Bucov 2015

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sasats,što ga ne probaš,kad tako dođe velika voda,na neke velike površince.Ume da ga isprovocira bučan strimer kada su te velike vode,jer se uglavnom,bar kod mene,u takvim situacijama,bucov drži donjih slojeva vode.A lepa je boja na Moravi,nije neki mutljak,verovatno bi ga podigao  neki poper,veći gurgler...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobro razmišljanje, ja bih probao sigurno  :yeswink:
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Da li je neko probao pecati bucova na cikade (ako se uopste tako zovu)?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
problem je u tome što je reč o terenu dubine oko metar sa solidno brzom vodom.  kada nadodje 25 cm postaje suviše brza i riba se pomeri negde na drugo mesto. a da bi se provalila nova lokacija treba vremena koje mi hronično nedostaje jer sam trenutno osudjen na po par sati ribolova subotom i nedeljom
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.110
Broj reagovanja
1.145
Lokacija
Čačak
Ulaz u prvi sledeci vir bi bio moj izbor

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
smoker koliko se ja razumem reč je o varalici? ne vidim način a ni potrebu da se koristi na musicarskom priboru.
oholi, sve se ovo desava na ulazu u vir dužine 200 m i širine gotovo 100 sa nepristupačnim obalama za gaženje po tom vodostaju. verovatno postoji rešenje ali kao što rekoh treba ili sreća ili da se odvoji dobar deo dana da se provali položaj i nacin
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
202
Lokacija
Zvornik
Sasa tvoje iskustvo meni puno znaci.Projektujem sliku terena u svojoj glavi i vidime neke lokacije.Probacu ga ovih dana potraziti.
Iako ga niko tu ne pokusava da lovi ne znaci da ga nema.Teren je prekriven mrenom pa cu eksperimentisati.
tagovao sam te na jednoj fotci.Predvez koji sam napravio po tvojim riječima ako sam dobro shvatio?!?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mislim da bi ti sa ovim dvoručnjakom pokršio krupne bucove na neki površinski strimer.Daleko baciš,neki dobar gurgler koji može i da plopne,velika distanca i veliki prostor pokrivaš...
Hoće on da se zaleti i sa više metara kad mu prsne policelon po površini.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zvezdane,ako mi veruješ nikada nisam ni navezao ni zabacio gurgler. hoću da pokušam, pa javljam rezultate kako ja efikasan na moravi
tomi, moji tereni su puni mrene. pecam baš na mestu gde se izbacuju solidno krupne mrene. probaj da nadjes takvo mesto a da ima neku prepreku ispod vode. dovoljan je jedan malo veći kamen koji otkriva jedva primetno prelamanje na površini. tu mora da ih ima da čekaju u zasedi na pola reke. i uopšte ne mora tu da juri. probaj da im provalila početnu bazu iz koje krecu
čini mi se da je predvez sa dodatkom olova  ? takav sam koristio za skobalje. za beluna i klena koristim polilider od tri metra
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
202
Lokacija
Zvornik
Ima neke brzake i svašta nešto.Sutra sam na vodi ako me neko čudo ne spriječi.Mrene ima kao salate.A zadnje informacije da su kačene jako krupne!
Sistem ima na kraju olovnu suzu koja ima ulogu da cijeli sistem obori do dna a da na kraju strimer ne bude ukrućen i da ima lelujava rad.
Probaću i neke tške nimfe kao i epoksi strimere.Sve nafilovano.Pa da vidim našta to liči.
Tu na kraju je ogorman vir u kom caruju somovi.Oni me ne zanimaju ali kontam na ulazu možda bude bucov!Klen ima!
Ali bucova niko ne juri i neznam kakva mu je baš tu populacija.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas popodne samo ovaj omanji od 52 cm . voda je bistra i u opadanju je . najvaznije je da se nije uopste zamutila  od kise . nema nikakve povrsinske aktivnosti ...

qo6fko.jpg


2eybz34.jpg


30hszt5.jpg

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nedelju dana cekam dan za ribolov i bas tada se vreme ukenja  :'( nista ne fali sto je oblacno i hladnije , ali vetar duva katastrofa . po prilicno losim uslovima sam ipak uspeo da bocnem ovog sa fotografije od nekoliko cm preko 50 i jednog klena oko 30ak cm

287kt9c.jpg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
202
Lokacija
Zvornik
Fin za ovakvo vrijeme.Ja čekam promjenu pa da prođe ovaj kišni talas,ak ose tada ne budu javljali za ovu godinu sam sa njima završio.Juče mi je jedan varaličar rekao da su se već povukli u dubinu i da nema površinske aktivnosti  :'(
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nisu se povukli u dubinu  :nowink: ovog sam maznuo tamo gde su bili u avgustu . voda se zagrejala zadnjih dana . videcemo sta ce se desiti posle ove kise . samo da se ne zamuti voda i bice jos pecanja ceo oktobar
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
popodne se vremenske prilike menjaju u korist musicarenja . vetar je prestao da duva , malo je smetala povremena slaba kisa ali nista strasno.
ovaj nije imao srece. zakacio se sa spoljne strane usta i nije uspeo da se oslobodi .

34rg3ra.jpg


2am1xz.jpg


zatim sam promenio teren i maznuo jos jednog

25f4qiu.jpg


pogledajte kakvo fantasticno mesto za musicarenje...zapadna morava - raj za musicare :yeswink:

2qx9gro.jpg


1429cb9.jpg


552j4o.jpg


konacni rezultat je izgledao ovako

8vnmt2.jpg
 
Vrh Dno