Cene dozvola za 2017. godinu - Srbija !

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
U Srbiji je onako kako sam napisao. Verovatno zbog nekog socijalnog mira. Data je mogućnost ribolovcu da se prošvercuje na pecanju, ako nema dozvolu i ako ne dođe kontrolor. Ako dođe i nemaš ribu u čuvarci, opet možeš da se provučeš. U ostalim slučajevima, mora da se plati. Ovako ili onako. O moralu ribočuvara neću da polemišem, ima ih svakakvih....
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Milanče je napisao(la):
Po ovome ne može na Gradcu biti 500din... Kao što i višednevna mora važiti i na Gradcu kao i svugde drugde..

@vrana - dobar post  :tbumb:

Jedino Profa cita sve ostalo coravo. Pa 1000 din jbt lepo pise al dzabe pojedincima sto pise yalecu se na tarabu.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
Ricma jel gore pise dvodnevna?????

I sta je to sa dnevnom od 500kinti.... Opet oholi prdi????
Bolje bi ti bilo da podvijes repic, da kazes cika oholi, bicu dobar, nosicu ti meredov...nosicu sendvice i vodu....a oholi ce da te nauci kako da pecas i manje da lupetas [emoji14]

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

Evo ga sendvicar. E moj ti. Molices ti mene da ti pokazem neku caku. Pa kad budes nosio i sendvic, I rostilj I meredov i prihvatao ribu onda cu da ti pokazem.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Izvini Strelac ali moram i 3 post iznervirao me Mao ce tung. Pa jel ti logicno da dnevna bude 1000 din? jel ti logicno da 3 dana budu 2000 din ( kontas da na par dana imas popust kao sto je bilo pre 10-15 god ( zaboravih ti nisi pecao tada). Pa samo debil moze da napise visednevna i stavi 2 dana 2000 din. Koji klinac stavlja visednevna. Najbolje da stave 5 dana 5000 din.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Rićma, šta znači višednevna dozvola? Koliko je to dana? Bilo je petak, subota i nedelja. Možda se nešto u međuvremenu promenilo.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Jok. Ponedeljak, sreda i petak. Vikendom su samo dnevne po 1000 din. A ponedeljak, sreda i petak visednevna 3000 din.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Zar nije bila neka fora ponedeljak, utorak i sreda za 1500 din? Nešto mi se vrzma po glavi ali ne bih smeo da se zakunem.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Baki-Pa je napisao(la):
U Srbiji je onako kako sam napisao. Verovatno zbog nekog socijalnog mira. Data je mogućnost ribolovcu da se prošvercuje na pecanju, ako nema dozvolu i ako ne dođe kontrolor. Ako dođe i nemaš ribu u čuvarci, opet možeš da se provučeš. U ostalim slučajevima, mora da se plati. Ovako ili onako. O moralu ribočuvara neću da polemišem, ima ih svakakvih....
  U zakonu Srbije stoji clan 22 o ocuvanju ribljeg fonda stav 11 da je zabranjeno bez rib.  dozvole  biti sa rib. priborom u neposrednoj blizini vode  van puteva  ,,Mislim da bi bilo bolje da se zakonski napravi  da se dozvola moze kupiti i ako smo zateceni u ribolovu nego ovako da dolazi do korupcije i nejasnoca ,,,
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Baki-Pa je napisao(la):
Zar nije bila neka fora ponedeljak, utorak i sreda za 1500 din? Nešto mi se vrzma po glavi ali ne bih smeo da se zakunem.

Jok gde si to procitao???
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
dzolix je napisao(la):
  U zakonu Srbije stoji clan 22 o ocuvanju ribljeg fonda stav 11 da je zabranjeno bez rib.  dozvole  biti sa rib. priborom u neposrednoj blizini vode  van puteva  ,,Mislim da bi bilo bolje da se zakonski napravi  da se dozvola moze kupiti i ako smo zateceni u ribolovu nego ovako da dolazi do korupcije i nejasnoca ,,,

Pa tako i rade. Ribočuvar je u obavezi da ti ponudi dnevnu dozvolu. Zašto bi neko platio godišnju ako ode tri puta u toku godine na pecanje? Tri pecanja će ga koštati tri hiljade a godišnja šest hiljada. Niko ne traži da se kupi godišnja. Svako napravi svoju računicu.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ribocuvar ili rib drustvo je duzno da ti omoguci da kod njih kupis dozvolu prije odlaska u ribolov a ti ako si zatecen u ribolovu tj vec pecas bez rib, dozvole  ti si fakticki  u prekrsaju i onda sve zavisi od milosti ribocuvara i po zakonu ima pravo da te kazni a i nemora ako ti progleda ,,,  U tome je kvaka ,,,,prije ili u toku,,,,
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Ali npr ti hoces na pecanje u 6 sati a prostorije Ribolovackog drustva rade od 8. To znaci da moras njih da cekas do 8 da otvore da ti napisu dozvolu i znaci da si na vodi tek u 9h.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Baki-Pa je napisao(la):
U Srbiji je onako kako sam napisao. Verovatno zbog nekog socijalnog mira. Data je mogućnost ribolovcu da se prošvercuje na pecanju, ako nema dozvolu i ako ne dođe kontrolor. Ako dođe i nemaš ribu u čuvarci, opet možeš da se provučeš. U ostalim slučajevima, mora da se plati. Ovako ili onako. O moralu ribočuvara neću da polemišem, ima ih svakakvih....

dzolix, šta više tražiti preko ovoga? Ovo ne postoji nigde na svetu.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
maric je napisao(la):
Ali npr ti hoces na pecanje u 6 sati a prostorije Ribolovackog drustva rade od 8. To znaci da moras njih da cekas do 8 da otvore da ti napisu dozvolu i znaci da si na vodi tek u 9h.
  <Ne znam tacno kako je Srbiji ali npr ovdje  u bl kupis talon koliko hoces komada i imas pravo da napises datum kad krenes sa ribolovom,,, Ako nisi uzeo unaprijed a neradi rib, drustvo moguce je da pozoves cuvara na telefon da ti je proda,,, <Ovdje oficijelno u zakonu moras talon unaprijed ispuniti ali  se otvoreno( u ribarskom drustvu ) praksi govori da to uradi chuvar na licu mjesta ,,,
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
maric je napisao(la):
Ali npr ti hoces na pecanje u 6 sati a prostorije Ribolovackog drustva rade od 8. To znaci da moras njih da cekas do 8 da otvore da ti napisu dozvolu i znaci da si na vodi tek u 9h.

Ovo me podseti na savršenu državu Dansku... Tamo prodaju dnevne dozvole za reku Kolding i na Shell-ovoj pumpi u blizini reke koja radi 24h... Kupiš, upišeš kad počinješ da pecaš i kreneš na reku... Naravno da važi 24h od onog trenutka koji si upisao na dozvoli (ima kao sat od 24h gde ucrtaš početak...).
I godišnja važi od datuma kada si je izvadio pa narednih 365 dana... I košta 185DKK ili približno 25EUR  :eek:
 
Vrh Dno