Barbus barbus - Mrena

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Tommylee, samo  kolo srece (ribarske).  :D Mozda se zavrti i kod tebe na Drini. :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nađi je u brzacima i bacaj joj teške nimfe. Tako bi je morao dobiti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas pade jedna ovakva grbava  :blush: ali borila se pošteno  :yeswink:
 

Prilozi

  • 06092011420.jpg
    06092011420.jpg
    145,9 KB · Pregleda: 164

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Nema veze sto je pogrbljena. Vjerovatno je podizala krupno kamenje :D.
Seb, da li ih lovis na vidjeno? Kod mene na Limu su trenutno mnogo aktivniji skobalji nego mrene. Na jednu mrenu u prosjeku ulovim 3-4 skobalja. Kako da ih razdvojim?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Blagoje je napisao(la):
Nema veze sto je pogrbljena. Vjerovatno je podizala krupno kamenje :D.
Seb, da li ih lovis na vidjeno? Kod mene na Limu su trenutno mnogo aktivniji skobalji nego mrene. Na jednu mrenu u prosjeku ulovim 3-4 skobalja. Kako da ih razdvojim?

pa ovu sam ulovio više na predviđeno, znao sam da tu negde kruži jer sam je povremeno viđao i skontao gde se kreće i tako bacao pa pravio pauzu, menjao mesto pa se opet vratio i onda je dobio. Vidio sam još dve ali garant oko 5-6kg ali te nisam mogao nikako dobiti jer su bile na mnogo nezgodnom mestu.
Ako je pomešana sa skobaljem teško češ ih razdvojiti ali ako imaš baš dobro otežanu imitaciju i možeš locirati mrenu pa je loviš na viđeno to je možda jedini način. Ja sam se eto sa ovom jednom mnogo zafrkavao da sam je dobio. Lipljen nije radio ma nisam ga ni vidio,,,sva izgledna mesta sam prečačkao pa sam si uzeo vreme za mrenu.

Inače ja se trudim da lovim sve ribe na viđeno jer mi je tako lepše, volim videti taj prizor kada riba kupi moju mušicu :) a kada to nije moguče onda predviđam i "igram lutriju"  :D čitam vodu koliko znam i nadam se  :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala Lorenco i ja se nadam ali mogučnosti mi nisu baš naklonjene zasada :/
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Na mjestima gdje pecam mogu samo da uocim povremeno presijavanje ribe i da po boji zakljucim da li je mrena ili skobalj. Mogu samo da pretpostavim gdje se musica nalazi... (Mada se cesto iznenadim, kad zapnem za dno, da se moja musica nalazi mnogo dalje iza ploveceg dijela strune nego sto sam pretpostavljao.)
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
naravno skobalji, ali i mrena. Presijavanje mrene je malo tamnije, zuckasto, posto je boja ribe vise prilagodjena dnu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
no, ja kada lovim mrenu nikada ne vidim baš taj trenutak kako je pokupila nimfu jer je voda brzo nosi ali vidim mrenu i to skoro uek vrlo jasno a kada zapne za dno i ono počne da pliva tu je brkica  ;) pecam je uglavnom kontakt metodom što je slično češkom nimfarenju...to mi je najproduktivnije mada može i drugim nimfaroškim tehnikama.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma koristim najjednostavniji predvez...ceo je iz jedne strune...nema konusa, nema ništa....samo jedan najlon dužine štapa ili malo krači i to je to. Uglavnom kotistim 0,14 ili 0,16 velike nosivosti.
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Danas sam propustio priliku da ovdje postavim sliku veeeelike mrene. Zakacio sam je poslije petnaestak minuta pecanja, najprije je stajala prikovana za dno, a onda polako krenula nizvodno i ukoso, u glavnu maticu, prema drugoj obali. Kad mi je izvukla skoro citavu strunu, uspio sam da je zaustavim i malo privucem, a onda novi bijeg... U zelji da je nekako zaustavim i sprijecim da ode u jos veci brzak nizvodno, iskrenuo sam stap da malo pojacam pritisak i, podadjate, pogrijesio. Riba je otisla! :doh: Slaba tacka je bio predvez, 0,20 sa slike. Ovakvu snagu i cug do sada nisam osjetio. :eek:
Sebastian, ne znam kakav je teren na kome ti pecas i da li mozes izvuci te od 6 kg na 0,14 ili 0,16 ma kako snazni ti najloni bili (ako su monofilni). Ja sam do sada koristio 0,18 i 0,20. Prelazim na 0,22!
 
Vrh Dno