Barbus barbus - Mrena

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma ja se hrabar pravim  :lol: ovim najlonima jer su zaista jaki... 0,16mm vuče 6kg i to sam ga isprobao na vagu a 0,20mm vuče 8kg isprobano...a firma je neka "žnj"

Lovim na Savi koja je kod nas jaka i dosta brza reka...tu i tamo se nađe neki mirniji deo vode ali mrenu lovim uglavnom u brzacima.

Pametno je imati za nju jači najlon. Moja največa u životu je bila teška 8kg ali to je bilo več davno i ne mušičarenjem...opaka je to riba...borac samo takav. Nadam se jednoj od 70cm sledeči put  ::)
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Onda su uslovi, pretpostavljam, vrlo slicni ovima kod mene. I ja sam je lovio u brzaku, ali je nizvodno bio jos veci brzak prema kome se riba zaputila. Cak je i vodostaj bio malo povisen, par centimenara, ali dovoljno da znatno oteza uslove. Vjerovatno je pritisak vodene struje na dio kanapa koji je bio pod vodom bio preveliki za predvez.
Problem sa svim najlonima, ma kako bili jaki, jeste da se krzaju koristenjem, trenjem po dnu, zapinjanjem i otkacinjanjem. Ja sam danas napravio i tu gresku da sam pecao sa predvezom koji je ostao na kanapu od prethodnog ribolova i bio vjerovatno malo nacet.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
verovatno je negde bio oštečen a moguče je da je i najlon zapeo o kakvu stenu, drvo, "šporet", "armaturu" što god da bilo...
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Jedna brkata ljepotica od 55 cm danas oko podneva na tamnocrvenog crvica (bloodworm). Za divno cudo bila je vrlo pitoma, jedino nije zeljela da se slika.
 

Prilozi

  • IMG_0851.JPG
    IMG_0851.JPG
    291,8 KB · Pregleda: 168

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
evo danas ufatih jednu lepu mrenu. borba je bila  jaka, trajala dobrih 5 minuta. prije ove mrene imao sam mrenu koju sam okom merio 80+... mislim da necu spavati par noci zbog nje. bila je mnogo velika riba, al se odkacila, bilo je to i za ocekivati.

v5l73r.jpg


na nimfu #12, silk 0,12, stap akcije #5
C&R
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
hvala Marushani!
ovo je bilo stvarno ludo.. u 10 minuta imao sam 3 mrene gore, dvije su mi spale ovu jednu sam dobio.
nakon toga otvorili su branu tako da je voda bila u porastu pa sam begao od onog mesta inace bi plivao :)
al ona prva.... nikad nisam takvu mrenu imao gore  ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
svaka čast brate! nadam se da če mo se videti u subotu  :) a vidim stigla ti petica, konačno!  :)
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
hvala vam..
jaoo cutii seb.. nije to moj stap :/ uzeo sam od tate vrh pa stavio kod sebe. on je sredio nogu tako da ne lovi vec mesec i vise..
uglavnome. mrene sam nasao, konacno i u savi!.  tako da sad se stvarno nadam da zaglavis i ti kapitalnu, jer jih ima. ovo sto sam danas video i doziveo nije svaki dan....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ok, idemo po jednu mrenu od 80cm i lpica 50+  ;) ako budem mogao u subotu javljam ti....ima da se potrudim da mogu  :D
 
Vrh Dno