Cene dozvola za 2017. godinu - Srbija !

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Pa to ti je to. Kulturno sa crvendaćem svaka vrata otvaras.  ;)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ma zgadilo mi se sve ! Glumimo ozbiljnu drzavu,na emisiji SAT stalno novi zakoni,pretnje. Napuniše budzete pljačkajući vozače sa 300 gluposti. U SLO 3 mm dozvoljena šara na gumama na autu,mi smo imućniji pa 4mm minimum,baci u smeće sto  će Janez da vozi još dve sezone.

  Zašto ne nategnu zakon o očuvanju voda,pročišćavanju,poribljavanju i suzbijanju  pokolja nad ribom,ne bi mi bilo zao 100 € za dozvolu da im dam. Totalno zapostavljena stvar, a u normalnim zemljama vrlo bitan faktor ''sportski ribolov'' i shodno tome s'pažnjom i postupaju u
čuvanju. NEKO REČE ''CINKAROSKA ZEMLJA'' Svajcarska, zato  sam u potočićima od 1 m širine posmatrao klenove kilaše kako se sunčaju.
  Bar im je stalo do nečega i ako piše ''zabranjen ribolov '',prvi dzoger koji protrči javi će neispravnost u zakonu.
  Kod nas nema kom ni da se pozališ nit javiš,jedino palicu u ruke i rizikuješ ozbiljnu kaznu, novac-zatvor !
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Propustio sam da se svima koji su mi rešili misteriju otimačine pribora,zahvalim. Ljut sam jako pa ne zamerite .
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.412
Broj reagovanja
229
Lokacija
Beograd
Tema je jako nezgodna jer lako iznervira, problemi izbijaju sa svih strana da je teško sagledati to vrzino kolo a još teže nazreti rešenje. Država, koja je vlasnik svih voda, je direktno odgovorna za stanje istih po svakom pitanju. Ona jedina ima prava i mehanizme da promene nametne, što je jedan od načina. S druge strane, svako od nas pojedinačno može i treba da menja sve ono što ne valja ne čekajući državu koja je takva kakva je. Bes i ozlojeđenost sve gorim stanjem naših voda je razumljiva, ali nikako nije opravdanje, još manje korak ka boljem, za neprimereno ponašanje svakog od nas. Ne kupiti dozvolu čak ni od rubočuvara koji dođe, svađe, podmićivanje i šta sve ne su, između ostalog, je ružan deo priče.
Čekati da se svet promeni da bismo promenili sebe je besmisleno.
Nisam pametan, ne znam kako je moguće ovo stanje rešiti, ali ne želim da, ako već ne umem i ne znam da budem deo rešenja, budem deo problema pa ću dozvolu kupiti ili neću ići na vodu
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Oholi kad ne bi prdeo nista ne bi bilo.
Ricma jel gore pise dvodnevna?????

I sta je to sa dnevnom od 500kinti.... Opet oholi prdi????
Bolje bi ti bilo da podvijes repic, da kazes cika oholi, bicu dobar, nosicu ti meredov...nosicu sendvice i vodu....a oholi ce da te nauci kako da pecas i manje da lupetas [emoji14]

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
eko je napisao(la):
...

Ovim pravilnikom propisuje se vrednost dnevne, višednevne i godišnje dozvole za rekreativni ribolov za 2017. godinu.

Član 2

Vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 6.000 dinara.
...
1) za zaštićena područja: Park prirode "Sićevačka klisura", Specijalni rezervat prirode "Jelašnička klisura", Specijalni rezervat prirode "Jerma", Specijalni rezervat prirode "Ritovi donjeg Potisja" i Zaštićeno stanište "Bara Trskovača", u kojima iznosi 2.000 dinara;

2) za zaštićena područja: Nacionalni park "Đerdap", Specijalni rezervat prirode "Uvac", Park prirode "Palić" i Specijalni rezervat prirode "Ludaško jezero", u kojima iznosi 5.000 dinara;

3) za zaštićeno područje Predeo izuzetnih odlika "Klisura reke Gradac", u kome iznosi 10.000 dinara.

Član 4

Vrednost dnevne dozvole na svim ribarskim područjima iznosi 1.000 dinara.

Vrednost višednevne dozvole na svim ribarskim područjima iznosi 2.000 dinara.
...

Po ovome ne može na Gradcu biti 500din... Kao što i višednevna mora važiti i na Gradcu kao i svugde drugde..

@vrana - dobar post  :tbumb:
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
gegula je napisao(la):
kakav pribor da zapleni i oduzme...pa to ni u ludiilu ne bi dobio,pa nije on kupio da oduzima...ja dozvolu ne kupujem niti cu ikad kupiti bar ne u srbiji...uvek idem na lepo i polako kad naidje cuvar,bez nervozei samo dijalog...na kraju krajeva ako nemam kud crvena zavrsi posao....
 

<Ribocuvar ima pravo da oduzme pribor  (stap rola ,,mreza riba npr) ako  je ucinjen krivolov npr riba ispod mjere u lovostaju ili veca kolicina ubijene tj uhvacene ribe od dozvoljene kolicine ,,  ribocuvar nema pravo da silom oduzima pribor vec samo uz saglasnost prekrsitelja , ima solucija da nazove policiju u slucaju da prekrsitelj  ga ignorise ,, To je mutno oko dnevnih dozvola ako nemamo godisnju ,,<<To zavisi cesto od volje ribocuvara u principu trebalo bi prvi put biti dozvoljeno uzeti dnevnu ako smo zateceni na vodi uz upozorenje da izvadimo godisnju ili da ubuduce ,,,,unaprijed,,,, vadimo dnevnu ,,rRibocuvar nema pravo da oduzima pribor samo zato jer ne posjedujemo dozvolu tj mi imamo pravo da u tom slucaju zadrzimo nas vlastiti pribor,,, Ima pravo da da rok za vadjenje godisnje dozvole  ili slijedi kazna ako se dozvola ne kupi u odredjenom  roku ..
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ukoliko ribolovac nema godišnju dozvolu, ribočuvar je dužan da mu ponudi dnevnu i ako je uzme, izda nota račun, kao što rade na Gradcu. Ako ribolovac to odbije, mora da se spakuje i ide kući. Ako ima ulov u čuvarci, onda mu jedino preostaje da kupi dnevnu ili snosi posledice oduzimanja pribora uz koje ide i prekršajna prijava. Pribor će mu se vratiti jer niko nema pravo da oduzima privatnu svojinu, ali će završiti kod sudije.

Vrana, sve si rekao.  :tbumb:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
gegula je napisao(la):
kakav pribor da zapleni i oduzme...pa to ni u ludiilu ne bi dobio,pa nije on kupio da oduzima...ja dozvolu ne kupujem niti cu ikad kupiti bar ne u srbiji...uvek idem na lepo i polako kad naidje cuvar,bez nervozei samo dijalog...na kraju krajeva ako nemam kud crvena zavrsi posao....
Kod nas odbijanje saradnje sa ribočuvarom je 300KM!
Ne vidim u čemu je problem ako naiđe ribočuvar?Valjda je problem ako ih nema?
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
znaci mene dozvala ni placanje ribocuvaru ne kace jer ribu nikad nemam kod sebe to jest ne nosim kuci riibu...strogi c&r....hvala za informacije dzolix....
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ja bi htjeo da se te stvari razjasne koliko god  je to moguce, tu ima dosta nejasnoca i sivila i zato pokusavam da dodjem do detalja ,,Zakon je jedno a praksa cesto drugo a onda dolazi do mijesanja zakona i prakse ,,gegula dobra ideja ,mozda bi se moglo uvesti da oni koji provode CR  imaju duplo jeftinije dozvole ...to sto provodis cr neznaci  po zakonu da ti ne treba dozvola  ,,,  Po zakonu u vecini zemalja i kod nas dnevnu dozvolu i druge dozvole je obavezno uzeti  i ispuniti prije obavljanja ribolova ribocuvar nije duzan ponuditi ribolovcu dnevnu ili drugu dozvolu ako ovaj vec momentalno obavlja ribov tj vec je zatecen u ribolovu to je samo njegova dobra volja ako mu da tu mogucnost ili neko posebno nepisano  pravilo posebno u revirima  radi prijateljske atmosfere ,,, Nejasno je kad ribolovac tacno obavlja ribolov, koliko mora biti blizu rijeke  lkoliko raspakovan i sta tacno radi  da se racuna zakonski da je u ribolovu ,,
 
Vrh Dno