Crvenperka

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Najverovatnije baš ta, po novom Scardinius knezevici, mada to ne mogu da tvrdim, čisto moja pretpostavka. Ove iz Vlasinskog su valjda poreklom iz Ohrida, a te su zdravo slične onim iz Skadra, a ljolju iz Skadra su iz Scardinius erytrophtalmus scardafa prekrstili u ovo drugo. Valjda...  :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ljolja je riba koja je mnogo borbenija od krapa iste velicine,luda riba,jednom sam na skadru lovio krapa na kukuruz i vegler na 10ljolja je bio jedan krap,ljolje su kupile kukuruz u propadanju. bas su agresivne verujem da i mladj jedu,tj za musicarenje obecavaju
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Posto sam kao mali dosta plovkario i interesovao se za vrste riba koje lovim plovkom naravno tu je spadala i CRVENPERKA--Scardinius erythrophthalamus--
Svojim oblikom tela  i bojom koju ima dosta podseca na bodorku,medjutim,kao zlatno-zuto oko, crvena pega u gornjem delu oka i peraja boje karmina obelezja su po kojima mozemo da je razlikujemo od BODORKE..
Ledja crvenperke su pastelno zeleno zuta,bokovi su joj srebrnasti,ledjna peraja zuckasta sa oranz prelivima preko citavog peraja,dok su joj grudna peraja zuta.
Zivi pretezno u mirnim tekucim i stajacim vodama,ukljucujuci i kanale...
Spada u jatne ribe.
Najradije se zadrzava oko vodenog bilja i na mestima koja obiluju hranom.
Veoma je obazriva i plasljiva riba.
Narasta ali veoma retko i do 1 kg. ali se primerci od 600-700 grama smatraju krupnim primercima
I jos nesto..
Sitnije crvenperke su odlican mamac za stuku --PROVERENO--
--POZDRAV--
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Blue FOX je napisao(la):
Svojim oblikom tela  i bojom koju ima dosta podseca na bodorku,medjutim,kao zlatno-zuto oko, crvena pega u gornjem delu oka i peraja boje karmina obelezja su po kojima mozemo da je razlikujemo od BODORKE..
Samo da dodam - još ih je lakše razlikovati po ustima (kod crvenperke su blago okrenuta na gore, što jasno kazuje čime voli da se hrani  :tbumb:) i po položaju leđne peraje u odnosu na trbušene - kod bodorke su skoro u liniji, dok je kod crvenperke leđna peraja postavljena više nazad.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Rudd on a dry fly! Ima li nešto lepše? Danas sam imao zanimljiv dan.
main.php
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izgleda da sam oborio sopstveni rekord sa ovom ribom!
main.php


Danas sam lovio, što na suvu, što na nimfu, veoma krupne crvenperke. Hteo sam da prevaziđem magičnih 30 cm, ali izgleda da sam se opasno približio do 35! Nisam ih merio, jer sam ih na brzinu ubacio u akvarijum da se oporavljaju od transporta. Izmeriću ih sutra.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Lepe ribe nema sta,nagazio si im mesto.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bravo za ulov!  :tbumb: I tata bi sine...  :drool:

Mix, a da mi ovo odnesemo na Oblacinsko jezero? Ja placam gorivo!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Goci je napisao(la):
Bravo za ulov!  :tbumb: I tata bi sine...  :drool:

Mix, a da mi ovo odnesemo na Oblacinsko jezero? Ja placam gorivo!

Opet bi da poribljavate bez odobrenja "strucnjaka". :D Nemoj da prodjete kao NN lice za poribljavanje reke Vrelo u Peruccu protiv kog je podneta krivicna prijava :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Bravo za ulov!  :tbumb: I tata bi sine...  :drool:

Mix, a da mi ovo odnesemo na Oblacinsko jezero? Ja placam gorivo!
Ako hoćeš da budeš član Undercover Stocking Gang-a, sipaj gorivo i dođi sutra u 9 h ispred kafića "S...y". Nećemo na Oblačinsko jezero, nego na još bolje mesto, gde ću ja da kovem štuke, a crvenperke će da nam služe za prihranu-primamu. :hammer:
Šalim se, naravno. Idemo prvo da iskovemo još matičnih crvenperki i onda pravac LB, gde sam ja već ostvario kontrolisani mrest i naselio crvenperke, baš kao i na Nr.6. ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix, lepe crvenperke...svaka čast za 30+. Prestigo si moju od 30cm
index.php
  :D :D sada moram što pre na jezero da ufatim još veču  :doh: :D  :hammer: šala mala, svaka čast  :tbumb: :yeswink: Mada, ako lupnemneku 30+ odma ima da se pohvalim  :D ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Ako hoćeš da budeš član Undercover Stocking Gang-a, sipaj gorivo i dođi sutra u 9 h ispred kafića "S...y".
Rado bih u odmetnike, ali radim od 8h...  :doh: Zato sam uveče slobodan za kriminalna dela. Ona se ionako najbolje rade pod okriljem noći. Ti možeš lepo danju da ih loviš, a ja ih noću prevozim. Ako nas uhapse zbog širenja autohtone vrste koja je značajno proređenja, onda hebiga. Pozvaćemo se na neuračunljivost. U ludnici je ionako bolja hrana nego u zatvoru...
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Kad smo vec kod ove ribe, koliko znam svetski rekord je negde oko kilo i trista.
Ajde da ga oborite kada ste krenuli da je hvatate.
A koliko vidim imate i sjajne musicare potkovane barskim ribolovom.
Imam svog favorita  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno