Cene dozvola za 2017. godinu - Srbija !

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
dzolix, ja tebe ništa ne razumem.Pretpostavljam šta si hteo da kažeš samo nisi dobro napisao.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Baki-Pa je napisao(la):
dzolix, šta više tražiti preko ovoga? Ovo ne postoji nigde na svetu.
Postoji. U spaniji i portugalu npr. Krivolovi se non stop. Cak sam imao prilike od poznanika spanaca da cujem da se postavljaju samice za pastrmke...
Portugalske padtrmske vode, bar ove 3-4 sto sam obisao su neuporedivo siromasnije od prosecne nase pastrmske vode. Svaka riba preko 20cm je uspeh... Naravno, love se i ogromne ribe...  Al retko.
Nismo mi najgori. Cak ni blizu najgorih. Al isto tako nr znaci da ne treba da budemo bolji.

@sreten ti covece nisi vredan pisanja. Uvek samo skreces, ne odgovaras na pitanja.... Od sad si jednostavno stavljen na silent mode ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Vlado, ne pričamo o krivolovu već o dozvolama za ribolov i načinu na koji ribolovci ostvaruju svoja ribolovačka prava.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
Postoji. U spaniji i portugalu npr. Krivolovi se non stop. Cak sam imao prilike od poznanika spanaca da cujem da se postavljaju samice za pastrmke...
Portugalske padtrmske vode, bar ove 3-4 sto sam obisao su neuporedivo siromasnije od prosecne nase pastrmske vode. Svaka riba preko 20cm je uspeh... Naravno, love se i ogromne ribe...  Al retko.
Nismo mi najgori. Cak ni blizu najgorih. Al isto tako nr znaci da ne treba da budemo bolji.

@sreten ti covece nisi vredan pisanja. Uvek samo skreces, ne odgovaras na pitanja.... Od sad si jednostavno stavljen na silent mode ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

pa lepo ti odgovorih jbt. Objasni mi logiku napises dvodnevna 2000 din a dnevna ti je 1000? Cemu onda stavljas dvodnevnu? Ja sam glup ajde ti objasni. Mito ista prica i u Sijetlu drzava Vasington 25-30 dolara godisnja.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Holandija ,gradić Lemer,pre 10 god. u posti  dozvola godišnja 9.5€. Zabranjeno je loviti morsku pastrmku cele sezone,piše u toj dozvoli.

Kada sam bio odsutan,posle tačno  god. dana stigla mi je na adresu tamo uplatnica uredno, samo da produžim .

O kvalitetu vode  sto se tiče bandara i štuke,znate svi,pa odnos cena-kvalitet ribolova je fantazija. :eek:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Baki-Pa je napisao(la):
Vlado, ne pričamo o krivolovu već o dozvolama za ribolov i načinu na koji ribolovci ostvaruju svoja ribolovačka prava.
Baki zabole ih za dozvole...bar na manjim vodama.... Nismo toliko razliciti... :(

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Baki-Pa je napisao(la):
dzolix, ja tebe ništa ne razumem.Pretpostavljam šta si hteo da kažeš samo nisi dobro napisao.
  hocu reci da je drugo zakon a drugo praksa pogotovo  kod nas na prostoru ex ju,, Nigdje neces naci da stoji pisano kao pravilo da se dozvola moze uzeti u toku ribolova  vec samo prije ribolova,, Ako nadjes da to pise da se moze dozvola uzeti  neposredno dok se obavlja ribolov pod bilo kakvim okolnostima  okaci na sajt da vidim to cudo ,,,Cinjenica je da sam nekad imao republicku dozvolu za vrijeme ex yu ,, pa se onda suzio krug na entitetske dozvole a sad u novije vrijeme moram vaditi dozvolu kad idem u teritoriju drugog rib, drustva 
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Mafke Fly je napisao(la):
  Holandija ,gradić Lemer,pre 10 god. u posti  dozvola godišnja 9.5€. Zabranjeno je loviti morsku pastrmku cele sezone,piše u toj dozvoli.

Kada sam bio odsutan,posle tačno  god. dana stigla mi je na adresu tamo uplatnica uredno, samo da produžim .

O kvalitetu vode  sto se tiče bandara i štuke,znate svi,pa odnos cena-kvalitet ribolova je fantazija. :eek:
Kod nas na prostru ex ju su cijene donekle normalne, ni skupe ni jeftine U bih su oko 40 i 50 evra godisnje to je cijena  losijeg para patika ili jednog duksa,, U njemackoj je cijena za godisnju licencu 100 evra + ako hoces da budes clan rib drustva godisnje oko 300 ili 250 evra  dnevne su izmedju 12 i 20 evra ... Za kanadu je godisnja npr za bc provinciju godisnja oko 100 dolara,
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Ja realno nisam cuo gde možes u beogradu da kupis dnevnu dozvolu? Evo bas razmisljam da kupim 3 dnevne i da ih nosim po jakni dok mi kontrolor ne čekira. Mogu da se kladim da ga neću sresti 2 x za godinu dana. Elem, jednom sam stvarno išao na pecanje sa drugom u okolini panceva. Ja imao godišnju on nije imao jer je iz Bosne, i reko ajde da mu uzmemo dnevnu. Prošetali su nas po celom pančevu zboj jebene dozvole koju nismo ni našli. Prvo odemo do kapetanije, oni kažu ima udruženje u marini, u udruženju kažu da nemaju nego da odemo u jednu obližnju radnju. Ni tamo nema dnevne nego samo godišnja...
Kapirate situaciju  :mad:
Na kraju smo pecali bez dozvole.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Da mi neko pušta 3 - 5000 komada pastrmki godisnje u vode na kojim pecam ne da bih kupio dozvolu nego bi im dao i 150€ kao dobrovoljni prilog. Ovako vise dinara nece videti od mene osim na revirima. Mene babuska, suncanica i cverglani ne zanimaju.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

ramplinstinski

Senior member
Učlanjen(a)
11.10.2009.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Bgd
Milanče je napisao(la):
Po ovome ne može na Gradcu biti 500din... Kao što i višednevna mora važiti i na Gradcu kao i svugde drugde..
Da, jasno napisano, videcemo kako ce to funkcionisati na na vodi...
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Svaki ribolovac je duzan da kod sebe ima dozvolu.
Ako nema nije u obavezi cuvar da mu je proda na vodi vec da mu napise prijavu.
Na Limu u Prijepolju ako te cuvar zatekne bez dozvole pise ti prijavu a dnevnu kod njega mozes kupiti samo ako si se unapred najavio ribocuvaru ili korisniku voda.

Skoro su jednom mojem poznaniku koji je tamo pecao skobalja na crva (inace pecanje na crva je tamo strogo zabranjeno) oduzeli pribor i ribolovacku dozvolu i podneli prijavu.

A onaj ko cuvaru da 500 dinara gori je nego on.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Ja sam obicno kao srednjoskolac bezao cuvarima :)
Jbga, devedesete nisu bile bas sjajne, a ja para za dozvolu nisam imao :) tako da kakav mito i korupcija....jednom su me nahvatali na prepad... Ja polako sklopim stap, krenem ka cuvaru kao da mu dam stap....samo skrenem u vir i preplivam na drugu obalu... Posle 10ak m se okrenem, mahnem ... On popizdeo.... Sutradan se sreli na vodi covek se iskidao od smeha :) prosla ga nervoza hahaha

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Mene zanima koliko kosta da izvadim dozvolu .....za hidrocentralu na reci  :p posto ih ima sto dosta vade te dozvole ......toliko gospodo imam da kazem , mislimo svi o tome  :(, a ne o 500ili 1000 dinara
 
Vrh Dno