledeci post koji nema veze sa bambulom bice momentalno izbrisan!
Vas dvojca ako imate probleme resavajte ih kako znate i umete, ali van foruma! Bodite se nozevima, valjajte se u blatu u bikiniju, meni je svejedno, ali dalje prepucavanje koje nema veze sa musicarenjem, vec sa jebem li ga cime NECE biti tolerisano!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
"BAMBULA!!!" je do ovog trenutka posecena oko 1700 puta! Sta bi to moglo da znaci?
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Posto vidim da se na sajtu i dalje prepucava oko pristupa shvatanja stavova i slicno kao sto je Lucky naveo ovo vec smara iskren da budem u pocetku posjecivanja sajta sam rado citao i Mix-ove i Simpsonove topic-e, sada ih vec "nesvesno" preskacem jer uvek se osjeti neka doza cinizma izmedju njih dvojice ne direktno nego onako kulturno sa strane, nego... mislim da je bambula kao muha produktivna za one koji u musicarenju preferiraju jednostavnost trtenja klenova za njih je muha ubica ali... ako neko vise voli nadmudrivanje klenova nego njegovu pohlepnost da iskoristi da ga ulovi to je vec nesto... po svim postovima gosn. Mixa ja imam predstavu da ljudi u nisu musicare 90%klena a klena sam ja i svi moji prijatelji musicari hvatali medju prvim ulovima upravo jer je prozdrljiv i lak za lov, zalece se na gotovo sve sto bucne u vodu a priblizno mu je za progutati.. hvala na citanju nemam vise ... A da pravio sam bambulu i radi ali radi i kafa.. :lol:

respect svim musicarima koji znaju koji im pravac i nacin musicarenja odgovara a da ne namecu svoj stav drugima ako nesto korisno za sebe od drugih ukradu i prilagode sebi to je nesto, a nije lose ni ako mu neko pomogne ali ne treba da ga forsira da to sto ga je naucio jedino valja i da tako treba biti, pak intuitivnost je ono sto nas cini razlicitim a opet istim i bracom po stapu.

Pozdrav, moderatori ako ima neko drugo mjesto gdje ovaj post treba biti premjestite ga :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pogresio sam sto sam se upustio u prepucavanje sa neistomisljenicima. Medjutim, nisam mislio nista lose. Ali ne slazem se ni sa Ugly si-jem da je bambula prosta naprava za trtenje klenova. Ona ima svoje periode kada je ubitacna, ali dobri klenarosi znaju kada je treba zameniti. Ne znam otkad se klen lako lovi musicarskim priborom. Svaka riba se lako lovi kada je u "akciji". Ja ZNAM da se pastrmka i lipljen mnogo lakse love, kada im nadjete pravu muvu. Problem je sto su pastrmske ribe proredjene do ivice istrebljenja, a klena ima puno u nekim vodama, pa se dolazi do pogresnog zakljucka da je lak plen. Kada bi negde bilo toliko pastrmki, koliko ima klenova u vecini nasih reka, vrlo lako bismo dolazili do prebogatih ulova i niko vise ne bi leteo na N. Zeland i Argentinu, vec bi svi dolazili kod nas na pastrmke. Mi, koji ne zahtevamo od ulova da uvek ima pege, uzivamo u musicarenju klena i imamo bolju akciju od vecine iskljucivih salmonidasa. Naravno, i mi cesto lovimo pastrmke i to, sve cesce na bambulu, koju ja svrstavam u jednu od najboljih (ako ne i ubedljivo najbolju) suvih muva za salmo truttu. Jos je nisam probao na lipljenima, ali sam uveren da ce ga sigurno itekako zainteresovati.
Eto, ne slazem se sa tobom, Ugly Si. Mislim da gresis. Da li je to nepristojno? Hoces li se uvrediti zbog toga?
I jos jednom: Kada sam stavio balzu na musicarsku udicu i oblikovao bambulu, kasnije i usavrsavao to, uz pomoc jos par zaljubljenika u ovu muvu, nisam imao apsolutno nikakvih uzora, niti sam to bilo gde video i cuo! Ako je jos neko od 6 i po milijardi ljudi dosao na "slicnu" ideju, alal mu vera.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Respect za tvoj pronalazak, nisam uvredjen ni najmanje ovo je mjesto gdje ljudi sa razlicitim iskustvima i ucenjima sa razlicitih geografskih sirina i duzina razmjenjuju misljenja i poglede na istu tematiku, postujem svakog tko ima osobnost i svoj stav, bambula je kakvu sam je vidio na sajtu nacinjena mojim rukama, nadam se da ne krsim tvoja autorska prava :lol: (sala mala :hammer: ) radi ona super, izvini ako si se nasao prozvanim ali sam te kao tvorca bambule morao navesti u prethodnom postu o njoj (i malo sire).

Pozdrav i "bistro" mada su nam re :cry: ke mutne kao oranje
 
Vrh Dno